آدمیانی مانند گل های لاله ، زندگی کوتاه در هستی و نقشی ماندگار در اندیشه ما دارند .
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » علم و فناوری » دانستنی ها » نکات ایمنی برای جلوگیری از سرماخوردن در فصل زمستان

نکات ایمنی برای جلوگیری از سرماخوردن در فصل زمستان

نکات ایمنی برای جلوگیری از سرماخوردن در فصل زمستان

Image result for ‫زمستان‬‎
نکات ایمنی برای جلوگیری از سرماخوردن در فصل زمستان

زمستان فصل زیبای سال است، برف ها روی درختان می درخشند، بچه ها برف بازی می کنند و آدم برفی می سازند. اما در مقابل خوبی هایش، زمستان، مشکلاتی نیز دارد. زمان هایی نیز هست که زمستان، جاده های خطرناک و وضعیت بحرانی سلامت بدن را نمایان می کند، محافظت کردن از خود در این فصل، همان قدر اهمیت دارد که دانستن روش های تفریح.

 

چگونه

۱

چگونه نکات ایمنی هوای سرد زمستانی را رعایت کنیم

نکات ایمنی برای جلوگیری از سرماخوردن در فصل زمستان

محافظت های بیرون خانه
وقتی بیرون از خانه می روید، لباس های مناسب اندازه و سبک بپوشید، این کار به شما وقتی از رطوبت هوا دور هستید کمک می کند، کلاه خوبی بپوشید تا از ورود سرما به داخل سرتان جلوگیری کنید، همچنین یک شال را دور دهانتان بپیچید تا به هوای سرد اجازه ندهید وارد شش هایتان شوند.
دستکش هایی که دارای یک جا برای چهار انگشت و یک جا برای انگشت شصت هستند از بقیه دستکش ها مناسب تر و گرم ترند، همچنین تمام قسمت های بدن برای جلوگیری از سرمازدگی باید پوشانده شوند.

۲

چگونه نکات ایمنی هوای سرد زمستانی را رعایت کنیم

نکات ایمنی برای جلوگیری از سرماخوردن در فصل زمستان

محافظت های هنگام برف روبی
برف روبی با پارو یک امر بدیهی و کاری بسیار سخت و طاقت فرساست و باید قبل از انجام آن آمادگی و سلامت کامل داشته باشید، حتما سرعت تان را بیشتر کنید و به طور مکرر استراحت کنید تا از اعمال فشار بیش از حد روی خودتان جلوگیری کنید.
وقتی که پارو یا بیل را برمی دارید، از ماهیچه های پای تان بیشتر استفاده کنید تا پشت تان، با این کار می توانید از صدمات پشت خود جلوگیری کنید.
به خاطر داشته باشید حملات قلبی و سکته در هر سنی می تواند روی دهد، وقتی که در نواحی سینه و دست خود درد احساس کردید، کار را بلافاصله متوقف کنید و به داخل خانه بروید.

۳

محافظت های درون خانه
قبل از شروع زمستان، همه ی لوزام گرمایشی خانه را بررسی کنید تا ببینید درست کار می کنند یا نه، اگر می توانید از هشداردهنده های کربن مونوکسید در خانه استفاده کنید، مخصوصا اگر از پروپان (پارافین گازی و مشتعل هیدروکربنی) یا چراغ نفتی برای گرم کردن خانه استفاده می کنید.
اگر از گرم کننده های محیط استفاده می کنید آنها را از وسایل خانه، دیوارها و خصوصا پرده ها دور نگه دارید تا از وقوع حوادث آتش سوزی جلوگیری کنید.
همیشه به رادیو گوش دهید تا از آخرین اخبار هواشناسی مطلع شوید.

۴

چگونه نکات ایمنی هوای سرد زمستانی را رعایت کنیم

نکات ایمنی برای جلوگیری از سرماخوردن در فصل زمستان

محافظت های هنگام رانندگی
در طول ماه های زمستان، همیشه باک ماشین خود را پر کنید، با این کار از یخ زدگی باک خود جلوگیری می کنید.
برف پاک کن های خود را بررسی کنید، اگر ساییده شده بودند، عوض شان کنید.
همچنین مایع برف پاک کن را نیز بررسی کنید و همیشه آن را پر نگه دارید.
بار اضافی زیادی در صندوق عقب ماشین خود بگذارید، این کار از سر خوردن ماشین در جاده های لغزنده جلوگیری می کند.
یک بسته زمستانی شرایط بحرانی برای استاندارد شدن بیشتر همراه خود داشته باشید، این بسته باید شامل پتوهای اضافی، لباس های گرم، چراغ قوه با باطری اضافه، غذاهای فاسد نشدنی و کابل تقویت کننده به همراه بسته کمک های اولیه باشد.

۵

قبل از اینکه خانه را ترک کنید
اطمینان حاصل کنید همراه خود تلفن همراه و رادیوی شهری دارید، به یک نفر بگویید به کجا می روید، با چه وسیله ای می روید و زمان تقریبی رسیدن به آنجا را به او بگویید، در هنگام رانندگی فاصله خود را با ماشین جلویی رعایت کنید و حتما در هنگام پیچ ها و پل ها، بیشتر احتیاط کنید.
اگر ماشین تان گیر افتاد، هیچ وقت برای کمک گرفتن راه نروید، جاده خطرناک و لغزنده است و راننده ها اصلا دید ندارند، به جای این کار یک لباس با رنگ گرم به آنتن ماشین تان وصل کنید تا به دیگران بفهمانید کمک نیاز دارید، در فواصل معینی، بخاری ماشین و موتور آن را روشن کنید تا خود را گرم نگه دارید، البته شیشه را یک مقدار پایین بکشید تا مانع تجمع کربن مونوکسید شوید.
همچنین نشانه های سرمازدگی و هیپوترمی را بررسی کنید.

۶

سرمازدگی و هیپوترمی
اگر قسمتی از بدن تان سرمازده شده است، چیزی را دور آن بپیچید یا آن را با نزدیک کردن به دیگر قسمت های گرم بدن، گرم کنید.
هیچ وقت قسمت سرمازده ی بدن را به جای دیگری برای گرم شدن نمالید.
هیپوترمی یک شرایط تهدید کننده برای زندگی و خطرناک است که دمای تمام اجزای بدن را پایین می آورد.
نشانه های هیپوترمی عبارتند از بی حسی، گیجی و منگی، مشکل و اختلال در سیستم بینایی، سرگیجه، کوفتگی و گرفتگی عضلات و تنگی نفس.
اگر حتی یکی از این علایم را مشاهده کردید، سریعا به ۱۱۵ زنگ بزنید و به مکان گرم تر بروید، اگر در مکانی گیر افتاده اید، بخاری ماشین را روشن کنید و مستقیما در معرض آن قرار بگیرید تا وقتی که کمک برسد.

نکات ایمنی برای جلوگیری از سرماخوردن در فصل زمستان

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو