هر انسانی مرتکب اشتباه می شود ؛اما فقط انسان های احمق اشتباه خود را تکرار می کنند.(سیسرون)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » تصویر زشت شهری در بعد تبلیغات انتخاباتی

تصویر زشت شهری در بعد تبلیغات انتخاباتی

با شروع تبلیغات داوطلبان شوراهای اسلامی شهر به یکباره سطح شهر مملو از کاغذ و تبلیغاتی شد که زحمت پاکبانان را جهت جمع کردن آنها و بازگرداندن قشنگی به سیمای شهر دوچندان کرد.

تصویر زشت شهری در بعد تبلیغات انتخاباتی

با شروع تبلیغات داوطلبان شوراهای اسلامی شهر به یکباره سطح شهر مملو از کاغذ و تبلیغاتی شد که زحمت پاکبانان را جهت جمع کردن آنها و بازگرداندن قشنگی به سیمای شهر دوچندان کرد.

آلودگی سیمای شهری در بعد تبلیغات انتخاباتی

در حالی سومین روز از شروع تبلیغات شوراهای اسلامی را پشت سر می گذاریم که زیاد شهروندان از عملکرد داوطلبان شورای شهر و حامیان آنها ابراز نارضایتی می کنند. با نگاهی گذرا به روند تبلیغ داوطلبان در سطح شهر و آلودگی های ناشی از آن براحتی می توان علت گلایه و نارضایتی شهروندان را درک کرد. هر صبح با طلوع خورشید جلوه جدیدی از شهر نمایان می شود و مردم شاهد تصویر داوطلبان با فیگورها و ژست های متفاوت بر روی در و دیوارهای شهر هستند.

عبارات مهم : شورای شهر – شهرداری
البته به جز در و دیوارهای شهر، کیوسک های مخابرات، ترانس های برق، تابلوها و صندوق های کمیته امداد نیز محلی جهت تبلیغ داوطلبان شده است اند.

برخی از شهروندان جهت جلوگیری از راه اندازی تصویر داوطلبان بر روی در و دیوار منزل خود مجبورند تا پاسی از شب به نگهبانی در برابر منزلشان بپردازند تا از این اقدام ناشایست حامیان داوطلبان جلوگیری کنند.

نصب پوستر رنگارنگ داوطلبان بر صورت شهر در حالی صورت می گیرد که شهرداری مکان هایی را جهت راه اندازی پوستر تبلیغی آینده نگری کرده هست.
حال این پرسش مطرح است که داوطلبانی که به بهانه کمک به توسعه و قشنگ سازی منظر شهری خود را جهت حضور در شورا مهیا کرده اند چگونه نتوانسته اند هواداران خود را جهت پرهیز از خدشه دار کردن صورت شهر توجیه کنند؟

به طور حتم این اقدام نادرست بعضی داوطلبان شورای شهر روگردانی مردم از آنها را به همراه خواهد داشت چون مردم معتقدند هنگامی که داوطلبی جهت حفظ سیمای شهری تلاشی نمی کند به طور حتم نماینده خوبی جهت حفظ حقوق آنها نخواهد بود.

با توجه به نقش خدمات شهری در زیباسازی فضای شهر در این ارتباط با معاون خدمات شهری شهرداری همدان به گفت و گو نشستیم. مجید درویشی گفت: داوطلبان نمایندگی شورای شهر تنها مجاز به راه اندازی آثار تبلیغاتی در فضاهای آینده نگری شده است از طرف شهرداری هستند. وی افزود: چنانچه داوطلبان غیر از این فضا اقدام به تبلیغ نوشتاری و راه اندازی پوستر کنند طبق قانون با آنها برخورد می شود. به گزارش ایرنا وی بیان کرد: راه اندازی پوسترهای تبلیغی بر روی در و دیوار مردم یا وسایل و امکانات دولتی اقدام ناپسندی هست.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان تاکید کرد: در قانون انتخابات به طور کامل و شفاف، نحوه تبلیغ داوطلبان مشخص شده است و این قوانین از سوی فرمانداری با نامزدها ابلاغ شده است هست. درویشی اضافه کرد: با هزینه کرد یک میلیارد ریال ۱۰۰ نقطه در شهر همدان جهت راه اندازی پوسترهای تبلیغی آینده نگری شد بنابراین نباید در مکانهایی به جز نقاط آینده نگری شده است اقلام تبلیغی راه اندازی کرد.

وی راه اندازی پوسترهای تبلیغی بر روی پل های عابر پیاده، باکس های مخابرات و شرکت برق و ستون ها را خلاف مقرات دانست. معاون خدمات شهری شهرداری همدان گفت: داوطلبان تنها مجاز به راه اندازی داربست در جلوی ستاد تبلیغی خود هستند و دیگر بنرهای تبلیغی جمع آوری می شود. درویشی گفت: با همکاری دادگستری، فرمانداری، شهرداری و پلیس اماکن تیمی جهت پیگیری به روند تبلیغ تشکیل شده است هست.

وی بیان کرد: چهار مرحله سرکشی از سطح شهر همدان تاکنون صورت گرفته که در جریان بازدیدها ۲۰۰ تخته بنر که در محل های غیرمجاز راه اندازی کرده بودند جمع آوری شد. وی گفت: با توجه به راه اندازی پوسترهای تبلیغی در محل های غیر مجاز ، این اقدام غیرقانونی مستند سازی و به فرمانداری و دادگستری مستندات ارسال شده است هست. معاون خدمات شهری شهرداری همدان از داوطلبان نمایندگی شورای شهر خواست در کمک به حفظ فضای شهری کمک حال شهرداری باشند.
درویشی افزود: نامزدهای شورای شهر فردا به عنوان عضو شورا وارد این پارلمان محلی شده است و سهام دار مدیریت شهری می شوند بنابراین باید نسبت به حفظ مبلمان شهری حساسیت داشته باشند.

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و دِه ۲۹ اردیبهشت ماه برگزار می شود.

تصویر زشت شهری در بعد تبلیغات انتخاباتی

منبع: ایرنا

واژه های کلیدی: شورای شهر | شهرداری | تبلیغات | داوطلبان | اندازی | تبلیغات | پوستر | همدان | تصویر | تبلیغ

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو