یكدیگر را مسخره نكنید (اگر دین دارید)
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶
A
خانه » تفریح و سرگرمی » آموزش های جالب » ترفند های عکاسی در باران+اموزش عکاسی+عکس
 

ترفند های عکاسی در باران+اموزش عکاسی+عکس

بارش باران فرصت مناسبی است برای اینکه خلاقیت خود را محک بزنید و تصاویری بکر و زیبا از لحظات زیبای طبیعت را ثبت نمایید.

بیشتر عکاسان، دوست ندارند در هنگام باران، دوربین و تجهیزات خود را بیرون بیاورند و مشغول عکاسی شوند. اما برخی دیگر، پس از پوشاندن دوربین در کاورهای مخصوص خود را از لذت عکاسی زیر باران محروم نمی کنند. بارش باران فرصت مناسبی است برای اینکه خلاقیت خود را محک بزنید و تصاویری بکر و زیبا از لحظات زیبای طبیعت را ثبت نمایید. عکاسی در باران بسیار هیجان انگیز است. عکاسان قادر به ضبط اشکال، سایه ها و رنگ ها در زیر باران خواهند بود تا اسیر رنگ ها فقط در روزهای آفتابی نباشند.

به عنوان مثال، وقت ضربه زدن به شیشه، برگها و روی چمن و انعکاس محیط اطراف در قاب آب جمع شده از باران در خیابان همه و همه می توانند زیبایی و تازگی را به عکس های شما ببخشند. اینها تنها برخی از ایده های تصویری است که شما می توانید در پروژه های عکاسی خود بکار بندید. بسیاری از عکاسان به عکاسی در زیر باران به عنوان یک هنر ناب و روشی برای ابراز داستان خود، می نگرند. پس بهتر است با این پست به بیان چند نکته در این شیوه از عکاسی بپردازیم.

سرعت شاتر را تنظیم کنید

در باران، سرعت شاتر دوربین DSLR باید به نسبتا افزایش یابد تا از تار شدن تصاویر جلوگیری به عمل آید. با توجه به شدت باران، سرعت شاتر را باید حداقل ۱/۲۵۰ یا بالاتر قرار دهید. گاهی اوقات رسیدن به چنین هدفی سخت می نماید اما شما عزم تان را جزم کرده اید تا از طراوت رنگ ها در باران لذت ببرید. در نهایت عکاسی در باران باعث ایجاد حالتی تار و وهم آلود به عکس تان خواهد شد که می تواند به رویایی تر شدن تصویرتان کمک شایانی نماید.

دیافراگم

اصول عکاسی زیرباران

ترفند های عکاسی در باران+اموزش عکاسی+عکس

دوربین را در حالت اولویت دیافراگم قرار دهید. در این حالت، تصاویر در عمق بیشتر و با نور روشن تر به ثبت خواهند رسید. در حالت ایده آل، دیافراگم دوربین گستره ای از (f / 4 یا f/1.4) را باید در باران برای شما فراهم نماید.

حالت ماکرو

اصول عکاسی زیرباران

ترفند های عکاسی در باران+اموزش عکاسی+عکس

روشن کردن حالت ماکرو در دوربین های DSLR راه بسیار خوبی برای گرفتن زیبا در زیر باران است، مخصوصا اگر نزدیک به سوژه گرفته شود. برای مثال، گرفتن یک عکس از یک تیغه علف با قطرات آب در حالت ماکرو تصویری واضح و شفاف از رنگ های زنده طبیعت برایتان به ارمغان خواهد آورد. اطمینان حاصل کنید که پس زمینه تار است به طوری که بیننده تمرکز بیشتره بر موضوع شما داشته باشد.

محافظت از دوربین و سایر تجهیزات

اصول عکاسی زیرباران

ترفند های عکاسی در باران+اموزش عکاسی+عکس

غیر از موارد ذکر شده، یکی از مهمترین اصول در هنگام عکاسی در باران، محافظت از دوربین و سایر تجهیزات از قطرات باران است. هیچگاه در زیر باران، لنز دوربین تان را تغییر ندهید، برای چنین کاری، اگر لازم بود، بهتر است زیر یک سرپناه رفته و اقدام به تعویض لنز بگیرید. حفظ بدن تان از سرما و خیس شدن واجب تر از عکاسی است. پس بارانی بپوشید. از پوشش ها یا کاورهای ضد آب برای دوربین تان استفاده کنید. در هنگام عکاسی در باران بهتر است از سایه بان های لنز بهره گیرید، پس از عکاسی نیز تمام سطوح دوربین و لنز خود را با یک پارچه نرم، خوب خشک نمایید.

ترفند های عکاسی در باران+اموزش عکاسی+عکس

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو