نباید از خسته بودن خود شرمنده باشی بلکه فقط باید سعی کنی خسته آور نباشی.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار حوادث » بازگشت داعشی ها/بازگشت۴۰۰انگلیسی داعشی به خانه

بازگشت داعشی ها/بازگشت۴۰۰انگلیسی داعشی به خانه

بازگشت داعشی ها/بازگشت۴۰۰انگلیسی داعشی به خانه

5851

بازگشت داعشی ها/بازگشت۴۰۰انگلیسی داعشی به خانه

براساس آمارهای وزارت کشور انگلیس که روز گذشته در اختیار نمایندگان پارلمان قرار گرفته است، از میان این ۴۰۰ نفری که به انگلیس بازگشته اند، تنها ۱۴ نفرشان به زندان افتاده اند.
این نشریه افزود: کارشناسان به ساندی میل گفته اند که با توجه به اینکه این افراد در جریان حضورشان در عراق و سوریه مهارت های لازم را برای بکار گیری سلاح های خودکار و بمب فراگرفته اند، می توانند حملاتی همانند حملات تروریستی پاریس و بروکسل، برنامه ریزی و اجرا کنند.
ساندی میل افزود: براساس گزارش وزارت کشور انگلیس به مجلس عوام، تخمین زده می شود در کل در حدود ۸۵۰ انگلیسی برای پیوستن به گروه داعش به عراق و سوریه رفته اند که تاکنون شمار زیادی از آنها کشته شده اند و در حدود ۴۰۰ نفرشان به بریتانیا برگشته اند.
این نشریه افزود: خیلی از این افراد به دلیل پیوستن به گروه داعش و سایر گروه های ممنوعه و دیدن دوره های تروریستی در اردوگاه های آموزشی آنها می توان مورد تعقیب قضایی قرارداد.
ساندی میل اضافه کرد: اما براساس گزارش وزارت کشور انگلیس به پارلمان، تنها ۱۴ نفر از آنها که برای گروه داعش جنگیده بودند، به زندان محکوم شده اند و این در حالی است که در اوایل سال جاری میلادی ادعا شده بود که شمار این افراد ۵۴ نفر است.
این نشریه نوشت: نمایندگان پارلمان از ‘امبر رود’ وزیر کشور انگلیس خواسته اند که بودجه بیشتری را به نیروهای مرزی جهت دستگیری تروریست ها در جریان بازگشته به بریتانیا و نیز برای پلیس و دستگاه امنیت داخلی این کشور ‘ام آی ۵’ به منظور ره گیری تروریست هایی که به انگلیس بازگشته اند، اختصاص دهد.
ساندی میل افزود: در همین حال ‘خالد محمود’ نماینده پارلمانی حزب کارگر معتقد است که شمار انگلیسی هایی که به سوریه و عراق رفته اند به مراتب بیشتر از آمار رسمی است و به هزاران نفر می رسد و در این میان تنها تعداد اندکی از آنها تحت تعقیب قرارگرفته اند .
این نشریه نوشت: خالد محمود عنوان کرد این که عنوان می شود تنها ۱۴ نفر از این افراد دستگیر و به زندان افتاده اند، نشانگر پوچ بودن ادعای دستگاه های ذیربط در خصوص موفقیت آمیز بودن اقداماتشان علیه این گونه افراد است.

بازگشت داعشی ها/بازگشت۴۰۰انگلیسی داعشی به خانه

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو