مرد پارسی دروغ نگوید حتی بهنگام مرگ در جنگ (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » فرهنگ و هنر » سینما و تلویزیون » ادای احترام فاورو به کتاب جنگل+عکس

ادای احترام فاورو به کتاب جنگل+عکس

جان فاورو کارگردان ورسیون تازه فیلم کودکانه «داستان جنگل» هفته پیش گفت بزرگترین پشتوانه و سلاح او در ساخت این فیلم عشق قدیمی وی به کارتون ها و محصولات والت دیسنی بوده است که تهیه این نسخه جدید «کتاب جنگل» را نیز بر عهده داشته است.
ادای احترام «فاورو» به کتاب جنگل
ادای احترام فاورو به کتاب جنگل+عکس

وی افزود: من در درجه اول می خواستم ثابت کنم و نشان بدهم که اصل داستان مورد احترام و تایید ما سازندگان فیلم نیز هست. ما فیلمی را ساخته ایم که هم برای دوستداران نسخه سال ۱۹۶۷ دیدنی است و هم برای کسانی که آن فیلم را هرگز ندیده اند. دیسنی حتی اجازه داد که ما لوگوی معروف این فیلم را قدری تغییر بدهیم. موسیقی متن فیلم و بهتر بگویم گروه و ادوات اجرا کننده آن نیز تا حدی تغییر یافته اند و ما ساز هارپ را نیز به مجموعه سازهای ارکستر اضافه کردیم. بجز این اکثر صحنه ها و موارد همانی است که در فیلم اوری ژینال آمده است.

وقتی صحبت از ارادت قدیمی و عمیق فاورو به والت دیسنی و محصولات آن می کنیم، باید متذکر شویم که حتی روی صفحه کامپیوتر او عکس میکی ماوس حک شده است که از معروف ترین محصولات و مخلوق های کارتونی این کمپانی است و امروز که به عنوان طراح و مجری جدیدترین ورسیون «کتاب جنگل» شناخته می شود. از هر مکان و هر دقیقه از زندگی او و کارش می توان بوی آثار دیسنی را حس کرد و تصاویر آن را دید. خود او در طلیعه تابستان گرم ۲۰۱۶ می گوید: ما کارگردانان و فیلمسازان هم سرگرمی ها و مشغولیت های جالب و آشنایی در زمان های استراحت مان طی فیلمبرداری و یا در ایام بیکاری مان در طول سال داریم و یکی از آنها تعقیب آثار کارتونی و یا فیلم هایی از این دست است. این نوعی سرگرم بودن بدون هدر دادن آشکار وقت است. با این وجود مشغولیت و هدف اصلی من ناامید نکردن هوادارانی است که به فیلم های قبلی دیسنی دل بسته اند و دوستدار آنها هستند و تمایل ندارند یک کار بازسازی شده را به گونه ای ببینند که برآورده کننده توقعات شان نباشد. وقتی به ساختن ورسیون جدید «کتاب جنگل» مشغول بودیم، اولین خواسته من و همکارانم این بود که محصول نهایی چیزی نباشد که اسباب دلسردی دوستداران این فیلم کلاسیک شود زیرا هدف از هر بازسازی اگر فراتر رفتن از فیلم اوری ژینال نباشد، نباید هم پایین تر آمدن نسبت به سطح آن باشد. این چیزی است که ما به آن تن نداده ایم و مردم نیز همین گونه فکر می کنند و در غیر این صورت فروش زیاد ورسیون تازه کتاب جنگل طی هفته های اخیر را شاهد نمی بودیم.

ادای احترام فاورو به کتاب جنگل+عکس

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو