آگاه باشيد، تنها با ياد خدا دلها آرامش می ‏يابد! (قران کریم)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » تعطیلی مدارس در خوزستان+عکس/تعطیلی مدارس در خوزستان بعلت گرد و غبار

تعطیلی مدارس در خوزستان+عکس/تعطیلی مدارس در خوزستان بعلت گرد و غبار

تعطیلی مدارس در خوزستان+عکس/تعطیلی مدارس در خوزستان بعلت گرد و غبار

pic-14298-1438883972

تعطیلی مدارس در خوزستان+عکس/تعطیلی مدارس در خوزستان بعلت گرد و غبار

هاشم بالدی اظهار کرد:‌ به دلیل شدت پدیده گرد و غبار در اهواز و دیگر شهرستان‌های استان خوزستان، بنا بر تصمیم شورای هماهنگی مدیریت بحران استان، کلیه مدارس در مقاطع ابتدایی و متوسطه و همچنین دانشگاه‌های استان خوزستان در نوبت بعدازظهر امروز شنبه (۱۰ مهرماه جاری) تعطیل است.

وی با بیان این‌که ادارات تعطیل نیستند، افزود:‌ ادارات شهرستان‌های خوزستان امروز در ساعت اداری عادی فعال هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان اضافه کرد: شیفت صبح مدارس خوزستان برقرار است و بر اساس دستورالعمل استانداری، اگر این میزان به بیش از یک هزار و ۵۰۰ برسد تمام مقاطع تعطیل می شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان نیز گفت: میزان غلظت ریزگردها در اهواز یک هزار و ۹۴۹ میکروگرم بر متر مکعب ثبت شد که ۱۳ برابر حد مجاز است.

احمدرضا لاهیجان زاده افزود: همچنین این میزان در شهرهای آبادان به یک هزار و ۸۷۸، سوسنگرد یک هزار و ۵۲۶، شادگان یکهزار و ۴۹۹، ماهشهر یک هزار و ۱۳۳میکروگرم بر مترمکعب رسیده است.

مدیرکل هواشناسی خوزستان هم عنوان کرد: گرد وغبار تا اواخر وقت امروز در آسمان استان تداوم خواهد داشت.

کوروش بهادری، کانون گرد و غبار دیروز و امروز را بیایانهای شمال عراق اعلام کرد و گفت: میزان دید هم اینک در اهواز به ۷۰۰ متر و در بستان به یک کیلومتر رسیده است.

وی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته آبادان و بستان با ۳۵ درجه سانتیگراد گرمترین و ایذه با حداقل ۱۱ درجه سانتیگراد خنک ترین نقاط خوزستان بوده اند.

 در حال حاضر غلظت ریزگردها در اهواز یک هزار و ۹۴۹ میکروگرم در مترمکعب اندازه‌گیری شده که ۱۳ برابر حد مجاز است.

موج جدید ریزگردها از روز جمعه وارد کشور شده و بنا بر اعلام سازمان هواشناسی مبدا آن در آسمان خوزستان، بیابانهای کشور عراق است.

امروز در آغاز دومین هفته سال تحصیلی جدید، شدت ریزگردها به حدی بود که مسئولان استان خوزستان برای حفظ سلامتی دانش آموزان مدارس را تعطیل اعلام کردند و به این ترتیب امروز ۱۰ مهرماه جاری نخستین روز تعطیلی به دلیل ریزگردها در خوزستان است.

تعطیلی مدارس در خوزستان+عکس/تعطیلی مدارس در خوزستان بعلت گرد و غبار

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو