هر انسانی مرتکب اشتباه می شود ؛اما فقط انسان های احمق اشتباه خود را تکرار می کنند.(سیسرون)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » ادعای خنده دار وهابیت : خودکشی خدا

ادعای خنده دار وهابیت : خودکشی خدا

سوال و پرسش در مود خداوند بسیار است که بسیاری از آنها را متفکران می توانند پاسخ گویند و بیان کرده اند و سوالاتی هم وجود دارد که هیچ کس از آنها اطلاعی ندارد.

یکی از مشکلاتی که وهابیت برای جهان اسلام به وجود آورده، دفاع نادرست از تعالیم اسلام است.

ادعای خنده دار وهابیت : خودکشی خدا

وهابی ها که درک درستی از آموزه های اسلام ندارند، و از سویی خود را تنها مسلمانان و پایبند به قرآن می دانند، هنگام مواجهه با غیر مسلمانان، نه تنها نمی توانند هیچگونه دفاعی از اسلام انجام دهند، بلکه باعث می شوند تصویر نادرستی از اسلام و مسلمانان در اذهان مردم شکل بگیرد.1123023_397

شبکه های وهابی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و سخنان اشتباه آنان، چهره ای غیر منطقی از اسلام به جهانیان ارائه می دهد.

از همین موارد می توان به این کلیپ اشاره کرد. در این فیلم مجری وهابی، در پاسخ شخصی که درباره قدرت خداوند از او سوال پرسیده، پاسخی می دهد که هیچ مسلمانی تا کنون آن را بیان نکرده است.

وی قائل است خداوند می تواند سنگی را خلق کند که خود او نیز نتواند آن را بلند کند و حتی خداوند می تواند خودکشی کرده و خود را از بین ببرد!!

این سخنی بود که شبکه وهابی در پاسخ به این پرسش بیان کرد. اما ببینید پاسخ درست آن چیست؟

آیا خداوند میتواند سنگی را بسازد که خود نتواند آن را بلند کند؟

قدرت خداوند محدودیتی ندارد ، یعنی خداوند بر هر چیزی توانا است. خدا هر کاری را که بخواهد، انجام می دهد و بر هر چیزی قادر است. اما به این شرط که آن چیز شدنی و ممکن باشد و تحقق خارجی ان کار از نظر عقل محال محسوب نشود ، یعنی کاری غیر ممکن نباشد ؛ اگر به کارهای مختلفی که به ذهن ما می آید ، توجه کنیم ،می بینیم که می توان آن ها را به دو دسته تقسیم کرد:

۱. کارهای شدنی و ممکن.

  1. کارهای نشدنی و محال و نامعقول ؛

مثلا جابه جا شدن یک کوه کاری بسیار دشوار به نظر می رسد. اما در عین حال شدنی و ممکن است ، کافی است که یک دستگاه عظیم یا جرثقیلی بزرگ تر از کوه ساخته شود ؛ اما رد شدن یک توپ فوتبال از درون سوراخ یک سوزن ، در حالی که هر دو به اندازه خود باقی بمانند ، کاری ناممکن و نشدنی است. زیرا جسم بزرگ از سوراخ کوچک نمی گذرد .

ادعای خنده دار وهابیت : خودکشی خدا

به همین نسبت باید توجه داشت که قدرت خداوند و یا هر موجود دیگر در حدود کارهای نشدنی و ناممکن سنجیده نمی شود ؛ کارهای محال و نا معقول امکان انجام شدن ندارند تا کسی بتواند آن انجام بدهد ؛ نه خداوند و نه هیچ موجود دیگری . انجام نشدن آن ها هم به ناممکن بودن خودشان بر می گردد، نه قدرت نداشتن فاعل .

پس اصل قدرت داشتن در محدوده کارهای شدنی و ممکن است که در این کارها قدرت همه موجودات محدود و ناقص است و قدرت خداوند نامحدود و کامل ؛یعنی کارهایی هست که تنها خدا می تواند آن ها را انجام دهد و هیچ موجود دیگری قدرت انجام شان را ندارد .

در زمان ائمه هم سوالاتی در مورد قدرت خدا می شد که ناشی از اشتباه گرفتن افراد نسبت به کارهای ممکن و ناممکن بود، مثلا پرسیده می شد : آیا خدا می تواند همه عالم را درون یک تخم مرغ به همین کوچکی جای دهد ؟یا آیا خدا می تواند سنگی بیافریند که خودش نتواند آن را بلند کند؟ و… در این موارد ائمه جواب می دادند که خدا بر هر کاری توانا است. اما آنچه تو پرسیدی، ناممکن و نشدنی است .

همه این سوالات به نوعی از امور محال و نشدنی است که توانستن در مورد آن ها معنا ندارد. مثلا قرار گرفتن جسم بزرگ (دنیا)در ظرف کوچک (تخم مرغ)نشدنی است و قوانین اجسام اجازه انجام آن را نمی دهد .

به همین نسبت سوال شما هم دچار همین مشکل است ،یعنی به وجود آوردن سنگی که خدا نتواند آن را بلند کند ، محال و نامعقول است. زیرا اگر این مخلوق سنگ است و جسم ، پس محدود است . در نتیجه ناتوانی خداوند که دارای قدرت نامحدود است، برای بلند کردن آن نامعقول است. زیرا دلیل بلند نشدن چنین سنگی باید نامحدود بودن و دارای وزنی بی نهایت بودن باشد که این امر با سنگ بودن آن منافات دارد .

پس هر سنگی که خدا آن را بیافریند، ممکن الوجود و قابل حرکت دادن است. چون وقتی علت، چیزی را به وجود آورد، بر تمام اوضاع خویش قدرت دارد. فرض آفریدن سنگ از طرف خداوند به این معنا است که خداوند بر همه احوال آن از جمله بلند کردن آن قادر است. این فرض با فرض نتوانستن، تناقض دارد.

ادعای خنده دار وهابیت : خودکشی خدا

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو