عزیزانم هنگام نشستن, بزرگان و ریش سپیدان را بر خود مقدم بدانید.(کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » سربازهای فراری شناسایی شدند

سربازهای فراری شناسایی شدند

اعلام بیشترین جرایم اینترنتی، حذف برگه معاینه فنی، کاهش ۶ درصدی تصادفات رانندگی در بهار امسال و … از جمله موارد مطرح شده در نشست خبری سخنگوی ناجاست.

سربازهای فراری شناسایی شدند

سردار سعید منتظرالمهدی در نشست خبری که صبح امروز در ساختمان معاونت اجتماعی ناجا برگزار شد اظهار کرد: در بهار امسال علیرغم افزایش ۱٫۵ میلیون دستگاه وسیله نقلیه، شاهد کاهش سه درصدی تصادفات بودیم. همچنین در سه روز عید فطر نیز تصادفات جاده‌ای حدود ۸ درصد کاهش داشته است.

525243_850

وی با بیان اینکه طرح تابستانی پلیس راهور با مشارکت دیگر دستگاه‌های امدادی و خدماتی در جاده‌ها آغاز شده و تا سوم مهرماه ادامه خواهد داشت گفت: آمارها نشان می‌دهد که عدم توجه به جلو و عدم رعایت فاصله طولی و خستگی و خواب ‌آلودگی راننده، در صدر بیشترین علل حوادث رانندگی بوده است. از این رو لازم است شهروندان حین رانندگی و سفر به این موارد توجه داشته باشند همچنین عمده تصادفات منجر به واژگونی شده و بیشترین تصادفات نیز در استان‌های اصفهان و فارس بوده است.

سربازهای فراری شناسایی شدند

سخنگوی ناجا با اشاره به بخشش جریمه دیرکرد جرایم رانندگی نیز گفت: تا پایان آذرماه برای پرداخت جریمه‌هایی که دو برابر شده است فرصت وجود دارد و رانندگان می‌توانند از این بخشودگی استفاده کنند.

به گفته منتظر المهدی ، رانندگان با ارسال کد ۱۰ رقمی وسیله نقلیه خود به سامانه ۱۱۰، ۲۰۲۰، می‌توانند از میزان جرایم رانندگی خود با خبر شوند.

وی در پاسخ به سوالی درباره اجرای طرح یکپارچه معاینه فنی اظهار کرد: بیش از ۶۰۰ مرکز معاینه فنی در کشور وجود دارد که از این میان ۱۰۰ مرکز در جاده‌ها و راه‌ها، ۴۰۰ مرکز در شهرستان‌ها و مابقی در تهران فعال هستند که تمام این مراکز به سامانه هماهنگ متصل شده‌اند بنابراین دراین شرایط برگه‌های معاینه جعلی کاملا بی اساس بوده و البته در صورت مواجهه با آن قطعا قابل شناسایی بوده و با متخلفان برخورد می‌شود.

index

به گفته منتظر المهدی در آینده دیگر نیازی به برگه معاینه فنی نبوده و این برگه‌ها حذف می‌شود.

وی درباره اجرای طرح جریمه ریالی سربازی گفت: ثبت نام برای بهره مندی از جریمه ریالی سربازی برای مشمولانی که تا پایان امسال حداقل هشت سال از غیبتشان گذشته باشد ادامه دارد. تا کنون ۱٫۵ میلیون سرباز فراری شناسایی شده که البته این افراد می‌توانند در صورتی که واجد شرایط هستند در موعد مقرر به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه و نسبت به ثبت نام برای جریمه ریالی سربازی اقدام کنند.

به گفته منتظر المهدی در مجموع از زمان اجرای این طرح از سال گذشته تا کنون ۲۰۰ هزار کارت معافیت صادر شده است.

سخنگوی ناجا در خاتمه در پاسخ به سوالی بیشترین میزان جرایم اینترنتی را کلاهبرداری اینترنتی اعلام کرد.

سربازهای فراری شناسایی شدند

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو