ایستایی وجود ندارد ، هر چه هست جوشش و جاری بودن است.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
A
خانه » سبک زندگی » خانه داری » از بین بردن بوی غذا در منزل

از بین بردن بوی غذا در منزل

داشتن پنجره کوچک در آشپزخانه ما باعث شده است است که بوی غذا هر لحظه در این فضا بماند و همین مسئله جهت من مسئله ساز شده است هست.

از بین بردن بوی غذا در منزل

از بین بردن بوی غذا در خانه

عبارات مهم : مواد غذایی – آشپزخانه

داشتن پنجره کوچک در آشپزخانه ما باعث شده است است که بوی غذا هر لحظه در این فضا بماند و همین مسئله جهت من مسئله ساز شده است هست. آیا راهی جهت از بین بردن بوی غذا در آشپزخانه وجود دارد؟

بعد از پخت غذا در آشپزخانه جهت از بین بردن بوی آن، پنجره ها را باز کنید و هود و هواکش را روشن کنید تا کوران هوا و جریان زیاد به از بین بردن بوی بد منزل کمک کنند. البته باید بدانید که این کار انرژی زیادی را هدر می دهد. می توانید حوله نمناکی را درون فضای منزل بچرخانید تا مقداری بوی سوختگی را جذب کند. جهت جلوگیری از پخش شدن بوی مواد غذایی سرخ کردنی در منزل قبل از سرخ شدن آنها، مقداری سرکه سفید را در ظرفی ریخته و آن را کنار اجاق گاز قرار دهید. به خاطر داشته باشید که جهت طبخ هر غذایی قبل از اقدام به روشن کردن گاز، هواکش و هود را روشن کنید.

از بین بردن بوی غذا در منزل

حوله نمناکی را درون فضای منزل بچرخانید تا مقداری بوی سوختگی را جذب کند

داشتن پنجره کوچک در آشپزخانه ما باعث شده است است که بوی غذا هر لحظه در این فضا بماند و همین مسئله جهت من مسئله ساز شده است هست.

بعد از پخش شدن بوی نامطبوع مانند سوختگی در منزل این راه حل را انجام دهید: قابلمه ای حاوی آب را روی اجاق گاز قرار دهید و چند برش لیمو ترش درون آب بیندازید. زمانی که آب به جوش می آید، بخار لیموترش به از بین بردن بوی سوخته غذا کمک می کند.

قابلمه ای کوچک که حاوی آب، چوب دارچین و وانیل است هم می تواند در از بین بردن بو و معطر کردن فضای منزل تاثیر زیادی داشته باشد. همچنین می توانید دارچین و وانیل را کمی درون ماهی تابه تف دهید تا بوی آن فضای منزل را پر کند. مقداری از برگ خرد شده است جعفری هم این کار را انجام می دهد.

منبع : chidaneh.com

واژه های کلیدی: مواد غذایی | آشپزخانه | سوختگی | لیموترش | پنجره | نکات مهم آشپزی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو