هنر ما را به گونه اي رويايي از درد هستي رها مي سازد.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بررسی فایده های استفاده از رنگ مو های گیاهی و معرفی آنها

بررسی فایده های استفاده از رنگ مو های گیاهی و معرفی آنها

بطور کلی استفاده از هر چیز طبیعی بسیار بهتر و کم خطر تر از نوع شیمیایی آن هست. رنگ مو از جمله محصولات بسیار پر

بررسی فایده های استفاده از رنگ مو های گیاهی و معرفی آنها

بطور کلی استفاده از هر چیز طبیعی بسیار بهتر و کم خطر تر از نوع شیمیایی آن هست. رنگ مو از جمله محصولات بسیار پر مصرف هست. امروزه استفاده از رنگ مو به یک جنس خاص محدود نمی شود و هم بانوان و هم مردها از این محصول استفاده می کنند. ولی استفاده از رنگ مو های شیمیایی عوارض جبران ناپذیری را به مو های شما وارد می کند. با دکتر سلام همراه باشید.

امروزه عمده محصولات مو مثل رنگ موها با موادی شیمیایی پر شده است اند که رنگی فوق العاده به موهایتان می دهند، ولی باعث آسیب جدی به آنها نیز می شوند. به همین علت است که وقتش رسیده به رنگ موی گیاهی فکر کنید.
  • آیا از امتحان کردن محصولات متفاوت جهت جان دادن به موهایتان خسته شده است اید؟ موهایتان درخششی را که در گذشته داشتند از دست داده اند؟ رنگ کردن، موهای شما را بی جان و ضعیف می کند! و تنها راهی که می تواند موهایتان را نجات دهد، استفاده از مواد طبیعی است.
توجه داشته باشید که رنگ موی گیاهی برایتان بافایده نیز هست. می خواهید بدانید چطور؟ ادامه مطلب را بخوانید.

چرا از رنگ موی گیاهی استفاده کنیم؟امروزه عمده محصولات مو مثل رنگ موها با موادی شیمیایی پر شده است اند که رنگی فوق العاده به موهایتان می دهند، ولی باعث آسیب جدی به آنها نیز می شوند. به همین علت است که وقتش رسیده به رنگ موی گیاهی فکر کنید. آنها، از آنجا که مواد شیمیایی و سمی مضر در خود ندارند، بسیار بی خطرتر هستند. این رنگ ها همچنین جهت افرادی که به مواد شیمیایی متفاوت حساسیت دارند، عالی می باشند. با استفاده از رنگ موی گیاهی، به موهایتان فایده های متعددی می رسانید که رنگ موهای معمولی ندارند.

 فواید رنگ موهای گیاهی

نگاهی می اندازیم به فایده های جایگزین کردن رنگ موهای گیاهی کاملا طبیعی:

بررسی فایده های استفاده از رنگ مو های گیاهی و معرفی آنها

۱. آسیب نمی زنند

نیازی به گفتن نیست، یکی از مزیت های قابل توجه رنگ موهای گیاهی این است که به موهایتان آسیب نمی رسانند، به این علت که مواد شیمیایی و دیگر مواد مضر جهت موها را در خود ندارند.

۲. بافت مو را حفظ می کنند

رنگ موهای معمولی، موها را می شکنند و این مساله آنها را ناسالم می کند. خوشبختانه، رنگ موهای گیاهی این تاثیر را ندارند. آنها بافت مو را عوض کردن نمی دهند و در نتیجه به موها آسیب نمی رسانند.

بطور کلی استفاده از هر چیز طبیعی بسیار بهتر و کم خطر تر از نوع شیمیایی آن هست. رنگ مو از جمله محصولات بسیار پر

۳. موها را نرم می کنند

وجود مواد طبیعی در رنگ موهای گیاهی، باعث می شود که اثرات خوبی جهت موهایتان داشته باشند. مواد تشکیل دهنده در این گونه رنگ ها، موهایتان را نرم می کنند. به این ترتیب، موهایتان نرم، درخشان و نیرومند می شوند.

۴. جهت استفاده در وقت بارداری، بی خطر هستند

برای بسیاری از زنان باردار، رنگ کردن مو در طول بارداری، به علت مواد شیمیایی فراوان در رنگ موها، نگرانی بزرگی هست. این مواد شیمیایی اثرات زیانباری روی جنین دارند. به هر حال با رنگ موی گیاهی، جای هیچ گونه نگرانی نیست، آیا که آنها مواد شیمیایی در خود ندارند و استفاده از آنها در دوران بارداری بی ضرر است.

۵. دائمی نیستند

برای بسیاری از زنان، رنگ کردن مو یک کار تفریحی است و آنها علاقه دارند مرتب رنگ موهایشان را عوض کردن دهند. مساله جالب در مورد رنگ های گیاهی این است که آنها دائمی نیستند، به این معنی که می توانید آنها را عوض کردن دهید بدون اینکه مجبور باشید وقت زیادی انتظار بکشید. تقریبا باید ۸ تا ۱۰ شامپو مصرف کنید تا از بین بروند.

بررسی فایده های استفاده از رنگ مو های گیاهی و معرفی آنها

با این همه مزیت، عجیب نیست که زنان به فکر بازگشت به رنگ موهای گیاهی افتاده اند. اگرچه آنها دوام ندارند، ولی این مساله که، مثل رنگ های معمولی به مو آسیب نمی رسانند، این نوع رنگ موها را به انتخابی بهتر تبدیل کرده است.

رنگ موهای طبیعی

امروزه رنگ موهای طبیعی را می توان با پایه گیاهی یا حنا پیدا کرد. همچنین رنگ موهای با پایه روغنی هم موجودند. رنگ موهای طبیعی وجود دارند که با هیدروژن پروکساید ترکیب شده است اند تا رنگ دوام بیشتری داشته باشد. باید مواد تشکیل دهنده نوشته شده است روی برچسب محصول را قبل از خرید کنترل کنید.

تعداد زیادی از رنگ موها به رنگ موقت معروفند، به این علت که مثل رنگ موهای معمولی دوام ندارند. مو با رنگ پوشانده می شود، ولی رنگ به درون کوتیکول تار مو نفوذ نمی کند. مواد بکار رفته در آنها شبیه رنگهای بر پایه حنا هستند، ولی ممکن است حاوی جوهرهایی مثل جوهر موجود در مواد تاتو باشند.رنگ موهای گیاهی، پوشش خوبی به موهای خاکستری می دهند. هرچند باید در نظر داشته باشید که جهت داشتن پوشش دائمی، درصد کمی از مواد شیمیایی مورد نیاز هست. زیاد رنگ موهای طبیعی و گیاهی، بیش از پوشش رنگ خاکستری با آن ترکیب می شوند. همان طور که پیشتر گفته شد، بعضی از محصولات با چندینه بار شامپو کردن از بین می روند.

انواع رنگ موهای گیاهی

چند نوع رنگ موی گیاهی وجود دارد. شما می توانید رنگ موی میوه، گل، ریشه، مواد معدنی، پوست درخت و ساقه پیدا کنید. رنگ موهای ساخته شده است از برگ ها، رواج بیشتری دارند. هرچند رنگ هایی که از عصاره گل و میوه گرفته شده است اند، به علت اینکه دارای رنگ های متفاوت بوده و می توان از آنها جهت ساختن رنگ مو استفاده کرد، بهترند.

بطور کلی استفاده از هر چیز طبیعی بسیار بهتر و کم خطر تر از نوع شیمیایی آن هست. رنگ مو از جمله محصولات بسیار پر

رنگهای معدنی از نمک های معدنی و اکسید آهن بدست آمده اند، هرچند یافتن آنها کار نسبتا دشواری هست. بابونه، یکی دیگر از رنگ های مرسوم است که رنگ زردی به تار مو می دهد.

همانطور که می بینید، مواد رنگی مختلفی جهت ساختن رنگ موی گیاهی وجود دارد. بعضی بهتر از دیگری هستند. استفاده از رنگ درست، بستگی به رنگ و زمانی دارد که می خواهید باقی بماند. شما محصولات مختلفی پیدا خواهید کرد که رنگ موهای گیاهی با رنگ های متفاوت عرضه می کنند و با مواد با کیفیتی درست شده است اند که به موهای شما مراقبتی ملایم داده و آنها را نیرومند و سالم می کنند و البته بی ضرر هستند.

بازگشت به رنگ موهای گیاهی

بنا به گفته محققان، استفاده از رنگ موهای معمولی، خطر مبتلا شدن به بسیاری پرسشها مربوط به سلامت را زیاد کردن می دهند. این اثرات زیانبار که مشمول بر پرسشها تنفسی، ریزش مو، پوست خشک و ملتهب، التهاب صورت و سوختگی پوست هست، در اثر مواد شیمیایی موجود در آنها ایجاد می شود. بعضی مطالعات نشان می دهند که استفاده از محصولات شیمیایی می تواند خطر سرطان مغز استخوان، سرطان های خون مثل لوکمی و بیماری های هوچکین و نیز سرطان های سینه و مثانه را زیاد کردن دهد.

بدون شک، استفاده از رنگ موهای گیاهی ایده خوبی هست. نیاز است مطالعات بیشتری راجع به رنگ موهای معمولی و اثرات آنها روی سلامتی انجام شود. هرچند، آشکار است که شرایط هشدار دهنده هست، و بهتر است از آنها پرهیز کرد.

بررسی فایده های استفاده از رنگ مو های گیاهی و معرفی آنها

با رنگ موهای طبیعی مثل رنگ های گیاهی، نیازی نیست دلواپس خطر پرسشها سلامت باشید. جدای از مواظبت از خود در برابر این امراض و شرایط جدی، مطمئن هستید که موهایتان را از مواد سمی شیمیایی و آسیب های آنها حفظ می کنید.

اگر در حال برنامه ریزی جهت رنگ کردن موهای خود هستید، وقت آن رسیده است که رنگ موهای گیاهی را در نظر بیاورید. همان طور که تا الان متوجه شده است اید، آنها در مقایسه با رنگ موهای معمولی مزایای بسیاری دارند. می توانید با گزینش رنگ موی گیاهی به نفع موهای خود عمل کرده، و آنها را نرم، درخشان و هر لحظه نیرومند و سالم نگه دارید.

منبع: tnews

واژه های کلیدی: موهای معمولی | شیمیایی | بارداری | استفاده | محصولات | بارداری | طبیعی | تهیه رنگ مو طبیعی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو