هنر ما را به گونه اي رويايي از درد هستي رها مي سازد.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار چهره ها » میلاد درخشانی+عکس/اهمیت سکوت در اجرای میلاد درخشانی

میلاد درخشانی+عکس/اهمیت سکوت در اجرای میلاد درخشانی

میلاد درخشانی+عکس/اهمیت سکوت در اجرای میلاد درخشانی

2156279-1

میلاد درخشانی+عکس/اهمیت سکوت در اجرای میلاد درخشانی

میلاد درخشانی درباره پرفورمنس موسیقایی خود که با عنوان «جای خالی سکوت» روی صحنه می‌رود، گفت: ایده این کار از جایی آمد که دیدیم دیگر سکوتی در زندگی ما وجود ندارد و خلوت ما با زنگ موبایل و مسیج و انواع صداها پر شده است.

این نوازنده و آهنگساز گفت‌: البته این صداها دیگر اذیت‌کننده نیست و به امری روتین تبدیل شده، اما اگر بخواهیم خوب درباره آن فکر کنیم، دردآور است. من این کنسرت را به این دلیل برگزار می‌کنم که سکوت را به مخاطبان گوشزد کنم و از آن‌ها بخواهم فکر کنند که تا چه اندازه در زندگی خود سکوت و آرامش روحی و روانی دارند و می‌توانند با خود خلوت کنند. البته من کمتر کسی را می‌شناسم که این‌گونه باشد.
درخشانی درباره این اجرا که در قالب برنامه «شب شنبه‌ها» به صحنه می‌رود، توضیح داد: این موسیقی بداهه نیست و از پیش ساخته شده است. ابتدا قرار بود بداهه اجرا کنم، اما به‌دلیل این‌که مدتی اجرا نداشتم گفتم کنسرتی داشته باشم، تا بعد از ماه‌های محرم و صفر که کنسرت‌های اصلی‌ام شروع می‌شود.
او اظهار کرد: بداهه‌نوازی، بخشی از اجرای پیش رو خواهد بود. پرفورمنس نیز نمایشی نخواهد بود و جنبه موسیقایی آن بیشتر است.
این آهنگساز بیان کرد: در قسمتی از این کنسرت، بخش‌هایی از «افشارستان» نیز اجرا می‌شود. من چند ساز را به‌صورت حرفه‌ای دنبال می‌کنم و تلاش کردم این موضوع را در یک قالب بیاورم.
درخشانی در بخش دیگری از سخنانش، به آلبوم مشترکش با مصباح قمصری اشاره و اظهار کرد: ما کار را تا حدودی جلو برده‌ایم و قرار است در اولین فرصت، ادامه کار را ضبط کنیم. فکر کنم این آلبوم پس از ماه‌های محرم و صفر منتشر شود.
او با اشاره به درگذشت فرهنگ شریف – نوازنده پیشکسوت و صاحب‌سبک تار – گفت: این‌که اساتید موسیقی که هر کدام نقش یک گوهر را در موسیقی ما دارند کم‌کم و بدون هیچ سر و صدایی از این دنیا می‌روند، تاسف‌آور و ناراحت کننده است. ما با این اساتید بزرگ شده‌ایم و قرار نبود مستقیم با استاد شریف یا استاد شهناز در ارتباط باشیم، بلکه نوای ساز آن‌ها خودش کلاس درس بود.
وی افزود: من از آغاز نوجوانی به نوای اساتید تار نواز گوش داده‌ام و در تکنیک‌ها و سبک‌های مختلف آن‌ها، کنکاش کرده‌ام و در همان دوران با صدای ساز استاد شریف عجین بوده‌ام. البته سعادتی نصیب من شد که روز خاکسپاری ایشان کنسرت داشتم و قطعه‌ای را به او تقدیم کردم.
پرفورمنس موسیقایی «جای خالی سکوت» امشب (سوم مهرماه) در دو سانس ۲۰:۳۰ و ۲۲:۳۰ در تالار حافظ اجرا می‌شود.

میلاد درخشانی+عکس/اهمیت سکوت در اجرای میلاد درخشانی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو