دستانی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستند که رو به آسمان دعا می کنند (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » خانم ها این علایم را جدی بگیرند

خانم ها این علایم را جدی بگیرند

همه ما در زندگی روزانه دچار دردها و ناراحتی‌های به ظاهر ساده‌ای می شویم که گاه می‌تواند نشان دهنده مشکلی جدی باشد. در این باره بعضی از علائم

خانم ها این علایم را جدی بگیرند

همه ما در زندگی روزانه دچار دردها و ناراحتی‌های به ظاهر ساده‌ای می شویم که گاه می‌تواند نشان دهنده مشکلی جدی باشد. در این باره بعضی از علائم مختص خانم‌هاست که به هیچ وجه نباید بی اهمیت تلقی شود

متاسفانه بسیاری از خانم‌ها علائمی را که می توانند نشان دهنده یک ناراحتی و بیماری باشند را جدی نمی‌گیرند و به دکتر مراجعه نمی‌کنند. ولی باید فراموش نکنید که بعضی از این علایم به هیچ وجه نباید بی اهمیت تلقی شوند.

خانم ها این علایم را جدی بگیرند

تورم پستان و عوض کردن رنگ

تورم پستاان یکی از علائمی است که حتما باید به عنوان یک هشدار جدی تلقی شود. گرچه این حالت طی دوران قاعدگی و بارداری بسیار مرسوم است ولی در طولانی مدت، غیرعادی بوده و باید هر چه سریعتر به دکتر مراجعه کرد. بروز لکه‌های بنفش یا قرمز رنگ، عوض کردن رنگ طبیعی و تورم، به خودی خود می‌تواند نشانه‌ای از سرطان التهابی پستان باشد.

تورم شکم

این حالت نیز در دوران قاعدگی مرسوم هست. بعضی از حساسیت‌های غذایی نیز می تواند، گاه با احساس تورم و نفخ چند روزه همراه باشد. ولی تورم بیش از یک هفته ممکن است هشداری زودهنگام جهت سرطان تخمدان محسوب شود. البته سرطان تخمدان با علائم دیگری نیز همراه است که از جمله می‌توان به احساس سیری سریع یا سنگینی بعد از غذا، مسئله در غذا خوردن، تکرر ادرار و افت دائم انرژی اشاره کرد. این علائم ممکن است کمی مبهم بوده و فرد به سادگی متوجه نشود. به همین علت است که در بسیاری موارد، سرطان تخمدان تا مراحل پیشرفته تشخیص داده نمی‌شود. از همین رو به خانم‌ها توصیه می‌شود در صورت بروز دردهای مداوم شکمی حتما به متخصص زنان مراجعه نمایند.

همه ما در زندگی روزانه دچار دردها و ناراحتی‌های به ظاهر ساده‌ای می شویم که گاه می‌تواند نشان دهنده مشکلی جدی باشد. در این باره بعضی از علائم

مدفوع تیره یا خون آلود

رنگ مدفوع با توجه به برنامه غذایی ممکن است عوض کردن کند. به عنوان مثال، مکمل‌های آهن یا داروهای ضداسهال باعث سیاه شدن مدفوع می‌شوند. ولی در صورت مصرف چنین داروهایی شاید دچار خونریزی در دستگاه گوارش باشید. ولی اگر زنی علاوه بر این مسئله از هموروئید، شقاق، دیورتیکول، بیماری‌های التهابی روده، سرطان و دیگر ناراحتی‌های گوارشی زحمت می‌برد، حتما باید با دکتر مشورت کند.

تنگی نفس غیر معمول

بالا رفتن سریع از پله‌ها موجب نفس‌نفس زدن در همه افراد می‌شود ولی تنگی نفس بعد از یک فعالیت سبک می‌تواند نشانه‌ای زودهنگام از پرسشها جدی در ریه‌ها یا قلب باشد. در چنین شرایطی مورد نیاز است به دکتر مراجعه کرد. یکی از علل تنگی نفس اختلال خون‌رسانی شریان کورونری هست. در این حالت جریان کافی خون به عضلات قلب نمی‌رسد که ممکن است به علت انسداد جزئی یا کامل شریان‌ها باشد. عدم تشخیص انسداد کامل می‌تواند منجر به حمله قلبی شود. درصورتی‌که تنگی نفس، با علائمی مانند درد سینه، حالت تهوع و سرگیجه همراه باشد نیاز به مراجعه اورژانسی خواهد بود.

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health

عبارات مهم : سرطان تخمدان – برنامه غذایی
منبع: sepidonline.ir

واژه های کلیدی: سرطان تخمدان | برنامه غذایی | ناراحتی | همراه | مدفوع | احساس | سلامت | سلامت خانواده

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو