هنر ما را به گونه اي رويايي از درد هستي رها مي سازد.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » راهنمای شرکت در طرح همسفره برنامه خندوانه

راهنمای شرکت در طرح همسفره برنامه خندوانه

همسفره

ظرح رفع سوء تغذیه کودکان نیازمند زیر ۶ سال

همسفره

بنا بر آمارهای موجود در حال حاضر حدود ۴۰۰ هزار کودک در کشورمان بر اثر ناتوانی مالی والدین خود از سوء تغذیه رنج می برند که از این تعداد کمیته امداد از بودجه تامین شده از سوی دولت توان تامین حداکثر ۸۵ هزار نفر از این تعداد را داراست که در صورت مشارکت مردم و فعالین و سرمایه داران ذیربط این رقم قابل افزایش به سقف تعداد مورد نظر خواهد بود.
از این رو طرح همسفره در راستای تامین حداقل نیاز غذایی کودکان نیازمند زیر ۶ سال کشور که سرپرستان آن ها توانایی مالی کافی را ندارند ایجاد شده است.
سوء تغذیه این کودکان در صورت بی توجهی مردم و مسئولین، در آینده مشکلات، بیماری ها و ناهنجاری های اجتماعی زیادی  درپی خواهد داشت.
کارشناسان برای باورند حداقل نیاز غذایی یک کودک زیر شش سال روزانه  ۲۰۰ کالری است که با توجه به اقلیم و شرایط جغرافیایی هر منطقه نوع مواد غذایی مورد نیاز متفاوت خواهد بود، لذا در مجموع سهم بسته غذایی ماهانه برای هر کودک در این طرح یک “سبد غذایی” تعریف شده که معادل ۷۰ هزار تومان محاسبه گردیده است.

چگونه در همسفره سهیم شویم :

ابتدا باید وارد سایت همسفره به آدرس http://hamsofreh.ir شوید :

در این سایت سه نوع پرداخت برای هموطنان در نظر گرفته شده است :

۱- پرداخت نقدی :

در این حالت فرد نیکوکار قادر است مبلغی را به میل خود انتخاب و بصورت یکباره یا ماهیانه پرداخت نماید (مبالغ برای تبدیل شدن به سبد ضریب ۷ در نظر گرفته شده اند). این وجوه در حساب مشخصی که برای این طرح در نظر گرفته شده جمع آوری شده و درپایان هر ماه بین کودکانی که مورد حمایت مستقیم قرار نگرفته اند توزیع می گردد.

۲- پرداخت سبدی :

در این حالت با علم اینکه نیاز هر کودک در ماه ۱سبد غذایی است، نیکوکار می تواند تعداد سبدهایی که توانایی پرداخت آن دارد را انتخاب و بصورت ماهیانه یا یکباره وجه معادل آن را واریز نماید. باقی مراحل مشابه حالت پرداخت نقدی خواهد بود.

۳- پرداخت بر اساس منطقه جغرافیایی :

در این حالت فرد نیکوکار قادر است از روی نقشه جغرافیایی منطقه مورد نظر خود را برگزیده و از لیست موجود شهرهایی را که این طرح در آنها در حال اجراست مشاهده نموده و درصورت تمایل تعدادی از سبدهای خالی کودکان آن منطقه را جهت پرداخت ماهیانه یا یکباره تقبل و بصورت مستقیم به حساب آنها پرداخت نماید.
*  لازم به ذکر است فارغ از تعداد سبدهای پر شده برای هر کودک، سقف برداشت ماهیانه برای هر کودک یک سبد غذایی و تنها جهت خرید اقلامی که نیاز آنها برای کودک مفید و ضروری است امکان پذیر خواهد بود.
شایسته ذکر است که در حالت پرداخت به صورت “سبد غذایی” فرد قادر است از روی منطقه جغرافیایی مورد نظر و وارد شدن به شهر مورد علاقه خود کودکی را بطور مستقیم انتخاب و سبدهای خالی آن کودک را مورد حمایت قرار دهد. وجوه واریزی از سوی نیکوکاران محترم بصورت ماهیانه جهت تهیه مواد غذایی تعیین شده در اختیار کودکان قرار خواهد گرفت.

دانلود
امتیاز 3.67 ( 3 رای )

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو