اتحادتان را در تمام زندگی حفظ کنید تا همیشه پایدار و سرافراز باشید.(کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار داعش/ فلوجه به طور کامل آزاد شد + عکس

اخبار داعش/ فلوجه به طور کامل آزاد شد + عکس

شبکه تلویزیونی العالم گزارش داد: حیدر العبادی نخست وزیر عراق آزادی فلوجه را اعلام کرد.
نخست وزیر عراق در نطقی کوتاه آزادی فلوجه را اعلام کرد. نخست وزیر عراق همچنین برنامه بعدی نیروهای عراقی را آزادسازی شهر موصل از چنگ داعش اعلام کرد.
حیدر العبادی در نطق خود این آزادی را مدیون ارتش ، پلیس ، داوطلبان مردمی و هدایت مرجعیت دینی و در صدر آن، آیت الله سیستانی دانست.
نخست وزیر عراق افزود همه مردم عراق در این پیروزی سهیم بوده اند.
“شاکر جودت،” فرمانده پلیس فدرال عراق در یک پیام تلویزیونی که از مرکز شهر فلوجه پخش شد، آزادی این شهر از سلطه چندساله تکفیری های داعش را اعلام کرد.
عبد الوهاب الساعدی، فرمانده عملیات آزادسازی فلوجه نیز اعلام کرد تمامی مراکز و ساختمان های دولتی فلوجه اکنون در اختیار نیروهای عراقی است و شمار کمی از افراد غیرنظامی در این شهر حضور دارند.
فرمانده عملیات آزادسازی فلوجه در استان الانبار عراق با اعلام اینکه این شهر تا چند روز آینده به طور کامل پاکسازی می شود تاکید کرد عملیات آزادسازی این شهر در عمل تمام شده است.
بلافاصله پس از آزادی فلوجه، محمد الغبان، وزیر کشور عراق راهی این شهر شد.
سلیم الجبوری، رئیس مجلس عراق نیز آزادی این شهر را به مردم عراق و نیروهای مقاومت تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد بزودی تمام نینوا از چنگ تروریست ها آزاد شود.
رئیس پارلمان عراق از تمامی نیروهای حاضر در عملیات آزادی فلوجه تشکر کرد و این موفقیت را شکستن کمر داعش و حامیان آن توصیف کرد.
شبکه تلویزیونی المنار درخبری فوری اعلام کرد، نیروهای عراقی فرمانداری فلوجه را در استان الانبار آزاد کردند و پرچم عراق را بر فراز ساختمان فرمانداری بر افراشتند.

از سوی دیگر شبکه تلویزیونی العالم اعلام کرد نیروهای پیاده از لشکر ۱۷، موفق شدند محله عرسان در فلوجه را به طور کامل آزاد کنند و امنیت را در ساحل رود فرات درمنطقه عامریه فلوجه برقرار نمایند.
شبکه تلویزیونی العالم در خبری اعلام کرد، نیروهای وابسته به سازمان مبارزه با تروریسم با حمله به مناطق اطراف بیمارستان فلوجه، این بیمارستان را در محاصره خود گرفته اند.
 فرمانده عملیات آزادسازی شهر فلوجه عراق، از کشته شدن بیش از هزار تروریست عضو گروه تکفیری صهیونیستی داعش در محور جنوبی این شهر از زمان آغاز عملیات نیروهای مشترک عراقی خبر داد.
 عملیات آزادسازی فلوجه از سوم خرداد و به دستور حیدر عبادی، نخست وزیر عراق، آغاز شده است.
در این عملیات حدود ۲۲ هزار نیروی ارتش، پلیس فدرال، یگان مبارزه با تروریسم، بسیج مردمی و عشایر عراق شرکت دارند.
این شهر تقریباً در ۵۰ کیلومتری غرب بغداد، پایتخت عراق قرار دارد و از اوایل سال ۲۰۱۴ در اشغال داعش است.
 کارشناسان معتقدند، آزادسازی فلوجه مسیر را برای آزادسازی موصل و بیرون راندن تروریست‌های داعش از خاک عراق هموار خواهد کرد.
شبکه تلویزیونی المیادین نیز در خبری اعلام کرد سرلشکر عبدالوهاب الساعدی، فرمانده عملیات آزادسازی فلوجه از پیشروی نیروهای عراقی به سوی بیمارستان الفلوجه خبر داد و گفت طی روزهای آینده آزادی کامل فلوجه را اعلام خواهیم کرد.
دانلود
برچسب ها : , ,

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو