کسی را که به تو شنا یاد داد، غرق مکن.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار داعش+ اعلام خبر آزادی فلوجه تا ساعاتی دیگر

اخبار داعش+ اعلام خبر آزادی فلوجه تا ساعاتی دیگر

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، دو سازمان بین المللی اعلام کردند از زمان آغاز درگیری های اخیر در عراق، حدود ۵۸ هزار غیرنظامی از دو شهر موصل و فلوجه خارج شده اند.
بر این اساس، سازمان بین المللی مهاجرت اعلام کرد عملیات نیروهای عراقی برای بازپس گیری شهر فلوجه از گروه تروریستی داعش، در طول سه هفته گذشته، به مهاجرت ۴۳ هزار نفر از این شهر منجر شده است. دفتر کمک به عراق سازمان ملل متحد نیز اعلام کرد: از زمان آغاز عملیات ارتش عراق در جنوب شرق موصل تاکنون، بیش از ۱۴ هزار غیر نظامی از مناطق سکونت خود در این منطقه گریخته اند.
از سوی دیگر، شبکه راشاتودی در خبری فوری اعلام کرد: وزارت دفاع عراق از آزادسازی مناطق الخضر، الخضیر، السالم و برافراشتن پرچم این کشور بر بالای ایستگاه اساله السعدان در جنوب شرق فلوجه خبر داد.
این وزارتخانه در صفحه فیسبوک خود اعلام کرد: تیپ ۱۷ پیاده نظام موفق به آزادسازی این مناطق از کنترل داعش شد.
شبکه سومریه نیز در گزارشی اعلام کرد: گروه تروریستی داعش چند نفر از کودکان عضو این گروه را در فلوجه اعدام کرد.
یک منبع امنیتی در استان انبار امروز گفت: داعش ۹ نفر از کودکان عضو این گروه را که ۸ تا ۱۳ ساله بودند اعدام کرد.
این منبع خاطرنشان کرد: اعدام این کودکان به دلیل فرار آنان از صحنه‌های درگیری اخیر در منطقه “نزال” در شهر فلوجه صورت گرفت.
به گفته این منبع، پس از فرار و یا کشته شدن شمار قابل توجهی از اعضای داعش در فلوجه، این گروه تروریستی در حال استفاده از کودکان در نبردها است.
ستاد اطلاع رسانی جنگ عراق دیروز (چهارشنبه) از آزادسازی روستاهای “طالعه،” “بستان التکریتی” و “ریکان” خبر داد. نیروهای عراقی همچنین سد الهیتاوین در جنوب شرقی فلوجه را تحت کنترل درآوردند.
شبکه سومریه به نقل از خمیس عیساوی، یکی از فرماندهان نیروی عشایری عراق، گزارش داد: نیروهای ارتش و عشایر توانستند استحکامات دفاعی داعش را در منطقه حصی در جنوب شهر فلوجه نابود کنند.
عیساوی اظهار داشت: تعدادی از خودروهای بمب گذاری شده داعش نیز در جنوب فلوجه منهدم شد.وی آزادسازی منطقه حصی را نزدیک دانست و افزود : ارتش و عشایر هم اکنون به سختی با تروریست های داعشی در منطقه حصی درگیر هستند و همچنان به پیشروی خود ادامه می دهند و آزادسازی این منطقه چندان بعید نیست.
عملیات آزادسازی منطقه حصی تحت فرماندهی اسماعیل محلاوی، فرمانده عملیات انبار از دیروز آغاز شده است.
شبکه تلویزیونی العالم نیز در خبری فوری اعلام کرد: نیروهای مشترک عراقی، به خیابان «بغداد» در مرکز شهر فلوجه وارد شدند و همزمان پانزده خودروی نظامی داعش را منهدم کردند. در این حمله همچنین دهها عضو تروریستی داعش به هلاکت رسیدند.
فرماندهی عملیات فلوجه گفت: اعلام آزادسازی کامل فلوجه بسیار نزدیک است. عملیات خالی کردن اهالی شهر فلوجه از طریق راه های امن اکنون به منطقه عامریه رسیده است.
شبکه العالم در گزارشی از فروپاشی گسترده و سریع در خطوط جبهه تروریست های داعش در فلوجه خبر داد و بر فرار دسته جمعی آنها به سوی مناطق الحلابسه و البوعلوان در غرب این شهر تاکید کرد.
این شبکه به نقل از فرماندهی عملیات فلوجه گزارش داد: عملیات موفقیت آمیز خارج کردن اهالی فلوجه در فروپاشی تروریست های تکفیری داعش بسیار کمک کننده بود.
وی همچنین از پیشروی سریع ارتش و نیروهای مقاومت مردمی از چهار محور برای رسیدن به ساختمان های دولتی در مرکز فلوجه خبر داد.
دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو