هر انسانی مرتکب اشتباه می شود ؛اما فقط انسان های احمق اشتباه خود را تکرار می کنند.(سیسرون)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » علم و فناوری » خودرو » قانونی جدید در خودروهای الکتریکی جهت جلوگیری از بروز تصادف‌

قانونی جدید در خودروهای الکتریکی جهت جلوگیری از بروز تصادف‌

قانونی جدید در خودروهای الکتریکی جهت جلوگیری از بروز تصادف‌

براساس قوانین جدید خودروهای الکتریکی و هیبریدی در زمان حرکت با سرعت کم باید صدا تولید کنند. این قانون جهت جلوگیری از بروز تصادف‌های متعدد و یا آسیب دیدن مردم و حتی افراد نابینا وضع شده است.

در قانون جدید گفته شده که تا اواخر سال ۲۰۱۹ اتومبیل‌های الکتریکی در سرعت کم باید صدا تولید کنند.

استفاده از خودروهای الکتریکی روز‌ به روز در حال افزایش است و شرکت‌های مختلف محصولات متفاوتی در این زمینه تولید می‌کنند. الکتریکی بودن این اتومبیل‌ها هم باعث شده که موتور آن‌ها صدای بسیار کمی تولید کنند و تنها صدای آن‌ها مربوط به چرخ‌ها و حرکت هوا آن هم در سرعت بالا می‌شود.

در قانون جدید گفته شده که اتومبیل‌های الکتریکی در سرعت کمتر از ۳۰ کیلومتر بر ساعت باید صدا تولید کنند. البته گفته شده که این صدا در سرعت‌های بالا نیازی نیست. هنوز مشخص نشده که این اتومبیل‌ها در سرعت کم باید چه مدل صدایی تولید کنند. شاید یک مدل صدای موتور برای آن‌ها ضبط شود.

شرکت‌های خودروسازی تا اواخر سال ۲۰۱۹ زمان دارند تا اتومبیل‌های خودشان را به این سیستم صوتی مجهز کنند. این قانون بیش از پیش می‌تواند برای افراد نابینا مناسب باشد تا بتوانند متوجه حضور این خودروها بشوند. حتی مسئولان گفته‌اند که این قانون خیابان‌ها را برای همه‌ی مردم و حتی راننده‌ها امن می‌کند.

قانونی جدید در خودروهای الکتریکی جهت جلوگیری از بروز تصادف‌

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو