لباس قدیمی را بپوشید ولی کتاب نو بخرید.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » پیوند دادن سر سگ/عمل موفقیت آمیز پیوند سر سگ

پیوند دادن سر سگ/عمل موفقیت آمیز پیوند سر سگ

پیوند دادن سر سگ/عمل موفقیت آمیز پیوند سر سگ

302380e4-c4c6-4930-ad7f-8e7b37e7a787

پیوند دادن سر سگ/عمل موفقیت آمیز پیوند سر سگ

در این مقاله‌ها که در نشریه Surgical Neurology International منتشر شده‌اند، توضیح داده شده که محققان کره جنوبی و آمریکا از ترکیب شیمیایی به نام پلی‌اتیلن گلیکول یا PEG برای اتصاد مجدد نخاع حیوانات استفاده کرده‌اند.

جراح جنجالی که هدایت این جراحی‌ها را به عهده داشت، سرجیو کاناوارو از سال ۲۰۱۵، زمانی که ادعا کرد پیوند سر انسان کاری شدنی است، شهرت زیادی پیدا کرد، به ویژه اینکه اعلام کرد قصد دارد این جراحی را تا سال ۲۰۱۷ عملی کند.

به گفته وی در این جراحی سر گیرنده از بدن جدا شده سر اهدا کننده به آن پیوند زده می شود، پیوند اصلی در این جراحی اتصال دو سر نخاع است که شبیه به دو دسته اسپاگتی هستند. کاناوارو برای عملی ساختن این جراحی قصد دارد منطقه پیوند را با ترکیب شیمیایی PEG شستشو دهد و برای چنیدن ساعت آن را به محل پیوند تزریق کند زیرا این ماده باعث می‌شود بافت چربی موجود در بافت‌های مورد نظر با یکدیگر تلفیق شوند.

اولین آزمایش این جراحی روی یک میمون انجام شد که چندان موفقیت‌آمیز نبود زیرا مقاله‌ای از آن منتشر نشد و میمون نیز تنها ۲۰ ساعت زنده‌ماند.

باوجود اینکه هیچ مدرکی مبنی بر عملی بودن چنین جراحی وجود ندارد، مردی روس مبتلا به بیماری مغزی نخاعی پذیرفته تا در این جراحی به عنوان مدل آزمایشی مورد استفاده قرار گیرد.

دانشمندان آمریکایی دانشگاه رایس در هیوستون آمریکا که یکی از مقاله‌های جدید را منتشر کرده‌اند، با افزودن نانونوارهای گرافنی به PEG تلاش کرده‌اند تاثیرگذاری آن را افزایش دهند، ذراتی که عملکردی مشابه چارچوبی عصبی را دارند و رشد نورون‌ها را تسریع می‌کنند.

دانشمندان کره‌ای دانشگاه کنکوک نیر ترکیب جدیدی از PEG را روی پنج موش آزمایش کردند که چهار مورد از این آزمایش‌ها به مرگ موش‌ها منجر شد. موش پنجم پس از دو روز از جراحی، حرکات کمی از خود نشان داد و پس از دو هفته توانست کامل حرکت کرده، بایستد و غذا بخورد.

تصاویر ویدیویی که به تازگی از آخرین آزمایش این دانشمندان منتشر شده سگی را نشان می‌دهد که پس از سه هفته از جراحی پیوند نخاع، که به ادعای دانشمندان ۹۰ درصد از آن قطع شده‌بود، درحال راه رفتن است.

اما این مقاله‌ها هنوز نتوانسته‌اند دانشمندان دیگر را متقاعد کنند، زیرا به گفته منتقدان،‌این سگ تنها یک مورد بوده‌است و بدون وجود شرایط کنترل نمی‌توان اطلاعات زیادی از یک مورد موفق به دست آورد.

با این همه این نتایج تاثیری بر تصمیم کاناوارو ندارد و به هرحال وی قصد دراد در سال ۲۰۱۷ اولین جراحی پیوند سر جهان را انجام دهد.

پیوند دادن سر سگ/عمل موفقیت آمیز پیوند سر سگ

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو