اگر صخره در مسیر رود نبود ،رود هیچ آوازی از خود سر نمی داد.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار حوادث » نجات مادر ودختر توسط اورژانس هوایی از حمله گراز وحشی+عکس

نجات مادر ودختر توسط اورژانس هوایی از حمله گراز وحشی+عکس

مادر و دختری که عصر روز/جمعه/ در ارتفاعات کوه قلات در ۲۰ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد مورد حمله گراز وحشی قرار گرفته بودند توسط اورژانس هوایی در این استان امداد رسانی و نجات یافتند.

نجات جان مادر و دختر از حمله گراز وحشی

نجات مادر ودختر توسط اورژانس هوایی از حمله گراز وحشی+عکس

حمله ور شدن گراز وحشی به مادر و دختری در ارتفاعات کوه قلات

رئیس مرکز مدیرت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت که طی تماس تلفنی با مرکز اورژانس ۱۱۵ استان مبنی بر حمله ور شدن گراز وحشی به مادر و دختری در ارتفاعات کوه قلات شهرستان بویراحمد، ماموران اورژانس هوایی نیز در اسرع وقت به محل حادثه اعزام و در عملیات امدادی موفق به نجات آنها از چنگال این حیوان وحشی شدند.

جلال پوران فرد با تشریح جزئیات این حادثه به خبرنگار ایرنا گفت که تیم اورژانس هوایی در کمترین زمان ممکن خود را بر بالین مصدومان این حادثه در ارتفاعات رسانده و تکنسین های تیم پروازی، اقدامات پزشکی از جمله کنترل خونریزی، پانسمان زخم ها، آتل بندی، وصل سرم و اکسیژن تراپی بر روی مادر و دختر مجروح که دچار آسیب های جدی از ناحیه های شکم، پهلو و پا شده بودند را انجام داده و برای ادامه درمان به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج منتقل کردند.

وی یادآور شد که حال عمومی این مادر ۳۳ ساله و دختر ۱۱ساله خوب گزارش شده است. گزارش های رسیده حاکی است که این مادر و دختر در حالی که مشغول بوته کنی گونه های گیاهان خوراکی و دارویی در منطقه( کوه های قلات) بودند مورد حمله گراز وحشی قرار گرفتند. کهگیلویه وبویراحمد یکی از استان های مستعد برای رویش انواع گیاهان خوراکی و دارویی است به گونه‌ای که افزون بر ۲۰ درصد پوشش جنگلی زاگرس و حدود ۴۰ درصد گونه‌های دارویی کشور را در خود جای داده است.

نجات مادر ودختر توسط اورژانس هوایی از حمله گراز وحشی+عکس

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو