اتحادتان را در تمام زندگی حفظ کنید تا همیشه پایدار و سرافراز باشید.(کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » روانشناسی » ترفند افزایش علاقه و عشق بعد از سال ها زندگی مشترک

ترفند افزایش علاقه و عشق بعد از سال ها زندگی مشترک

بعد از ۷ سال زندگی با همسرم او را دوست ندارم و نمی دانم باید چکار کنم؟ همسرم زن بسیار خوبی است ولی او را دوست ندارم.

به همسرم عادت کرده ام، به هیچ عنوان او را دوست ندارم!!

ترفند افزایش علاقه و عشق بعد از سال ها زندگی مشترک

بعد از ۷ سال زندگی با همسرم او را دوست ندارم و نمی دانم باید چکار کنم؟ همسرم زن بسیار خوبی است ولی او را دوست ندارم.

سوال کاربر

مردی ۳۰ ساله هستم. ۷ سال است که ازدواج کرده ام و دختری ۶ ساله دارم. همسرم خیلی زن خوبی است از همه نظر ولی نمی توانم دوستش داشته باشم. فقط به او عادت کرده ام. چه کنم؟

 

پاسخ کارشناس

به این مطلب اشاره نکرده اید که آیا از ابتدا احساسی به ایشان نداشته اید یا بعدها این احساس در شما ایجاد شد؟ همسرتان از همه نظر خوب هستند ولی احساسی نسبت به ایشان ندارید؟ می توانید به فرد دیگری احساس داشته باشید؟

 

در کدام پله این هرم هستید؟

«مازلو»، روان شناس معروف آمریکایی در هرم نیازهایش به این مطلب اشاره کرده است که همه افراد در هر مرحله از زندگی شان در یکی از پله های هرم قرار دارند. قابل توجه است که برخی افراد هرم را از پایین به بالا طی می کنند و برخی از بالا به پایین. پله های هرم از پایین به سمت بالا به این شرح است:

۱ – بقا : در این پله نیازهای گرسنگی، تشنگی، جنسی و … قرار دارد و فردی که در این پله باشد و تصمیم به ازدواج بگیرد همسرش را بر مبنای نیازهای بقای خود انتخاب می کند.

۲ – امنیت : در این پله از هرم که بالاتر از پله اول است، فرد در شکل و زندگی شخصی اش به امنیت می رسد، برای مثال به ثبات شغلی می رسد یا می تواند منزلی بخرد و … .

۳ – توانایی : در این پله فرد می تواند در کارش ارتقا پیدا کند مثلا می تواند حتی کارآفرینی کند و برای افراد دیگر هم شغل ایجاد کند.

۴ – عشق : در این پله از هرم مازلو، فرد می تواند عشق را تجربه کند و فردی را که انتخاب می کند بر مبنای نیازهای عاطفی اش باشد.

۵ – عزت نفس : در این پله به عزت نفس می رسد و برای خودش و توانایی هایش ارزش قائل می شود.

۶ – وفاداری و تعهد : در این پله می تواند تعهد را تجربه کند.

۷ – خودشکوفایی.

 

شاید مشکل از شماست

به طور معمول افرادی که در سنین پایین ازدواج می کنند و در پله اول هرم مازلو هستند بر مبنای نیاز بقایشان ازدواج می کنند و وقتی به پله های بالای هرم رسیدند نظرشان درباره انتخابشان عوض می شود، اما همیشه هم این گونه نیست که نظر فرد عوض شود. در موارد بسیاری فرد وقتی به پله های بالای هرم می رسد، همچنان همسرش را دوست دارد و حتی مدعی است اگر باز هم به گذشته برگردد، همسرش را انتخاب می کند. در مواردی هم ازدواج با انتخاب خانواده هاست و فرد به انتخاب خانواده اش احترام می گذارد و ازدواج می کند ولی ناراضی  است. در برخی موارد هم پیش می آید که فرد دیگری را دوست دارید و نمی توانید نسبت به همسرتان احساسی داشته باشید. مخاطب گرامی اگر در پله اول همسرتان را انتخاب کردید و یا همسرتان انتخاب خانواده تان بوده اند یا این که به فرد دیگری احساس دارید و هم اکنون به همسرتان احساسی ندارید باعث ایجاد آسیب روانی در همسرتان می شوید چون ایشان به توجه شما نیاز دارند.

 

شاید مشکل از همسرتان است

در برخی موارد دلیل ایجاد نشدن احساس این است که همسرتان مهارت های عشق ورزی را بلد نیستند. پس بهتر است آموزش ببینند یا این که انتظاراتتان را در این زمینه با ایشان در میان بگذارید. از ایشان بخواهید تغییراتی در خودشان و سبک رابطه شان ایجاد کنند. خودتان هم به ایشان کمک کنید.

 

ترفند افزایش علاقه و عشق بعد از سال ها زندگی مشترک

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو