در این جهان، همواره برای كسانی كه از خطری بهراسند، خطری وجود خواهد داشت.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
A
خانه » فرهنگ و هنر » بیوگرافی هنرمندان » ستاره‌های معروف سینما در گذر زمان + تصاویر

ستاره‌های معروف سینما در گذر زمان + تصاویر

ستاره‌های معروف سینما در گذر زمان + تصاویر

 

 

 

فیزیک و چهره بازیگران مشهور و تغییرات آن از ورود به دنیای بازیگری تا زمان حاضر برای طیف وسیعی از جامعه همیشه جذابیت‌های خود را داشته است.

به گزارش خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی ؛  افراد مشهور همیشه و درهر جامعه‌ای مورد توجه عموم مردم هستند. درتمام کشورهای جهان و نیز ایران، پدیده توجه بیش از اندازه مخاطبان سینما و تلویزیون و طرفداران بازیگران مشهور نسبت به چهره و تغییرات آن، نوع تیپ و پوشش، زندگی خصوصی و اجتماعی بازیگران کنجکاو بوده و همچنان وجود دارد. توجه و دقتی که بسیاری از اوقات آن‌ها را از داشتن این تعداد هوادار دو آتشه خرسند می‌کند و گاه به دلیل حواشی و دردسرهای آن، به مذاق این قشر خوش نمی‌آید.

بازیگران همیشه در طول مدت فعالیت بازیگری زیر ذره‌بین جامعه بوده‌اندو در عصر جدید با پیشرفت تکنولوژی و ظهور و فعالیت شبکه‌های اجتماعی این فرصت به دست‌آمده تا عموم مردم بدون واسطه و به‌طور مستقیم با اهالی هنر به‌خصوص بازیگران درارتباط باشند و هر لحظه فعالیت‌های آن‌ها را رصد کنند. صرف‌نظر از واکنش‌ها و نظراتی که نسبت به این قشر جامعه از سوی عموم مردم بروز پیدا می‌کند، بسیاری از بازیگران داوطلبانه با فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، امکان در دسترس بودن را به مردم می‌دهند.

فیزیک و چهره بازیگران مشهور و تغییرات آن از سال‌های ابتدایی ورود به دنیای بازیگری تا زمان حاضر برای طیف وسیعی از جامعه همیشه جذابیت‌های خود را داشته است.

در این گزارش چهره تعدادی از بازیگران مشهور سینما را از گذشته تاکنون مشاهده می‌کنید:

*ابوالفضل پورعرب
ابوالفضل پورعرب ستاره سینمای دهه ۷۰، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون متولددوم تیرماه سال ۱۳۴۰ در تهران است.

وی فعالیت درعرصه تئاتر را از سال ۱۳۵۹آغاز کرد اما با بازی در فیلم «عروس» در سال  ۱۳۶۹وارد سینما شد.

وی پس از درمان و بهبود وضعیت جسمانی، به‌تازگی درمجموعه پرطرفدار«شهرزاد» و فیلم سینمایی «سایه‌های موازی» بازی کرده است.

بازیگران معروف ایرانی از گذشته تا امروز + تصاویر

*افسانه بایگان

این بازیگر سینما و تلویزیون متولد سال ۱۳۴۰ است و برای اولین بار با ایفای نقش در مجموعه تاریخی «سربداران» و در سینما با بازی در فیلم «گمشده» د رسال ۱۳۶۴ پا به عرصه بازیگری گذاشت.

جدیدترین حضور سینمایی وی در فیلم‌های «خبر خاصی نیست» و «پنجاه کیلو آلبالو» بوده و در « نگار» جدیدترین ساخته رامبد جوان نیز بازی کرده است.

بازیگران معروف ایرانی از گذشته تا امروز + تصاویر

*کتایون ریاحی
کتایون ریاحی بازیگر سینما و تلویزیون متولد دهم دی‌ماه سال ۱۳۴۰ و مدیرعامل بنیاد نیکوکاری کمک(کیش مهر کتایون) است.

ورود وی به سینما از سال ۱۳۶۶ بود اما با ایفای نقش در مجموعه ماندگار «پدرسالار» شناخته شد.

هنرنمایی و حضور موفق کتایون ریاحی در نقش فخرالزمان مجموعه «شب دهم» و ایفای نقش زلیخا در «یوسف پیامبر (ع)» در اذهان مخاطبان ثبت و ماندگار شد.

وی در سال ۱۳۸۷ به دلیل فضای حاکم بر هنر از دنیای بازیگری خداحافظی کرد و آخرین آثار وی بازی در فیلم «دعوت» ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا و بازی در نقش تاریخی زلیخا در مجموعه «یوسف پیامبر(ع)» بود.

بازیگران معروف ایرانی از گذشته تا امروز + تصاویر

*هدیه تهرانی
این بازیگر سینما متولد ۴تیرماه سال ۱۳۵۱ است.

او برای بازی در فیلم‌های «روز واقعه» و «بودن یا نبودن» انتخاب شده بود ولی در نهایت لادن مستوفی و مرحومه عسل بدیعی جایگزین او شدند تا اولین حضور سینمایی وی در فیلم «سلطان» ساخته مسعود کیمیایی رقم بخورد و به دنیای سینما معرفی شود.

وی درکارنامه هنری خود ایفای نقش در۳۲ فیلم سینمایی را دارد. آخرین فیلمی که با ایفای نقش او روی پرده رفته است، «عادت نمی کنیم» بوده و در حال حاضر مشغول همکاری با پروژه «پدیده» ساخته علی احمدزاده است.

بازیگران معروف ایرانی از گذشته تا امروز + تصاویر

*شهاب حسینی
شهاب حسینی بازیگر سینما و تلویزیون متولد ۱۴بهمن ماه سال ۱۳۵۲است. این بازیگر که پیش از ورود به عرصه بازیگر مجری برنامه «اکسی‍ژن» رسانه ملی بود، با ایفای نقش در مجموعه تلویزیونی پرطرفدار«پس از باران»  به دنیای بازیگری وارد شد. پس از آن«رخساره»،«پلیس جوان» و «مدار صفر درجه» جایگاه وی را درمیان مخاطبان تلویزیون به عنوان یک بازیگر مستعد و محبوب تثبیت کرد.

اولین حضور سینمایی حسینی در فیلم «واکنش پنجم» و در ابتدای دهه ۸۰بود. حسینی در هر بازی سینمایی محبوب تر شد و پیشرفت قابل توجهی در زمینه بازیگری کرد.

سری اول مجموعه پر مخاطب «شهرزاد» با ایفای نقش وی تمام شد و حسینی با وجود ایفای نقش خاکستری در این مجموعه بیشتر از پیش به چشم مخاطبان آمد.

حضور درخشان وی در فیلم های «فروشنده » که محصول سال ۹۴ است،حسینی را در نهایت به نخل طلای جشنواره کن رساند. این فیلم هنوز در ایران اکران نشده است. وی همچنین در سال گذشته بازیگر دو فیلم «برادرم خسرو» و «چهارشنبه» نیز بوده است و «چهارشنبه» درگروه هنر و تجربه با بازی وی در حال اکران است.

بازیگران معروف ایرانی از گذشته تا امروز + تصاویر

 

 

 

ستاره‌های معروف سینما در گذر زمان + تصاویر

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو