تنها راه تغییر یافتن یک تصمیم واقعی است.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » آرایش و زیبایی » انواع ماسک صورت » درمان از بين بردن عمق جاي جوش و آبله مرغان+جوش زونا+عکس

درمان از بين بردن عمق جاي جوش و آبله مرغان+جوش زونا+عکس

درمان از بین بردن جای جوش و آبله - پوست نیوز

درمان از بين بردن عمق جاي جوش و آبله مرغان+جوش زونا+عکس

امروزه روش هاي زيادي براي از بين بردن جاي جوشها و آبله مرغان استفاده مي شود. از مهمترين آنها مي توان به پيلينگ شيميايي، ليزر، استفاده از پر كننده ها و درم ابرژن اشاره كرد. البته لازم است بدانيم گاهي استفاده از اين درمانها عوارضي را نيز به همراه دارد مانند عفونت، تغييرات پيگمانتاسيون و اريتم طولاني ولي اين عوارض براي همه افراد نيست.

يكي از انواع پركاربرد پيلينگ شيميايي، استفاده از محلول تری‌کلرواستیک اسید مي باشد كه با عمق هاي متفاوت و غلظت هاي مختلف براي درمان مشكلات پوستي استفاده مي شود. فردي به نام لي متدي براي اولين بار از اين محلول براي پيلينگ شيميايي استفاده كرد. نتايج باليني خوبي هم براي استفاده از اين محلول گزارش شده است. استفاده از اين محلول در غلظت هاي بالا، عوارضي دارد كه زياد توصيه نمي شود. اين محلول در درمان جوشگاه آبله مرغان بيشتر موثر است.

دوره درمان معمولا ۶ بار است و فاصله بين هر بار پيلينگ ۳ هفته مي باشد. روند درمان نيز بدين صورت است كه ابتدا پوست با آب و صابون كاملا شسته مي شود. با استن نيز تميز مي شود. سپس پيلينگ با يك اپليكلتور نوك تيز چوبي (تی‌سی‌ای ۷۰ درصد) و با فشار متوسطي، روي ناحيه فرو رفته قرار مي گيرد. اين كار تا ظهور بافت سفيد ادامه مي بايد. سپس از پماد زينك اكسيد استفاده مي شود. اين كار نيازي به بي حسي با حتي استفاده از مسكن ندارد.

درمان از بين بردن عمق جاي جوش و آبله مرغان - پوست نیوز

درمان از بين بردن عمق جاي جوش و آبله مرغان+جوش زونا+عکس

دلمه ها نبايد به هيچ وجه دستكاري شوند. بهتر است تا مدتي بيمار دور از آفتاب بماند يا اينكه از ضد آفتابهاي مناسب استفاده نمايد. طي هفته اول كه دلمه ها بين ۵ تا ۷ روز طول مي كشد، ياسد از پماد زينك روزي چند بار استفاده شود.

تحقيقاتي در ايران انجام شده كه اثر بخشي پيلينگ موضعي TCI با غلظت بيش از ۵۰% را نشان مي دهد. طي اين مطالعات، بهبود در ۹۴% از بيماران ديده شده است. از اين تعداد، بهبود قابل توجه، ۳۹ درصد بوده است. اين تحقيق بر روي بيماران بيمارستان شهداي تجربش و بيمارستان لقمان انجام شده است.

اين عمل با وجود اينكه ساده به نظر مي رسد ولي بسيار حساس است و لازم است حتما زير نظر متخصص پوست انجام شود زيرا در صورتي كه افراد غير حرفه اي اين كار را انجام دهند، منجر به سوختگي شديد و عميق تر شدن ضايعه مي گردد. انجام این نوع پیلینگ باید با مهارت تمام فقط در عمق جوشگاه‌ها انجام شود و اگر حاشیه ضایعات نیز آغشته به اسید شود، امکان بدتر شدن جوشگاه‌ها وجود دارد بنابراین تاکید می‌کنم که این نوع پیلینگ و اصولا تمام کارهای مهم مربوط به زیبایی پوست باید به‌وسیله متخصص پوست که توانایی و دانش انجام و مقابله با هرگونه عارضه احتمالی را دارد، انجام شود. متاسفانه اقدام‌هایی مانند پیلینگ یا تزریق ژل و بوتاکس به وسیله افراد غیرمتخصص و حتی غیرپزشک در مکان‌هایی مانند آرایشگاه‌ها انجام می‌شود ولی هرگز نباید سلامت و زیبایی خود را به دست افراد غیرمتخصص سپرد.

درمان از بين بردن عمق جاي جوش و آبله مرغان+جوش زونا+عکس

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو