انسان همان می شود که اغلب به آن فکر می کند. (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
A
خانه » کامپیوتر و اینترنت » تأثیرگذاری یادگیری ماشینی بر بهره‌وری انسان

تأثیرگذاری یادگیری ماشینی بر بهره‌وری انسان

اگر در کل دنیا یک کلمه باشد که بتوان با آن عملکرد یک شرکت را توصیف کرد، حتما آن کلمه باید «مفید و سازنده» باشد؛ یعنی باید هر

تأثیرگذاری یادگیری ماشینی بر بهره‌وری انسان

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛بهره وری، یکی از معیارهایی است که بر معیارهای سنجش کسب و کار مانند موفقیت، بازده و سود، تأثیر می گذارد. اخیراً فناوری هوش مصنوعی به جمله عواملی پیوسته است که مشتری را جلب می کند و چون ماشین های خستگی ناپذیر را جایگزین کارکنان گران قیمت نموده هست، شاهد زیاد کردن بهره وری در شرکت هایی هستیم که از این فناوری نوین استفاده می کنند.

عبارات مهم : هوش مصنوعی – یادگیری

یکی از نمونه هایی که اخیراً توجه رسانه ها را به خود جلب کرد، این واقعیت بود که گاه یک پدیده ساده، می تواند جایگزین هزاران و حتی میلیون ها وسیله سنتی گردد و بهره وری را نیز بشدت زیاد کردن دهد.
اخیرا هوش مصنوعی خیلی از شرکت های بزرگ را نیز به سمت خود کشیده هست. ماشین ها مدت ها قبل جایگزین انسان شدند و توانستند به تصمیم گیری هوشمند کمک کنند و بهره وری شرکت ها را بالا ببرند.

فناوری مذکور، «تشدید هوش» نامیده شده است و به علت تأثیر حتمی و گسترده آن در عرصه های مختلف، شایسته نگاه عمیق تر و دقیق تری می باشد. یادگیری ماشینی یکی از زمینه هایی است که می تواند تأثیری عمیق و گسترده بر کسب و کار افراد بگذارد و به شیوه های مختلف، آن را عوض کردن دهد.
یکی از مسائلی که باید به دقت به آن توجه شود، مسئله زیاد کردن بهره وری از طریق یادگیری ماشینی است.

یکی از مثال های عملی بهره برداری از هوش ماشینی جهت تقویت انسان ها در عرصه های متفاوت و به خاص کسب و کار روزانه، جمع آوری اطلاعات گسترده از انواع و اقسام منابع و سپس بکارگیری فناوری های شدت یافتن هوش مانند پردازش زبان طبیعی و یادگیری ماشینی و تطبیق خودکار آنها با اطلاعات مربوط به آن است.

این سخن بدین معناست که به عنوان مثال، اطلاعات را از شرکت سیلزفورس، دراپ باکس، ایمیل، آفیس ۳۶۵، وُرک دِی و سایر اپلیکیشن ها گردآوری نموده و سپس آنها را در یک سبک پازل مانند قرار دهیم تا فرد به جای اینکه بخواهد تک تک اطلاعات را جداگانه بررسی کند، همه اطلاعات را به صورت یک جا در اختیار داشته باشد.

منبع: ایتنا

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: هوش مصنوعی | یادگیری | اطلاعات | فناوری | خودکار | مختلف | ماشین | فناوری

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو