لباس قدیمی را بپوشید ولی کتاب نو بخرید.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » برنج و ماشین مهمترین اقلام وارداتی در فروردین ماه امسال ، ۳۷۵ میلیون دلار ارزش صادرات غیرنفتی کشور عزیزمان ایران

برنج و ماشین مهمترین اقلام وارداتی در فروردین ماه امسال ، ۳۷۵ میلیون دلار ارزش صادرات غیرنفتی کشور عزیزمان ایران

بر اساس نتیجه های گزارش تجارت خارجی کشور، در فروردین ماه امسال در حالی مازاد تراز تجاری ۳۷۵ میلیون دلار بوده است که ذرت، برنج و ماشین به

برنج و ماشین مهمترین اقلام وارداتی در فروردین ماه امسال ، 375 میلیون دلار ارزش صادرات غیرنفتی کشور عزیزمان ایران

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، تراز تجارت خارجی کشور در نخستین ماه از امسال مثبت بوده و در مجموع ۳۷۵ میلیون دلار ارزش صادرات غیرنفتی کشور عزیزمان ایران بیش از مجموع ارزش واردات به کشورمان بوده هست.

عبارات مهم : فروردین ماه – واردات
براساس این گزارش، صادرات غیرنفتی کشور عزیزمان ایران در فروردین ماه امسال به ۲ میلیارد و ۷۲۳ میلیون دلار رسید. همچنین واردات کشور عزیزمان ایران در فروردین ماه امسال به ۲میلیارد و۳۴۸ میلیون دلار رسید.

در مدت یادشده وزن کالاهای وارداتی کشور عزیزمان ایران در مجموع به ۲میلیون و ۹۱ هزار تن رسید در حالی که در این مدت ۸میلیون و۶۲ هزارتن انواع کالا صادر شد.

اقلام عمده صادراتی

اقلام عمده صادراتی کشورمان در مدت یادشده نیز به ترتیب مشمول بر میعانات گازی به ارزش ۴۹۳ میلیون دلار، متانول ۱۳۲ میلیون دلار، پروپان مایع شده است به ارزش ۱۰۳میلیون دلار، پلی اتیلن گرید فیلم با ۹۸ میلیون دلار، آهن و فولاد غیرممزوج با ۹۷ میلیون دلار، گازهای نفتی و هیدروکربورهای گازی شکل ۹۶ میلیون دلار، روغن های سبک و فرآورده ها به جز بنزین ۹۱ میلیون دلار، بوتان مایع شده است با ۶۳ میلیون دلار، پلی اتیلن گرید تزریقی با ۶۳ میلیون دلار و قیر نفت با ۵۴ میلیون دلار بوده است.

اقلام عمده وارداتی

اقلام عمده وارداتی در فروردین ماه امسال به ترتیب مشمول بر ذرت دامی به ارزش ۱۴۴ میلیون دلار،برنج با ۷۴ میلیون دلار، وسایل نقلیه موتوری با حجم سیلندر ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ سی سی به ارزش ۶۴ میلیون دلار و کنجاله سویا با ۵۷ میلیون دلار بوده است.

میزان واردات به تفکیک گروه های کالایی

براساس بررسی های به عمل آمده در فروردین ماه از بین کالاهای وارد شده است به کشور بیش از ۶۷ و ۱۴ صدم درصد از ارزش کل به گروه های کالایی واسطه ای تخصیص داده شده است داشته هست. کالاهای مصرفی با ۱۷ و ۴۶ صدم درصد از ارزش در رتبه دوم و کالاهای سرمایه ای با ۱۵ و ۴۰ صدم درصد در رتبه سوم قرار دارند.

عمده ترین خریداران کالاهای ایرانی

عمده ترین خریداران کالاهای ایرانی در فروردین ماه امسال به ترتیب مشمول بر چین به ارزش ۶۱۵ میلیون دلار، امارات متحده عربی ۴۹۷ میلیون دلار، عراق با ۳۸۸میلیون دلار،هند با ۲۴۸ میلیون دلار و جمهوری کره با ۱۵۳ میلیون دلار بوده است.

کشورهای عمده صادرکننده کالا به ایران

کشورهای عمده صادرکننده کالا به کشور عزیزمان ایران در فروردین ماه به ترتیب مشمول بر کشورهای چین با ۴۸۵ میلیون دلار، امارات متحده عربی با ۴۰۲ میلیون دلار، ترکیه با ۱۸۰ میلیون دلار، جمهوری کره با ۱۴۳ میلیون دلارو هند با ۱۳۱ میلیون دلار بوده است.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: فروردین ماه | واردات | صادرات | ایرانی | وارداتی | ایران | میلیون | آمار گمرک

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو