مرد پارسی دروغ نگوید حتی بهنگام مرگ در جنگ (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » روانشناسی » همسر شکاک / راههای کنار آمدن با همسر شکاک

همسر شکاک / راههای کنار آمدن با همسر شکاک

 

download (1)

راههای کنار  آمدن با همسر شکاک

اتاق را که ترک می کنيد سراغ تلفن همراه تان می رود و وقتی برای یک قرار دوستانه بيرون می روید٬ بارها و بارها با شما تماس می گيرد و اگر کمی بيش از انتظارش بيرون بمانيد٬ پرس وجو هایش را شروع می کند.

اگر شما با چنين فردی زندگی می کنيد٬ باید بيشتر از این واکنش های ساده٬ مراقب ارتباط تان باشيد. شمایی که با یک همسر_هميشه_شکاک زیر یک سقف زندگی می کنيد٬ باید آداب زندگی با این آدم ها را بدانيد و با کمی ظرافت اوضاع را برای خودتان و او راحت تر کنيد.

یک.دروغ_های_کوچک هم نگویيد

دو.بگویيد٬قبل از آنکه بپرسد
باور کنيد که سکوت موفق ترین ازدواج ها را هم ویران_می کند. اگر می خواهيد زندگی مشترک شما عاقبت خوبی داشته باشد٬ نگذارید سکوت جایش را در خانه شما باز کند. حرف زدن در مورد موضوعات روزمره٬ عقاید و برنامه ها می تواند گفت وگوی دونفره تان را گرم کند. وقتی همسرتان ببيند بدون نياز به کنجکاوی از همه روز شما خبر دارد٬ دیگر نيازی نمی بيند که مخفيانه سر از همه کارهای شما در بياورد.

سه.انبار_باروت را منفجر نکنيد
اوضاع شما با دیگران فرق می کند. همسر شما یک انبار باروت است و برای منفجر شدن تنها به یک جرقه احتياج دارد. پس فرصت را برای منفجر شدنش فراهم نکنيد. باید بدانيد چه موضوعاتی حساسيت او را تشدید می کند و از آنها بپرهيزید و اگر فکر می کنيد حساسيت او بی مورد است٬ باید قبل از آنکه کاری بکنيد٬ یک قدم به عقب بازگردید و به او کمک کنيد تا حساسيت های بی موردش را کنار بگذارد.

چهار. همه_گذشته_تان_را_رو نکنيد

پنج. حریم_خصوصی خودتان را داشته باشيد
شاید فکر کنيد اگر او تمام زیر و بم زندگی تان را بداند دیگر دليلی برای شک کردن باقی نمی ماند اما اشتباه می کنيد. از همان روز اول زندگی مشترک تان یک موضوع را روشن کنيد. نگذارید به عرصه خصوصی تان وارد شود و محيط هایی که مخصوص شماست را زیر و رو کند.

شش.از مردهای دیگر تعریف_نکنيد

هفت. عشق_تان را نشان دهيد

هشت.از متخصص کمک_بگيرید
اگر احساس می کنيد توضيح دادن ها و دليل آوردن هایتان همسرتان را شکاک تر از قبل می کند٬ مشاوره های انفرادی و زوج درمانی تنها راهی است که می تواند مشکلات شما را حل_کند.

شاید مشاوره هم کارکرد نداشته باشد و همسرتان برای برطرف کردن شکش٬ نياز به دارو درمانی داشته باشد. شاید مغز او٬ بدون آنکه خودش بخواهد چنين فرمان هایی را صادر می کند؛ پس قبل از آنکه از زندگی مشترک تان نااميد_شوید٬ چنين درمان هایی را امتحان کنید

 

 

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو