انسان همان می شود که اغلب به آن فکر می کند. (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار چهره ها » معصومه ابتکار +طوری انتقاد کنید اشکم در بیاید+عکس

معصومه ابتکار +طوری انتقاد کنید اشکم در بیاید+عکس

معصومه ابتکار با انتشار متنی در کانال تلگرامی خود به دفاع از عملکرد سازمان محیط زیست پرداخت.
به گزارش خبرنگار اخبار داغگروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در کانال تلگرامی خود متنی را به دفاع از خود منتشر کرد. مسئله ریزگردها که چند روزی است نقل رسانه ها شده و توجه همگان را به خود جلب کرده است.
4714655_605
معصومه ابتکار +طوری انتقاد کنید اشکم در بیاید+عکس
متن به شرح زیر است:” این روزها همه خبرنگار محیط زیستند و همه درباره‌اش می‌نویسند و حرف می‌زنند و ایده می‌دهند. نوشته من در طرفداری از شخص ابتکار نیست بلکه در مذمت این نوع نگاه است. بسیاری از کسانی که این روزها در هر نوشته صد بار نام از ابتکار می‌برند نیت‌شان خیر است و دل‌شان به حال محیط زیست می‌سوزد اما خب کارشان اغلب غیرعلمی است. آنهایی که دائم به ابتکار می‌پرند مانند آنهایی هستند که دائم به قالیباف می‌پرند. نکته‌ای که می‌خواهم عرض کنم این نیست که ابتکار و قالیباف و روحانی بی‌عیب هستند، سخنم چیز دیگری است.
کسی که خبرنگار محیط زیست نیست و اطلاعات کافی درباره ریزگردها ندارد وقتی می‌خواهد چیزی بنویسد خیلی راحت سراغ ابتکار می‌رود و همه مسایل را از چشم او می‌بیند و اصلا فکر نمی‌کند به ابتکار چه؟ وقتی ریزگردها از عراق و سوریه و از سرزمین‌های ناامن و تحت سلطه داعش می‌آیند، ابتکار چه می‌تواند بکند؟
برخی اگر گلدان خانه‌شان خشک بشود عکسش را می‌گذارند توی اینترنت و می‌گویند ابتکار پاسخ‌گو باش! البته اینها با شخص ابتکار هم مشکل ندارند، اما فقط می‌توانند این طوری نقد بنویسند. یعنی اگر فردا مثلا فلانی بشود رئیس سازمان حفاظت محیط زیست باز هم به او نامه می‌نویسند و اعتراض می‌کنند. یکی از دوستان نوشته بود چرا ابتکار به عربستان اعتراض نمی‌کند؟ یعنی آن دوست نمی‌داند عربستان کعبه را هم به روی ما بسته است و حالا که گردوخاکش کشور ما را گرفته است در پوست خود نمی‌گنجد؟
عرضم این است که این نقدها بی‌فایده است. برخی از یک طرف به مستشاران ایرانی در عراق و سوریه می‌گویند سرباز پولکی و از یک طرف از ابتکار می‌خواهند عراق و سوریه را مالچ‌پاشی کند. واقعا بد نیست آدم گاهی نگاهی به نوشته‌های قبلی خود بکند و بعد ایده جدیدی مطرح کند. اصلا این مالچ، شما برو بپاش تا داعش سرت را بگذارد روی همان مالچ و بیخ‌تا‌بیخ ببرد.
توصیه من به خودم و بقیه کاربران این است که به جای نوشتن درباره محیط زیست و ریزگردها، نوشته‌ها و نقدها و تحلیل‌های کارشناسان و خبرنگاران حوزه محیط زیست را به‌اشتراک بگذارند. واقعا ما وظیفه نداریم که همه خبرنگار محیط زیست باشیم. محیط زیست به اندازه کافی خبرنگار دارد که اتفاقا خیلی بهتر از ما از خجالت دکتر ابتکار درمی‌آیند و اگر نقدی به عملکرد او و سازمان تحت مدیریتش دارند آن را مستند و موثق طرح می‌کنند.
بگذارید رک بگویم. اصلا همه مشکلات از شخص ابتکار است، قبول. طوری نقدش کنید که اشکش دربیاید اما طوری ننویسید که خنده‌دار باشد. یکی از کاربران در صفحه‌اش نوشته بود که ابتکار خجالت بکش جنگل‌‌های فلان جا دارد می‌سوزد. برایش نوشتم آن جنگل‌ها در حوزه استحفاظی سازمان حفاظت محیط زیست نیستند. پاسخ داد بی‌خود از ابتکار دفاع نکن. گفتم: برادر تو قبض برق در دست گرفته‌ای و جلوی مخابرات داری فریاد می‌زنی. گفت به تو چه. گفتم: باقی بقایت. “
 معصومه ابتکار +طوری انتقاد کنید اشکم در بیاید+عکس
دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو