امام علي(ع):هر كه نگاه خود را از حرام باز دارد دلش آرام خواهد شد.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » فرهنگ و هنر » سینما و تلویزیون » سخت گیری بیش از حد به تعطیلی سینما ختم می‌شود

سخت گیری بیش از حد به تعطیلی سینما ختم می‌شود

سخت گیری بیش از حد به تعطیلی سینما ختم می‌شود

 

 

در خصوص نبود هماهنگی لازم بین شورای پروانه ساخت و پروانه نمایش و عواقب بدی که در پی آن برای برخی فیلم‌ها رخ می‌دهد گفت: این معضلی است که از گذشته‌ها تا به امروز ادامه دارد و لطمات فراوانی به فیلم‌ها وارد کرده است. البته باید در نظر داشت زمانی که فیلم روی پرده می آید با زمانی که به صورت فیلمنامه است، تفاوت هایی دارد؛ چراکه آن فیلم زمان نمایش دیده می شود اما زمان دریافت پروانه ساخت در ذهن فردی که قصد صدور مجوز دارد به صورت تصویر خواهد بود. به این جهت مشکلاتی را به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: مشکل اصلی و بزرگتر زمانی است که یک فیلم پس از دریافت پروانه ساخت و نمایش، اکران در سینماها و در کل گذر از هفت خان،  توسط برخی دچار ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تغییر می‌شود.

وی ادامه داد: باید شرایطی قانونمند ایجاد شود تا هر فردی با توجه به مسوولیتی که دارد اظهار نظر کند و به گونه‌ای نباشد که  هر فرد یا دسته ای ساز خودش را بزند.این بازیگر اضافه کرد: ما باید بدانیم وزارتخانه‌ای وجود دارد که تمام مسئولیت های بیکاری، گرفتاری و … سینما برعهده اش است و به خوبی می داند اگر قرار باشد سخت‌گیری‌های بیش از حد انجام دهند، به تعطیلی کل سینما ختم می شود. پس بهترین روش را اتخاذ خواهد کرد.

وی افزود: از طرفی اگر ترس به دل سرمایه‌گذار که یکی از ارکان اصلی سینما است، بیفتد کناره‌گیری خواهند کرد و شالوده سینما به خطر می افتد.

این بازیگر در بخش دیگری از صحبت‌های خود در خصوص مشکلات سالن‌های سینما در تهران و شهرستان‌ها اظهار داشت: کل سینما را نباید به پردیس‌ها وابسته کرد؛ چرا که پردیس های سینمایی با امکاناتی که دارند مخاطب جذب می کنند. در این راستا این سوال پیش می آید که برای سینماهای پراکنده در تهران و شهرستان ها چکار باید کرد تا بتوانند مانند پردیس‌ها با مخاطبان فراوانی روبرو شوند؟

متوسلانی در بخش پایانی صحبت های خود خاطرنشان کرد: اگر فرد یا افرادی در سینما احساس مسئولیت می کنند و می پذیرند که کاری انجام دهند و از طرفی می گویند فلان کار انجام نشود، راهکار چگونگی انجام آن را نیز بدهند و سازندگی را پیشه بگیرند؛ چون خراب کردن راحت است.

 

 

 

سخت گیری بیش از حد به تعطیلی سینما ختم می‌شود

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو