اگر صخره در مسیر رود نبود ،رود هیچ آوازی از خود سر نمی داد.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » کامپیوتر و اینترنت » برطرف شدن ۵۵ آسیب‌پذیری در نرم افزارهای مایکروسافت

برطرف شدن ۵۵ آسیب‌پذیری در نرم افزارهای مایکروسافت

کارشناسان دو آسیب‌پذیری آفیس به نام‌های CVE-2017-0261 و CVE-2017-0262 را بسیار خطرناک قلمداد کرده‌اند.

برطرف شدن 55 آسیب‌پذیری در نرم افزارهای مایکروسافت

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوریگروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛مایکروسافت وصله هایی را جهت برطرف کردن بیش از ۵۵ آسیب پذیری در نسخه های متفاوت ویندوز، آفیس، مرورگر اج و IE و… عرضه کرده است.
منابع غربی مدعی هستند که وصله های یاد شده است سه آسیب پذیری که به وسیله هکرهای روس جهت جاسوسی و دزدی داده های بازدیدکنندگان آمریکایی در جریان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ این کشور مورد استفاده قرار گرفته بود، را هم برطرف می کند.

عبارات مهم : مایکروسافت – استفاده
از مجموع آسیب پذیری های یاد شده است ۱۵ مورد بسیار مهم ارزیابی شده است اند. آسیب پذیری های مذکور مربوط به ویندوز، آفیس، Edge، Internet Explorer و موتور حفاظت از بدافزاری هستند که در اکثر محصولات ضدبدافزار ساخت مایکروسافت به کار گرفته می شود.

کارشناسان دو آسیب پذیری آفیس به نام های CVE-2017-0261 و CVE-2017-0262 را بسیار خطرناک قلمداد کرده اند. لیکن هکرها از این طریق می توانند کدهای مخرب خود را از راه دور بر روی رایانه فرد قربانی اجرا کنند. از حفره های یاد شده است به وسیله هکرهای روس در ماه می گذشته جهت انجام بعضی حملات سایبری استفاده شده است است.

این گروه هکری که Turla نام دارد از سال ۲۰۰۷ چند حمله سایبری پیچیده را در نقاط متفاوت دنیا اجرا کرده و نهادهای دولتی، سفارت منزل ها، شرکت های نظامی، موسسات تحقیقاتی و دانشگاهی و بعضی شرکت های بزرگ تجاری را نشانه قرار داده هست.
منبع: فارس
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: مایکروسافت | استفاده | ویندوز | کدهای | قربانی | سایبری | مایکروسافت | نرمافزار

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو