هرچه اکنون هستیم محصول افکاری است که سابقاً داشته ایم و حالا داریم.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » روند رشد افزایش قیمت طلا با حمله موشکی آمریکا به سوریه

روند رشد افزایش قیمت طلا با حمله موشکی آمریکا به سوریه

پس از آنکه آمارهای ضعیف بخش اشتغال آمریکا موجب تضعیف احتمال افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو شد، و همچنین به دلیل حمله موشکی آمریکا به پایگاه هوایی ارتش سوریه، دیروز قیمت طلا افزایش یافت.

قیمت طلا در مدار صعودی قرار گرفت

روند رشد افزایش قیمت طلا با حمله موشکی آمریکا به سوریه

افزایش قیمت طلا

به نقل از رویترز، پس از آنکه آمارهای دولت آمریکا نشان داد که میزان فرصت های شغلی ایجاد شده در ماه گذشته کمتر از حد انتظار بوده است و این موجب تضعیف احتمال افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو شد، قیمت طلا دیروز به بالاترین رقم در طی ۵ ماه گذشته رسید؛ اما با افزایش ارزش دلار و کاهش تقاضا برای سرمایه گذاری در بازار طلا، بخش عمده ای از افزایش قیمت های اوایل جلسه دیروز خنثی شد.

آمارهای دولت آمریکا نشان داد، کارفرمایان آمریکایی در ماه مارس کمترین میزان استخدام ها در طی ۱۰ ماه اخیر را داشته اند. این مسئله موجب افزایش قیمت طلا شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰٫۳۲ درصد افزایش به ۱۲۵۷ دلار و ۳۰ سنت رسید. قیمت طلا دیروز تا رقم ۱۲۷۰ دلار و ۴۶ سنت، یعنی بالاترین رقم از ۱۰ نوامبر تاکنون بالا رفته بود. قیمت طلای آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با ۰٫۳ درصد افزایش به ۱۲۵۷ دلار و ۳۰ سنت رسید.

دیگر عامل افزایش قیمت طلا، افزایش نگرانی ها بعد از حمله موشکی آمریکا به یک پایگاه هوایی ارتش سوریه بود که موجب بالا رفتن تقاضا برای سرمایه گذاری امن در بازار طلا شد.

اما در اواخر جلسه دیروز، تقاضا برای سرمایه گذاری در بازار طلا کاهش یافت، و شاخص دلار به بالاترین رقم در طی ۳ هفته گذشته رسید.

راب هاوورث، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «اگر نشانه هایی از تداوم تشدیدی تنش های ژئوپلتیک مشاهده نشود، من تردید دارم که این روند افزایشی قیمت طلا ادامه پیدا کند.»

سرمایه گذاران همچنین در آستانه دیدار روسای جمهور آمریکا و چین رویکری محتاطانه را در پیش گرفته بودند، اما ترامپ روز جمعه گفت که وی در مذاکرات با همتای چینی اش به پیشرفت هایی دست پیدا کرده و انتظار دارد که آنها بر بسیاری از مشکلات غلبه کنند.

روند رشد افزایش قیمت طلا با حمله موشکی آمریکا به سوریه

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو