هنر ما را به گونه اي رويايي از درد هستي رها مي سازد.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
A
خانه » تفریح و سرگرمی » بیوگرافی پانته‌آ پناهی‌ها بازیگر و منشی صحنه

بیوگرافی پانته‌آ پناهی‌ها بازیگر و منشی صحنه

پانته‌آ پناهی‌ها (زاده ۱۳۵۶ – تهران) بازیگر و منشی صحنه اهل کشور کشور عزیزمان ایران است.فارغ التحصیل لیسانس رشته کارگردانی سینما از موسسه آموزش عالی سوره می باشد، بطور

بیوگرافی پانته‌آ پناهی‌ها بازیگر و منشی صحنه

بیوگرافی پانته آ پناهی ها بازیگر و منشی صحنه

عبارات مهم : بیوگرافی پانته آ پناهی ها – پانته آ پناهی ها

پانته آ پناهی ها (زاده ۱۳۵۶ – تهران) می باشد

بیوگرافی پانته‌آ پناهی‌ها بازیگر و منشی صحنه

پانته آ پناهی ها (زاده ۱۳۵۶ – تهران) بازیگر و منشی صحنه اهل کشور کشور عزیزمان ایران است.فارغ التحصیل لیسانس رشته کارگردانی سینما از موسسه آموزش عالی سوره می باشد، بطور اتفاقی بدلیل صدای جذابش وارد تئاتر و سپس منشی گری صحنه شد.
بیوگرافی کوتاه پانته آ پناهی ها

نام و نام خانوادگی پانته آ پناهی ها
زمینه فعالیت سینما – تئاتر
تولد ۱۳۵۶ – تهران
ملیت ایران
پیشه بازیگر – منشی صحنه
سال های فعالیت ۱۳۸۰-اکنون
مدرک تحصیلی دانش آموخته رشته کارگردانی سینما از مؤسسه آموزش عالی سوره

پانته آ پناهی ها متولد ۹ آذر ۱۳۵۶ در تهران، بازیگر است

فارغ التحصیل لیسانس رشته کارگردانی سینما از موسسه آموزش عالی سوره می باشد، بطور اتفاقی بدلیل صدای جذابش وارد تئاتر و سپس منشی گری صحنه شد.

نحوی بازیگر شدن پانته آ پناهی ها
یک روز در دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران فردی را صدا می زدم و آقای حسین کیانی (نمایشنامه نویس و کارگردان) صدای من را شنید و آنقدر خجالتی بود که از یک نفر خواست تا از من بپرسد کار تئاتر می کنم یا نه ؟ من هم گفتم نه، من تئاتر بلد نیستم ! از من پرسیدند دوست داری تئاتر بازی کنی ؟ من هم گفتم بدم نمی آید تجربه کنم، ولی هنوز آشنایی با تئاتر نداشتم

قای کیانی من را سر تمرین های تئاتر بردند و تازه در پروسه تمرین فهمیدم چه اتفاقی در تئاتر می افتد آن مقطع مشکلاتی در زندگی داشتم و از حضور روی صحنه تئاتر به آرامش می رسیدم

از بازیگری تا منشی صحنه
آن وقت کم سن و سال بودم و تئاتر «سیاها» را بازی می کردم و با خودم می گفتم؛ چه چیز بیشتری از بازیگری می خواهم؟ در تئاتر مهم بازی کرده ام، با این تئاتر به خارج رفته ام، خودم و گروه مان معروف و مشهور شدیم، بعد همین جهت من در عرصه تئاتر کافی است و باید دنبال کار دیگری بگردم که من را خوشحال کند به همین علت منشی صحنه شدم.

پانته‌آ پناهی‌ها (زاده ۱۳۵۶ – تهران) بازیگر و منشی صحنه اهل کشور کشور عزیزمان ایران است.فارغ التحصیل لیسانس رشته کارگردانی سینما از موسسه آموزش عالی سوره می باشد، بطور

گفتگوی مازیار میری (کارگردان) با پانته آ پناهی ها (بازیگر)

مازیار میری: من تو را خوب می شناسم و می دانم کارت از پشت صحنه سینما شروع شد. منشی صحنه بودی، یک منشی صحنه خیلی خوب هم بودی؛ از آن ها که هر لحظه کارگردان ها دنبال کار کردن با آن ها هستند. هر لحظه هم جزو نخستین گزینش ها بودی، بعد نه مسئله مالی داشتی، نه مسئله کاری. چه اتفاقی جهت پانته آ پناهی ها افتاد که احساس کرد علاقه مند به بازیگری است؟

پانته آ پناهی ها : من علاقه مند به بازیگری در سینما نبودم.

خب با سینما کاری ندارم، بازیگری تئاتر.
بازیگری در تئاتر، حس و حال عجیبی دارد.

مازیار میری: هنگامی که متوجه این حس و حال شدی، دلت خواست بازیگر شوی؟
پانته آ پناهی ها : من قبل از اینکه منشی صحنه شوم، بازیگر تئاتر بودم که البته به شکل تصادفی وارد این حیطه شدم. یک روز در دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران فردی را صدا می زدم و آقای حسین کیانی صدای من را شنید و آنقدر خجالتی بود که از یک نفر خواست تا از من بپرسد کار تئاتر می کنم یا نه؟ من هم گفتم نه. من تئاتر بلد نیستم! آن وقت سینما می خواندم ولی دوستانم در دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران درس می خواندند و به همین علت به دانشگاه هنرهای قشنگ رفت و آمد داشتم. از من پرسیدند دوست داری تئاتر بازی کنی؟ من هم گفتم بدم نمی آید تجربه کنم، ولی هنوز آشنایی با تئاتر نداشتم.

آقای کیانی من را سر تمرین های تئاتر بردند و تازه در پروسه تمرین فهمیدم چه اتفاقی در تئاتر می افتد و تا چه حد می تواند حس و حال خوبی به زندگی من بدهد. آن مقطع مشکلاتی در زندگی داشتم و از حضور روی صحنه تئاتر به آرامش می رسیدم. آن وقت کم سن و سال بودم و تئاتر «سیاها» را بازی می کردم و با خودم می گفتم؛ چه چیز بیشتری از بازیگری می خواهم؟ در تئاتر مهم بازی کرده ام، با این تئاتر به خارج رفته ام، خودم و گروه مان معروف و مشهور شدیم، بعد همین جهت من در عرصه تئاتر کافی است و باید دنبال کار دیگری بگردم که من را خوشحال کند. به همین علت منشی صحنه شدم.

مازیار میری: بعد قبل از اینکه منشی صحنه باشی، یک تئاتر، بازی کرده بودی.
چند تئاتر. ولی آن اتفاقی که باعث شد احساس کنم به نوعی به ته تئاتر رسیده ام و برایم کافی هست، نمایش «سیاها» حامد محمدطاهری بود.

مازیار میری: تو به عنوان منشی صحنه، نخستین فردی هستی که بازی بازیگران را می بینی. آیا هیچ وقت فکر کردی به اینکه غلط های بازیگران را به کارگردان گوشزد کنی یا خودت را جای آن ها قرار دهی؟
بسیار زیاد. چون آدمی به شدت حسی هستم، زیاد بازیگرانی که تکنیکی کار می کردند توی ذوقم می زدند و حسشان به خصوص از طریق چشم انتقال یافته نمی شد. هر لحظه این نکات را به کارگردان می گفتم.

مازیار میری: من خودم هر لحظه اول نظر منشی صحنه و دستیارم را می پرسم حتی قبل از فیلمبردار. تو به عنوان بازیگری که خودت هم بازی می کنی، تا چه حد خودت را در آن بازیگران می دیدی و تلاش می کردی نگاه یک منشی صحنه را به بازی خودت هم انتقال بدهی؟
پانته آ پناهی ها : هیچ وقت خودم را در آن ها نمی دیدم ولی به این علت که با اتفاقات جاری در صحنه همراه بودم، به عنوان نمونه هنگامی که بازیگر گریه می کرد، من هم گریه می کردم یا هنگامی که از ته دل می خندید من هم نمی توانستم جلوی خنده هایم را بگیرم. حتی جهت اینکه بازیگری بتواند راحت تر بازی کند و دیالوگ هایش را بگوید، پشت دوربین می ایستادم و دیالوگ های برابر او را می گفتم.

پانته آ پناهی ها بازیگر و منشی صحنه اهل کشور کشور عزیزمان ایران است

مازیار میری: نخستین فیلمی که به طور حرفه ای به عنوان بازیگر دعوت به کار شدی، چه فیلمی بود؟
فکر کنم فیلم «گس» بود.

مازیار میری: یعنی قبل از «گس» فیلمی بازی نرده بودی؟
بازی کرده بودم ولی نه به شکل حرفه ای. به عنوان نمونه در فیلمی منشی صحنه بودم و دو سکانس هم بازی کردم یا همین فیلم «آن مرد را نکشید». در واقع سه فیلم قبل از «گس» داشتم؛ «مواجهه» آقای سعید ابراهیمی فر که دو پلان بازی کردم، «به رنگ ارغوان» آقای ابراهیم حاتمی کیا که یکی دو پلان و در «بوی بهشت» حمیدرضا محسنی هم یک سکانس بازی کردم.

مازیار میری: فکر می کنی تا به حال در سینما، درست گزینش شده است ای؟
نه، فکر می کنم بعضی موارد درست گزینش شده است ام ولی بعضی موارد هم درست گزینش نشدم و خودم هم اشتباه گزینش کردم.

بیوگرافی پانته‌آ پناهی‌ها بازیگر و منشی صحنه

تصاویر پانته آ پناهی ها

مازیار میری: می خواهم راجع به مواظبت از خودت در گزینش هایت بپرسم. آیا تا به حال پیش آمده به یک کارگردان که نقشی را به تو پیشنهاد داده بگویی فلانی بهتر از من است؟
بله.

مازیار میری: کار مشکل است چون معمولا بازیگران این کار را نمی کنند.
پانته آ پناهی ها : نه من اینطوری نیستم که نظر واقعی ام را نگویم. چون هنوز نقش ام در گروه کارگردانی را ادامه می دهم و حواسم به گزینش گروه بازیگران هست. به همین علت بسیار پیش آمده که بگویم من مناسب این نقش نیستم و بازیگر دیگری را پیشنهاد دهم. همین آخرهای در کاری کارگردان را مجاب کردم که نقش، شاخصه هایی مورد نیاز دارد که در من نیست و یک بازیگر دیگر را پیشنهاد دادم.

مازیار میری: با توجه به جایگاهی که در تئاتر پیدا کرده ای فکر می کنی در سنیما هم به آن نقطه اوج رسیده ای؟
نه.

پانته‌آ پناهی‌ها (زاده ۱۳۵۶ – تهران) بازیگر و منشی صحنه اهل کشور کشور عزیزمان ایران است.فارغ التحصیل لیسانس رشته کارگردانی سینما از موسسه آموزش عالی سوره می باشد، بطور

مازیار میری: خیلی مانده به آن نقطه برسی؟
خیلی.

ممکن است دوباره سراغ کار منشی صحنه بروید تا صورت تان جهت مخاطب عام کمرنگ شود؟
من جهت منشی صحنه ها و این کار احترام بسیاری قائل هستم چون فکر میکنم به شدت زحمت می کشند؛ البته آن هایی که درست و حرفه ای کار می کنند، زحمت می کشند و بار سنگینی روی دوششان قرار دارد. به همین علت دیگر توان این کار را در خودم نمی بینم ولی از هنگامی که دانشجوی کارگردانی بودم، ایده آل فیلم سازی در ذهن داشتم و جهت آخر نامه ام هم یک کار هشت دقیقه ای با فضایی غیرعادی ساختم.

چرا تا به حال جهت کارگردانی و ساخت فیلم اقدام نکردید؟
مشکل مهم من نداشتن فیلم نامه و قصه خوب هست. چون در خودم دانش نوشتن را نمی بینم ولی توان روتوش کردن دارم و هنگامی که یک فیلمنامه می خوانم متوجه می شوم کجا کم و زیاد دارد. هر لحظه دغدغه من یک قصه خوب بوده و ایده ای در ذهنم دارم که دوست دارم راجع به آن به شکل خاص یک فیلم بسازم ولی نمی دانم چه زمانی.

تصویر های پانته آ پناهی ها

بیوگرافی پانته‌آ پناهی‌ها بازیگر و منشی صحنه

کارنامه ی پانته آ پناهی ها :

سینمایی
* آااادت نمی کنیم (۱۳۹۴)
* آبجی (۱۳۹۴)
* اروند (۱۳۹۴)
* در سکوت (۱۳۹۴)
* لاک قرمز (۱۳۹۴)
* نفس (۱۳۹۴)
* بوفالو (۱۳۹۳)
* من دیگو مارادونا هستم (۱۳۹۳)
* جینگو (۱۳۹۲)
* خانوم (۱۳۹۲)
* مواجهه (۱۳۸۳)
* آن مرد را نکشید (۱۳۸۲)

سریالی
شهرزاد (۱۳۹۴)

جشنواره ها
دیپلم افتخار عالی ترین بازیگر جهت بازی در فیلم خانوم در بخش نگاه نو (فیلم اول) سی و دومین دوره جشنواره فیلم فجر – ۱۳۹۲

تصاویر پانته آ پناهی ها :

پانته آ پناهی ها

تصویرهای پانته آ پناهی ها

جدیدترین تصویرهای پانته آ پناهی ها

تصویر های تازه پانته آ پناهی ها

پانته آ پناهی ها بازیگر تئاتر

گردآوری:بخش بازیگران بیتوته

واژه های کلیدی: بیوگرافی پانته آ پناهی ها | پانته آ پناهی ها | مازیار میری | حسین کیانی | کارگردانی | سینمایی | بازیگری | کارگردان | بازیگران | بازیگر | بازیگری

بیوگرافی پانته‌آ پناهی‌ها بازیگر و منشی صحنه

بیوگرافی پانته‌آ پناهی‌ها بازیگر و منشی صحنه

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو