حافظه، پرونده تخيل و گنجينه عقل، دفتر ثبت وجدان و مخزن انديشه است.(بازيل
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار حوادث » آتش پتروشیمی بوعلی سینا باز شعله ور شد + تصاویر

آتش پتروشیمی بوعلی سینا باز شعله ور شد + تصاویر

آتش پتروشیمی بوعلی سینا باز شعله ور شد +  تصاویر

 

 

آژیر خطر در پتروشیمی بوعلی سینا از دیروز به دلیل ازدیاد حریق به صدا درآمد، این مخزن صبح امروز تا حدودی مهار اما باز شعله ور شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز،آتش سوزی مخزن ٢٠٠١ پتروشیمی بوعلی سینا که صبح امروز پنجشنبه ١٧ تیرماه تا حدودی مهار شده بود و تلاش برای مهار کامل آن ادامه داشت بار دیگر شعله ور شد، این مخزن حاوی خوراک نفتاست.

خاموش کردن کامل آتش مخزن ٢٠٠١ مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا براساس آخرین تمهید تیم های آتش نشانی مستقر در محل آتش سوزی سایت ٤ منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با ریختن فوم های مخصوص از سه جهت انجام شد.

آتش سوزی در برج ٨٠٠١ که با ١٢١ متر ارتفاع یکی از بلندترین برجهای پتروشیمی است، بامداد امروز (پنجشنبه، ١٧ تیرماه) تقریبا بطور کامل مهار شده است.

برجی که آتش آن مهار شد، بلندترین برج فلزی خاورمیانه به ارتفاع ١٢١ متر به وزن ١٥٠٥ تن و قطر ٨ متر است. این برج سال ٧٨ از سوی شرکت توسعه شبکه های صنعتی ایران و با استفاده از جرثقیل ١٢٠٠ تنی نصب شد.

شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در زمینی به مساحت ٣٦ هکتار در شمال غربی خلیج فارس در استان خوزستان، در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر واقع است،خوراک پتروشیمی ماهشهر نفتای سبک و سنگین و بنزین پیرولیز است که از کارخانجات NGL (١٠٠٠/٩٠٠ پازنان) و پتروشیمی امیرکبیر تامین می شود و در فرآیندهای موجود در واحدهای عملیاتی مختلف به محصولات با ارزش و سود آور آروماتیکی نظیر پارازایلین و ارتوزایلین و بنزن تبدیل می شود.

پرواز بالگردها در آسمان ماهشهر/ پرتاب ۲۸۰بشکه خاموش کننده به مخزن پتروشیمی
ماهشهر _ بندرامام مسدود شد
پلیس راه راهور ناجا اعلام کرد:  محور ماهشهر _ بندرامام در استان خوزستان درپی آتش سوزی مجتمع پتروشیمی ماهشهر مسدود شده است و ماموران پلیس راه از تردد کامیون ها و کشنده ها در محورهای منتهی به بندر امام و ماهشهر جلوگیری به عمل می آورند.
آتش پتروشیمی بوعلی سینا باز شعله ور شد + جزییات و تصاویر

 

 

 

آتش پتروشیمی بوعلی سینا باز شعله ور شد +  تصاویر

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو