آیا می پنداری که جسم کوچکی هستی ؟ولی درون تو جهان بزرگی نهفته است.(امام علی علیه السلام)
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶
A
خانه » کامپیوتر و اینترنت » هک کردن ۱۶ هزار وب سایت وردپرس توسط هکرها/هک وب سایت ورد پرس

هک کردن ۱۶ هزار وب سایت وردپرس توسط هکرها/هک وب سایت ورد پرس

هک کردن  ۱۶ هزار وب سایت وردپرس توسط هکرها/هک وب سایت ورد پرس

denvpe8djfd5rbsy2ptsif-1

هک کردن  ۱۶ هزار وب سایت وردپرس توسط هکرها/هک وب سایت ورد پرس

در سال جاری حداقل ۷۶۹. ۱۵ وب سایت وردپرس مورد حمله مهاجمان سایبری قرار گرفته و آنها قادر به دور زدن ویژگی مرور ایمن (Safe Browsing) گوگل شده اند.

به گزارش هم رسان، وردپرس محبوبترین سیستم مدیریت محتوا در جهان است و توسط کاربران خانگی و تجاری برای ایجاد و انتشار وبلاگ ها استفاده می شود. یک پژوهش سال ۲۰۱۶ نشان می دهد ۸۲۱. ۲۱ وب سایت مورد هک قرار گرفته اند که اکثر آنها از وردپرس برای مدیریت محتوای خود استفاده می کنند. در این گزارش اعلام شده ۳۰۹۹ وب سایت هک شده از جوملا بهره می بردند.
«دانیل سِد» از محققان امنیتی می گوید: «تقریباً سه چهارم از سایت های به خطر افتاده و مورد مطالعه این گزارش، یک ویژگی مشترک داشتند و آن هم داشتن بک دور یا درب پشتی است. با جا گذاشتن یک درب پشتی در این سایت، هکرها یک راه جدید برای بارگذاری محموله های مخرب به دست می آورند و به این ترتیب بازدید کنندگان آن وب سایت ها را فریب می دهند و حتی این سایت های آسیب پذیر درگیر حملات بیشتری در آینده خواهند شد.»

درب پشتی ها اغلب از چشم اسکنرهای امنیتی وب به دور مانده و به ابزار مناسبی برای نفوذ هکرها تبدیل می شود.
سِد می گوید: «یک سایت هک شده می تواند شامل چندین فایل تغییر یافته باشد که هر یک حاوی خانواده های مختلفی از بدافزارهای مخرب است و این بستگی به هدف مهاجم و نحوه نفوذ آنها به دارایی هایی یک وب سایت دارد. علت اصلی مورد هک قرار گرفتن وب سایت های امروزی، وجود نقص امنیتی در نرم افزارها است.»
هکرها ممکن است از طریق افزونه های غیر امن یک وب سایت آن را هک کنند اما بیش از نیمی از وب سایت های وردپرس به دلیل سیستم مدیریت محتوای خود که به روز رسانی های منظمی را دریافت نمی کند، طعمه هکرها می شوند.

هک کردن  ۱۶ هزار وب سایت وردپرس توسط هکرها/هک وب سایت ورد پرس

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو