عزیزانم هنگام نشستن, بزرگان و ریش سپیدان را بر خود مقدم بدانید.(کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » آیا با وجود بیماری صرع می توان رانندگی کرد ؟

آیا با وجود بیماری صرع می توان رانندگی کرد ؟

احتیاط رانندگی برای بیماران صرعی

موارد مهم برای رعایت کردن رانندگان تشنجی

صرع گواهینامه رانندگی

بیماران صرع و رانندگی

اگر در هنگام رانندگی دچار حمله صرع یا تشنج شدید چه کارهایی می توانید انجام دهید و کسانی که به عارضه صرع مبتلا هستند چه مراقبت هایی باید در این زمینه داشته باشند و احتیاط های لازم در رانندگی برای این بیماران کدامند ؟

دکتر داریوش نسبی تهرانی متخصص مغز و اعصاب گفت:

این بیماران به شرطی می‌توانند رانندگی کنند که نکاتی را درباره مصرف داروها به خوبی رعایت کنند.

هدف اصلی، حفظ امنیت هم برای بیماران و هم برای دیگران است.

تشنج های کنترل نشده و رانندگی با هم جور نمی‌شوند. اگر تشنج های شما هنوز به خوبی کنترل نشده، یا باید از اتوبوس استفاده کنید یا از یک دوست بخواهید تا شما را به ماشین سواری ببرد.

داروهای خود را مرتب مصرف کنید و هرگز مصرف دارو را فراموش نکنید، حتی اگر خسته یا خواب آلود باشید. اگر به رغم توصیه‌های پزشک‌تان رانندگی کنید؛ خود شما مسئول حوادث رانندگی هستید، حتی اگر در آن حادثه شما گناهکار نباشید.

اگر هنگام رانندگی حس کردید یک حمله تشنجی می‌خواهد آغاز شود به کنار جاده بروید و متوقف شوید. اگر داروهایتان را تمام کرده بودید از شخصی بخواهید تا شما را به داروخانه برساند یا داروهای تجویزی را به صورت پیک تحویل بگیرید. در صورتی که تشنج داشتید، از فردی بخواهید تا ماشین شما را تا مطب دکتر براند.

اگر داروهای‌تان تغییر کرده یا قطع شده تا زمانی که خود و پزشک‌تان از تاثیر آن مطلع نشدید، رانندگی نکنید. هرگز بعد از نوشیدن نوشابه‌های الکلی رانندگی نکنید. الکل احتمال تشنج را افزایش می‌دهد. داروهای ضد صرع نیز اثر الکل بر بدن را تقویت می‌کنند.

منبع : ایسنا

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو