در این جهان، همواره برای كسانی كه از خطری بهراسند، خطری وجود خواهد داشت.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
A
خانه » فرهنگ و هنر » سینما و تلویزیون » سلا وارد+در راه کلینتون+فیلم روز استقلال+عکس

سلا وارد+در راه کلینتون+فیلم روز استقلال+عکس

سلا وارد هنرپیشه زن آمریکایی که در قسمت دوم فیلم پر فروش «روز استقلال» رل رییس جمهوری زن آمریکا با نام خیالی لنفورد را بازی می کند، هفته پیش گفت در ایفای این نقش از رفتار و گفتار هیلاری کلینتون تقلید می کند.
«سلا وارد» در راه کلینتون!
سلا وارد+در راه کلینتون+فیلم روز استقلال+عکس

وی در اشاره به این نکته که ۲۰ سال پیش در فیلم اول بیل پولمن این رل را بازی می کرد و این رل با نام ویت مور توسط پولمن در فیلم دوم نیز تکرار می شود (ولی او دیگر رییس جمهوری نیست) اظهار داشت: ویت مور جایش را به من داده است و چون تا به حال هیچ رییس جمهوری زن در آمریکا نداشته ایم من به متن صحبت ها و نطق های کلینتون کاندیدای این عنوان در انتخابات پاییز سال ۲۰۱۶ توجه کردم تا از روی آن برای کارم الگوبرداری کنم.

«روز استقلال» صرف نظر از چنان ملاحظاتی داستان خیالی حمله فضایی ها به کره زمین و نبرد موفق زمینی ها بر علیه آنان و راندن موجودات ناشناخته و سفینه بسیار بزرگ شان از کره خاکی است و باید دید سازندگان قسمت دوم چه تغییراتی در این داستان که در دسامبر ۲۰۱۶ اکران می شود، و نام کامل آن «Independence Day: Resurgence» است، داده اند. آنچه قطعی می نماید، ترسیم کاراکتر لنفورد به گونه ای است که وی مردی معقول به حساب آید و در عین حال از به کارگیری قدرت و نیروی قهریه به قصد رسیدن به خواسته هایش ابایی نداشته باشد و این به واقع یک تصویر تبلیغاتی و دروغین از رییس جمهوری آمریکا است تا جایگاه او تثبیت و تقویت شود و ادعا گردد که وی اهل دعوا و مرافعه نیست و فقط زمانی این کار را می کند که کشور تحت تهاجم قرار گیرد و البته این نیز یک ادعای کذب و دور از حقیقت است. «سلا وارد» پیشینه همکاری با رولاند امه ریش کارگردان هر دو قسمت «روز استقلال» را روی یک فیلم آخر الزمانی دیگر به نام «روز بعد از فردا» را هم در سال ۲۰۰۴ دارد و هم این مسئله و هم این نکته که «سلا وارد» احساس می کند شرایط و حالات یک رییس جمهوری را به درستی به تصویر کشیده، او را بر آن داشته که ماجرای رییس جمهوری شدن ولو خیالی اش را جدی بگیرد و بگوید اگر همین فردا نیز انتخابات سیاسی ای را در کار بود، او به شخصیت خود در این فیلم رای می داد و وی را برمی گزید!
اکران نسخه جدید «روز استقلال» در سالی که دوره جدید انتخابات ریاست جمهوری هم در آمریکا صورت می پذیرد، شاید بر اهمیت این فیلم تازه بیافزاید و این لااقل ایده ای است که «سلا وارد» و برخی افراد دیگر مرتبط با این فیلم دارند. وی می گوید: شاید هیلاری کلینتون تبدیل به اولین رییس جمهوری زن آمریکا شود و در آن صورت تصویر و حالت من در فیلم نیز مصداق بیشتر و بهتری می یابد. شرایط کنونی جهان بسیار به هم ریخته است و صرف نظر از قصه فضایی فیلم ما، جهان به نقطه ای رسیده است که باید اهمیت وحدت سران کشورهای مختلف را بیش از پیش درک کند و در همین راه گام بردارد، از این طریق می توان کره خاکی را از بلایایی مانند آنچه در فیلم های دوگانه «روز استقلال» می بینیم، رهایی بخشید و فضایی های سلطه گر را فراری داد!

سلاوارد+در راه کلینتون+فیلم روز استقلال+عکس

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو