در این جهان، همواره برای كسانی كه از خطری بهراسند، خطری وجود خواهد داشت.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » کامپیوتر و اینترنت » تازه های تکنولوژی » نخستین حافظه ترابایتی روانه بازار می شود/حافظه ترابایتی

نخستین حافظه ترابایتی روانه بازار می شود/حافظه ترابایتی

نخستین حافظه  ترابایتی روانه بازار می شود/حافظه ترابایتی

636101310170669709

نخستین حافظه  ترابایتی روانه بازار می شود/حافظه ترابایتی

شرکت وسترن دیجیت که مالک برند «سان‌دیسک» است، نمونه ابتدایی از نخستین کارت حافظه جهان با گنجایش یک ترابایت را رونمایی کرده است.

به‌نقل از Engadget، کارت‌های حافظه قدمتی کم تر از وسایل الکترونیک قابل حمل دارند و در واقع چند سالی پس از به بازار آمدن موبایل و دوربین‌های دیجیتال، مسیر پیشرفت را آغاز کردند. تنها ۱۶ سال قبل، شرکت سان‌دیسک با رونمایی از یک کارت حافظه ۶۴ مگابایتی اعجاب جهانیان را برانگیخت اما اکنون اعداد و ارقامی که در یک کارت کوچک گنجانده می‌شوند، نجومی شده است.

وسترن دیجیت که به‌عنوان یکی از غول‌های ذخیره‌سازی در جهان شناخته می‌شود، طی اعلامیه‌ای، خبر ساخته شدن نخستین کارت حافظه ترابایتی را منتشر کرد اما جزئیات بیشتری از آن در اختیار رسانه‌ها قرار نداد.

این شرکت که پیش از این نیز صاحب عنوان جادارترین کارت حافظه بود، اکنون کارت حافظه ۵۱۲ گیگابایتی را برای نیازهای ویدئوهای ۴k و سه‌بعدی کافی نمی‌داند و برای پاسخ‌گویی به نیاز روزافزون وسایل دیجیتال تصویربرداری و ذخیره‌سازی، کارت حافظه رویایی‌ای را ساخته است. ناظران معتقدند از آنجا که هنوز هیچ سرعت خواندن و نوشتنی برای کارت حافظه ترابایتی اعلام نشده است، احتمالا شرکت موفق به دستیابی به سرعتی قابل قبول نشده است و این خبر تنها نشان دهنده این است که تکنولوژی گنجاندن این حجم فضا در ابعادی کوچک را نشان می‌دهد.

ویدئوهای ۴k و تصاویر سه‌بعدی، دو محصول هیجان‌انگیز از پیشرفت صنایع دیجیتال تصویربرداری هستند که نیاز به فضای ذخیره‌سازی قابل حمل را افزایش داده‌اند. جابه‌جایی کارت حافظه حین ثبت یک رخداد یا نیاز به تهیه نسخه پشتیبان از آنچه در حافظه دستگاه است، هر دو می‌تواند یک کار خوب خبری یا حتی تصویربرداری از یک فیلم سینمایی را دچار مشکل کند و در نتیجه یک کارت حافظه گران‌قیمت هم برای جلوگیری از این مشکل، قطعا مخاطب خواهد داشت.

وسترن‌دیجیت قیمت برآوردی برای این کارت حافظه را بیش از ۳۰۰ دلار اعلام کرده است اما زمان مشخصی برای خرید آن به مشتریانش نداده است.

نخستین حافظه  ترابایتی روانه بازار می شود/حافظه ترابایتی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو