کامیابی تنها در این است که بتوانی زندگی را به شیوه خودسپری کنی.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » فرهنگ و هنر » سینما و تلویزیون » انیمیشن دفاع مقدس+ سریال انیمیشن جای بچه ها نیست+عکس

انیمیشن دفاع مقدس+ سریال انیمیشن جای بچه ها نیست+عکس

مراحل نگارش سریال انیمیشن «جای بچه ها نیست» در ۱۰۰ قسمت ۱۰ دقیقه ای در مرکز گسترش فیلمنامه نویسی آغاز شد.
تولید اولین انیمیشن ۱۰۰ قسمتی با محوریت دفاع مقدس در تلویزیون
انیمیشن  دفاع مقدس+ سریال انیمیشن جای بچه ها نیست+عکس

مریم نورالله زاده سرپرست نویسندگان سریال انیمیشن «جای بچه ها نیست» با اعلام خبر آغازش مرحله نگارش فیلم نامه این اثر درباره ویژگی های آن توضیح داد: «جای بچه ها نیست» سریالی ۱۰۰ قسمتی است که هر قسمت آن در ۱۰ دقیقه روایت می شود. موضوع آن جنگ تحمیلی و دفاع مقدس است و برای مخاطبان کودک و نوجوان نوشته می شود.

وی افزود: این سریال همچنین در گونه طنز قرار می‌گیرد. مراحل تحقیق و پژوهش آن از شهریور ماه سال گذشته آغاز شد و با اتمام مرحله نگارش سیناپس، اکنون به نگارش فیلمنامه رسیده است.

این نویسنده درباره داستان این سریال بیان کرد: «جای بچه ها نیست» داستان سه پسربچه به نام های عماد، گلعلی و توفیق است که می خواهند به جبهه بروند و ماجرای کلی داستان به اتفاقاتی که در تلاش آن ها برای رفتن به جبهه و اتفاقاتی که برایشان می افتد مربوط می شود.

نورالله زاده گفت: با توجه به این که یکی از مشکلات اصلی ما در حوزه انیمیشن ضعف فیلمنامه است، رویکرد مرکز گسترش فیلمنامه نویسی در تشکیل کارگاه انیمیشن و نگارش گروهی پیش برنده و رو به جلو بود و استاندارد فیلم نامه انیمیشن را بالا برده است.

نورالله زاده با اشاره به این که نگارش متن این سریال تا مرداد ماه به پایان خواهد رسید، درباره شرایط لازم برای تولید این کار ادامه داد: با توجه به این که فضاهای جنگی در متن غلبه دارد طبیعتا حرکت، سرعت و ریتم و افکت از عناصر اساسی و لازم برای متن است که در اجرا نیز باید به آن توجه داشت.

وی درباره منابع مورد استفاده برای پژوهش و تحقیق این سریال ۱۰۰ قسمتی نیز عنوان کرد: مجموعه کتاب ۵ جلدی «دار و دسته دارعلی» به نویسندگی اکبر صحرایی ، «فرهنگ جبهه» نوشته سیدمهدی فهیمی، «جنگ دوست داشتنی» به نویسندگی سعید تاجیک و «رفاقت به سبک تانک» نوشته داوود امیریان، جشن حنابندان نوشته قدمی و … کتابهایی بود که اطلاعات آن در نگارش این سریال استفاده شده است.

سریال «جای بچه ها نیست» توسط جمعی از نویسندگان به سرپرستی مریم نورالله زاده در مرکز گسترش فیلم نامه نویسی رسانه ملی به نگارش در می آید.

انیمیشن  دفاع مقدس+ سریال انیمیشن جای بچه ها نیست+عکس

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو