اینترنت همانند دریاست ، کسی که آن را نمی شناسد همانند کسی ست که شنا را نمی داند.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » گوشت بسته بندی فروشگاه ها بهتر است یا گوشت های تازه؟

گوشت بسته بندی فروشگاه ها بهتر است یا گوشت های تازه؟

یکی از نکات مهم در خرید گوشت، سالم بودن گوشت است و در اینجا این مساله مطرح می شود که گوشت های بسته بندی فروشگاه ها را بخریم

گوشت بسته بندی فروشگاه ها بهتر است یا گوشت های تازه؟

یکی از نکات مهم در خرید گوشت، سالم بودن گوشت است و در اینجا این مساله مطرح می شود که گوشت های بسته بندی فروشگاه ها را بخریم یا گوشت های تازه قصابی؟ کدام سالم تر است؟

گوشت بسته بندی بخریم یا تازه؟

معاون مرکز بیماری های واگیردار وزارت بهداشت گفت : استفاده از گوشت های تازه ذبح شده، امکان مبتلا شدن به تب کریمه را زیاد کردن می دهد. محمود نبوی در ادامه خبر چند روز گذشته مبنی بر ابتلای تعدادی از کارگران کشتارگاه زاهدان به تب کریمه، گفت: براساس پیگیری های انجام شده،۱۳ نفر از کارگران کشتارگاه زاهدان به تب کنگو مبتلا شدند که بلافاصله کار درمانی آنها آعاز شد.

وی ادامه داد : این کارگران که هنگام ذبح به تب مبتلا شدند، تحت درمان قرار گرفته و بعد از بهبودی کامل از بیمارستان مرخص شدند. در حال حاضر بیماری کنترل شده است و خطری مردم را ترساندن نمی کند.

گوشت بسته بندی فروشگاه ها بهتر است یا گوشت های تازه؟

معاون مرکز بیماری های واگیردار وزارت بهداشت افزود : تب کریمه کنگو، بیماری است که از طریق ذبح دام به انسان انتقال یافته شده است و در کشتارگاه ها مرسوم و قصاب ها و کارگران کشتارگاه ها را تهدید می‌کند.

نبوی در مورد علائم این بیماری گفت : این بیماری با علائم تب شدید،بدن درد ،کوفتگی ، ضعف ،سردرد ،درد شدید عضلات در بدن بروز می کند.

معاون مرکز بیماری های واگیردار وزارت بهداشت خاطر نشان کرد : استفاده سریع از گوشت های تازه ذبح شده است ، امکان مبتلا شدن به تب کریمه کنگو را زیاد کردن می دهد. به مردم توصیه می کنیم گوشت های تازه ذبح شده است را حتما بعد از ۲۴ ساعت نگهداری در یخچال، تیکه کرده و استفاده کنند.

وی در آخر گفت : در خصوص گوشت های بسته بندی شده است در فروشگاه ها، مشکلی وجود ندارد و در صورت آلودگی احتمالی گوشت ها به تب کریمه، با گذشت ۶ ساعت، بیماری از بین می رود. تب کریمه کنگو بیماری یکسان دام و انسان است که به علت ارتباط انسان با دام آلوده انتقال یافته می شود.

یکی از نکات مهم در خرید گوشت، سالم بودن گوشت است و در اینجا این مساله مطرح می شود که گوشت های بسته بندی فروشگاه ها را بخریم

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
Seemorgh.com/lifestyle

عبارات مهم : مبتلا شدن – فروشگاه
منبع : mizanonline.ir

واژه های کلیدی: مبتلا شدن | فروشگاه | استفاده | کشتارگاه | زاهدان | بیماری | بهداشت | کارگران | سلامت | انتقال

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو