هر انسانی مرتکب اشتباه می شود ؛اما فقط انسان های احمق اشتباه خود را تکرار می کنند.(سیسرون)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » کامپیوتر و اینترنت » لپ تاپ ، موبایل و تبلت » آیا آیفون با داشتن رمز عبور امنیت دارد؟/دارندگان آیفون مراقب باشید

آیا آیفون با داشتن رمز عبور امنیت دارد؟/دارندگان آیفون مراقب باشید

آیا آیفون با داشتن رمز عبور امنیت دارد؟/دارندگان آیفون مراقب باشید

آیا آیفون با داشتن رمز عبور امنیت دارد؟/دارندگان آیفون مراقب باشید

اگر فکر می‌کنید با فعال‌کردن رمزعبور، آیفون‌تان حسابی امن شده و دست کسی به اطلاعات‌تان نمی‌رسد بد نیست این خبر را بخوانید.

براساس یک گزارش که وبسایت DigiWorthy منتشر کرده مشخص شده که iOS یک نقص امنیتی جدید دارد که امکان می‌دهد هر هکری رمزعبور را دور بزند و به تصاویر و عکس‌هایی که در گوشی‌تان ذخیره‌ کرده‌اید، تماس‌ها و لاگ مربوط به پیام‌های‌تان دسترسی پیدا کند.

احتمالا برای خیلی‌ها تصاویر شخصی موجود در گالری‌شان حتی از اطلاعات مالی‌شان هم حساس‌تر است و به‌بیرون درز کردن‌ آن‌ها می‌تواند عواقب وخیم‌تری برای‌شان داشته باشد. اما یک نکته مهم و مثبت درباره این نقص جدید امنیتی این است که هکرها برای استفاده از آن باید حتما به آیفون فرد دسترسی فیزیکی داشته باشند. اما اگر دسترسی فیزیکی به گوشی و دسترسی به Siri فراهم شود، هکر می‌تواند کارش را تمام و کمال انجام دهد.

این نقص مربوط به آیفون‌هایی است که سیستم عامل iOS 8 یا نسخه‌های جدیدتر روی آن‌ها نصب شده‌اند.

برای پیش‌برد این شیوه از هک‌کردن گوشی باید به آیفون فرد تلفن زد، اگر هکر شماره گوشی‌ای که در اختیار دارد را نداشته باشد هم با دسترسی به Siri و پرسیدن سوال «?Who am I» شماره تماس به دست می‌آید. پس از زنگ زدن به گوشی آیفونی که قرار است هک شود با زدن بر روی Message و سپس Custom وارد صفحه ارسال پیام جدید می‌شوید. در این مرحله با فشردن دکمه هوم Siri را فعال کرده و دستور می‌دهید «Turn on voice Over». سیری این پیام را تایید می‌کند و پس از آن باید دوباره به صفحه ارسال پیام بازگردید.

در این مرحله با زدن چندین باره بر روی نواری که اطلاعات تماس در آن قرار می‌گیرد و به شکل هم‌زمان کلیک کردن بر روی کیبورد باعث می‌شوید آیفون دچار مشکل شود و بهتان اجازه دهد که در نوار مربوط به اطلاعات تماس تایپ کنید در حالی که در شرایط عادی و با وجود قفل بودن گوشی نباید قادر به تایپ در این نوار باشید. سپس دوباره از سیری می‌خواهید که «Turn off voice Over» و دکمه هوم را می‌فشارید.

حال به جاهای جالبی رسیده‌اید. در بخش مربوط به اطلاعات تماس حروف اول یک نام را وارد کنید و پس از آن بر روی آیکون گرد i که کنار شماره تماس هست کلیک کنید. پیش بروید و سعی کنید یک تماس جدید بسازید و بعد افزودن عکس را برای آن تماس انتخاب کنید، با کلیک کردن بر روی انتخاب عکس وارد گالری فردی می‌شوید که گوشی‌اش در حال هک شدن است. در واقع بدون داشتن رمزعبور توانسته‌اید وارد گالری شوید. البته ممکن است این ترفند بر روی بعضی از آیفون‌ها جواب ندهد ولی آزمایش‌ها نشان داده که این شیوه برای دور زدن رمزعبور بسیاری از آیفون‌ها جواب داده است.

شرکت اپل هنوز درباره این نقص در آیفون پاسخی نداده است اما می‌شود حدس زد که اپل تا کنون از این نقص اطلاع نداشته و احتمالا به زودی بروزرسانی‌های جدیدی برای رفع آن عرضه خواهد کرد. به هر حال فعلا خطر هک شدن گوشی‌تان وجود دارد بنابراین باید مراقب باشید که حتی با وجود رمزعبور، گوشی را در معرض دسترسی افراد نامطمئن قرار ندهید.

آیا آیفون با داشتن رمز عبور امنیت دارد؟/دارندگان آیفون مراقب باشید

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو