حوادث چون روزها سپری می شوند.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » کامپیوتر و اینترنت » تولید رباتی که آسیب‌ سازه‌های پل را شناسایی می‌کند

تولید رباتی که آسیب‌ سازه‌های پل را شناسایی می‌کند

رباتی ساخته شده است که می‌تواند هرگونه خسارت یا نقص را در پل‌ها پیش از آنکه این پرسشها باعث فروریختن پل یا وارد آمدن آسیب جدی به آن شود، شناسایی کند.

تولید رباتی که آسیب‌ سازه‌های پل را شناسایی می‌کند

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛محققان موفق به ساخت ربات هوشمندی شده است اند که با بررسی پل ها می تواند شکستگی ها و خوردگی های ریز را در آنها شناسایی کند.

عبارات مهم : استفاده – دوربین
این ربات جهت این کار از حسگرهای متعدد و الگوریتم های خودآموز هوش مصنوعی استفاده می کند تا دانش خود در این زمینه را به تدریج زیاد کردن دهد.

مهندسان دانشگاه نوادا که این ربات را طراحی کرده اند می گویند ربات یاد شده است می تواند هرگونه خسارت یا نقص را در پل ها پیش از آنکه این پرسشها باعث فروریختن پل یا وارد آمدن آسیب جدی به آن شود، شناسایی کند.

این ربات چهار چرخ Seekur نام دارد و از ابزار متنوعی مانند رادار نفوذگر به منظور بررسی سطوح زیرین پل ها که با چشم عادی قادر به دیدن نیستند، استفاده می کند. حسگرهای این ربات قادر به جستجو و شناسایی شکستگی یا خوردگی در فلزها، فولاد یا سیمان هستند و دوربین ربات یاد شده است قادر به تحلیل دقیق اوضاع سطح پل هاست.

در نهایت این ربات با استفاده از الگوریتم هوشمند خود تمامی اطلاعات دریافتی را تحلیل کرده و از آن جهت تهیه نقشه ای با کدهای رنگی بهره می گیرد. این کدهای رنگی نقاط ضعیف و آسیب پذیر هر پل را نشان می دهند. توصیه مهم این است که تمامی این فعالیت ها در عرض چند دقیقه و نه چند روز صورت می گیرد.

این ربات فعلا در حال طی کردن مراحل آزمایشی در چند شهر امریکاست و البته جهت تکمیل کار آن و تضمین دقت این ربات، دخالت مهندسان و عوامل انسانی جهت بررسی دقیق هر پل مهم هست.

منبع: فارس

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: استفاده | دوربین | شناسایی | کدهای | فعالیت | خوردگی | ربات | هوش مصنوعی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو