بهتر است روی پای خود بمیری تا روی زانو‌هایت زندگی کنی.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » روانشناسی » آیا شما و ھمسرتان به ھم وابسته ھستید؟/ وابستگی به همسر

آیا شما و ھمسرتان به ھم وابسته ھستید؟/ وابستگی به همسر

download (6)

 

 • آیا شما و ھمسرتان به ھم وابسته ھستید؟

  آیا شما و ھمسرتان ھرکاری را با نظر و تأیید ھم انجام میدھید؟ آیا میتوانید برای اوقات فراغتتان بدون حضور ھمسرتان برنامه ریزی کنید؟ آیا میتوانید بدون احساس گناه کاری برای خودتان انجام بدھید یا چیزی برای خودتان بخرید؟

  ترس از دست دادن،ترس تنھا ماندن، اعتماد به نفس پایین، ترس از تصمیم گیریھای مھم و ضروری، بسیار طبیعی ھستند. اما اگر بیش از اندازه به آنھا پرداخته شود مشکل ساز خواھند شد. وابستگی شدید نتیجه توجه بیش از اندازه به این احساسات منفی است.

  اگر شما و ھمسرتان ازدواج را یک اتحاد ناگسستنی و اشتراک در ھمه امور زندگی میدانید باید کمی در این تعریف از ازدواج دست ببرید و آن را تغییر بدھید.

  از قالب یک زوج خارج شوید. زمانی که وابستگی شما و ھمسرتان آنقدر شدید است که حتی نمیتوانید بدون ھم یک تصمیم ساده بگیرید یا یک کار ساده را انجام بدھید لازم است که به ھر شکلی این وابستگی را عوض کنید.

  شاید حتی لازم باشد کمی به ھمسرتان اطمینان بدھید. به او بگویید که این مستقل شدن نیاز ھردوی شماست و فرصتی برای تجربه و رسیدن به رشد و بلوغ بیشتر است.

  یادتان باشد حفظ حریم شخصی به معنای فاصله گرفتن یا کنار زدن ھمسرتان از زندگی نیست. این حریم، فضایی برای تجربه و رشد است و رابطه عاطفی شما ھمچنان پابرجا خواھد ماند.

آیا شما و ھمسرتان به ھم وابسته ھستید؟/ وابستگی به همسر

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو