خداوندا مرا از کسانی قرار دِه که دنیاشان را برای دینشان میفروشند نه دینشان را برای دنیاشان. (دکتر علی شریعتی)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » کامپیوتر و اینترنت » آموزش ها و ترفند ها » روش جدید مرورگر گوگل کروم در کاهش مصرف دیتای اینترنت

روش جدید مرورگر گوگل کروم در کاهش مصرف دیتای اینترنت

روش جدید مرورگر گوگل کروم در کاهش مصرف دیتای اینترنت

Google-Chrome-Android

این روزها بازار مرورگرهای وب گوشی های هوشمند که قادر به کاهش میزان مصرف دیتا هستند، حسابی داغ است، و اضافه شدن این قابلیت به گوگل کروم نسخه های اندروید و iOS نیز جدیدترین تحول در این عرصه محسوب می شود. این قابلیت که با نام Data Saver معرفی شده است، از اوایل سال ۲۰۱۴ به صورت آزمایشی شروع به کار کرد. روش کار این قابلیت به این صورت است که صفحات وب را پیش از آنکه روی دستگاه کاربر بارگذاری شوند، روی سرورهای خود گوگل فشرده سازی می کند تا از میزان دیتای مصرف شده در سمت کاربر کاسته شود. این قابلیت ارزشمند کمک می کند استفاده از پهنای باند تا ۵۰ درصد کاهش پیدا کند. این قابلیت به ویژه برای کاربرانی که از طرح های حجمی و محدود اینترنت استفاده می کند ارزشمند است.

گوگل اکنون از ارتقای این قابلیت خبر داده است. به موجب تغییرات جدیدی که گوگل روی این قابلیت مرورگر خود اعمال کرده، کاربرانی که با اتصال های کم سرعت به اینترنت متصل هستند در صورت استفاده از گوگل کروم، تا هفتاد درصد حجم کمتری را از دست خواهند داد. کاربران با استفاده از این قابلیت می توانند از لود کردن تصاویر صرف نظر کنند تا سرعت بارگذاری صفحات بیشتر شود.

کاربرانی که این قابلیت را فعال کنند، تنها زمانی می توانند تصاویر صفحه وب را بارگذاری کنند که متن اصلی صفحه به طور کامل بارگذاری شده باشد. گفتنی است این قابلیت هنوز در اختیار همه کاربران قرار نگرفته است. گوگل در حال حاضر این قابلیت را در اختیار کاربران کشورهای اندونزی و هند قرار داده و اعلام کرده طی ماه های آینده کاربران سایر کشورها نیز به آن دسترسی پیدا خواهند کرد.

گوگل در بیانیه خود توضیحی درباره بهره مندی کاربران iOS از قابلیت کاهش ۷۰ درصدی مصرف دیتا نداده است.

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو