هر انسانی مرتکب اشتباه می شود ؛اما فقط انسان های احمق اشتباه خود را تکرار می کنند.(سیسرون)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » تفریح و سرگرمی » معما و تست هوش » تصویرهای + غزل شاکری چگونه بازیگر شد؟

تصویرهای + غزل شاکری چگونه بازیگر شد؟

 غزل شاکری یک بازیگر و طراح صحنه و لباس ایرانی هست. غزل شاکری حضور خویش را در سینما از سال ۱۳۶۶ با فیلم ماهی کارگردانی کامبوزیا پرتوی شروع کرد.

تصویرهای + غزل شاکری چگونه بازیگر شد؟

غزل شاکری چگونه بازیگر شد؟ + تصاویر

عبارات مهم : اینستاگرام غزل شاکری – عکس غزل شاکری

غزل شاکری متولد ۲۲ اسفند ۱۳۵۷ در پایتخت کشور عزیزمان ایران است

نام و نام خانوادگی غزل شاکری
زمینه فعالیت سینما
تولد ۱۳۵۷
ملیت ایرانی
پیشه بازیگر، طراح صحنه و لباس ،خواننده

تصویرهای + غزل شاکری چگونه بازیگر شد؟

غزل شاکری یک بازیگر و طراح صحنه و لباس ایرانی هست. غزل شاکری حضور خویش را در سینما از سال ۱۳۶۶ با فیلم ماهی کارگردانی کامبوزیا پرتوی شروع کرد.

بیوگرافی غزل شاکری

غزل شاکری متولد ۲۲ اسفند ۱۳۵۷ در تهران، بازیگر و طراح است

فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی طراحی صنعتی است و در حال حاضر مشغول انجام طراحی صحنه، طراحی داخلی، آواز و موسیقی و البته بعضی اوقات، بازیگری است

غزال شاکری دختری فرشته طائرپور تهیه کننده، مدیر تولید، مجری طرح و فیلم نامه نویس است.

غزل شاکری حضور خویش را در سینما از سال ۱۳۶۶ با فیلم ماهی کارگردانی کامبوزیا پرتوی شروع کرد. او زیاد به خاطر بازی در نقش گلنار در فیلمی به همین نام آشنا می شود. غزل شاکری این فیلم را در ده سالگی خود بازی کرده است.

 غزل شاکری یک بازیگر و طراح صحنه و لباس ایرانی هست. غزل شاکری حضور خویش را در سینما از سال ۱۳۶۶ با فیلم ماهی کارگردانی کامبوزیا پرتوی شروع کرد.

از جمله سوابق هنری غزل شاکری می توان به ایفای نقش در فیلم هایی نظیر «ماهی»(کامبوزیا پرتوی، ۱۳۶۶)، «گلنار»(کامبوزیا پرتوی، ۱۳۶۷)، «وقتی همه خواب بودند» (فریدون حسن پور، ۱۳۸۴)« آینه های روبه رو» ( نگار آذربایجانی ) و طراحی صحنه و لباس فیلم های «وقتی همه خواب بودند» و «آینه های روبرو» هست. غزل شاکری با درخشش سریال شهرزاد (حسن فتحی) موفقیت سال های پیشین خود را مجدداً تکرار کرد.

از فعالیت های موسیقیایی غزل شاکری می توان به بازخوانی تصنیف حدیث آشنایی اثر حبیب الله بدیعی و با خوانندگی زنده یاد پوران و تک خوانی ریتمیک با عنوان قلک اشاره کرد.

غزل شاکری یک بازیگر و طراح صحنه و لباس ایرانی است

تصویرهای + غزل شاکری چگونه بازیگر شد؟

غزل شاکری چگونه به شهرت رسید؟

گفتگو با غزل شاکری

شعرهایش، دستمال آبی و کلوچه هایش و… جهت خیلی ها هنوز هم پر از خاطرات شیرین و ماندگار هست. حالا چند سال از آن سال ها گذشته ولی باز هم اگر گلنار را پخش کنند پای ثابت تماشای آن خواهیم بود. گلنار قصه آن سال ها الان جهت خودش خانمی شده است هست. غزل شاکری، دختر ۱۰ ساله ای که بعد از خواندن طراحی صنعتی، مشغول انجام طراحی صحنه، طراحی داخلی، آواز و موسیقی و بعضی اوقات هم بازیگری هست. با این حال باز هم به بهانه گلنار بودنش به سراغش رفتیم تا بار دیگر ما را ببرد به آن سال های دور و خاطرات را هم جهت خودش و هم جهت ما تازه کند.

چه شد که جهت نقش اول فیلم سینمایی گلنار گزینش شدی؟
آقای پرتوی سر یکی دو پروژه با زن طائرپور، مادرم همکاری داشت. در یک بخشی از فیلم «ماهی» هم جهت آقای پرتوی بازی کردم. من از همان ابتدا که ایشان فیلمنامه گلنار را می نوشت در کنارش بودم و بعد از آن متوجه شدم من را جهت نقش گلنار گزینش کرده هست. در ابتدا خانواده چندان موافق نبودند ولی به هر حال ماجرا طوری پیش رفت که من تبدیل به گلنار قصه شدم.

تو در خانواده ای هنرمند بزرگ شده است ای. خودت چقدر به بازیگری علاقمند بودی؟
فضای سینما، فضای جذابی است و هنگامی که به من پیشنهاد بازیگری داده شد خیلی خوشحال شدم. ولی در آن سن (۱۰ سالگی) آدم نمی داند دقیقا چه چیزی می خواهد. جهت من آن وقت فضا جالب و خوشایند بود؛ همین.

در آن وقت ها هیچ وقت با مادرت راجع به این عنوان که دوست داری در آینده بازیگر یا نویسنده شوی حرف نزدی؟
من ۱۰ سالم بود. این سن خیلی سن زیادی نیست که بخواهم راجع به این عنوان به شکل جدی با خانواده ام صحبت کنم. ولی در کل این حرفه را دوست داشتم. به عنوان نمونه در مدرسه تئاتر بازی می کردیم. انشاهایم هر لحظه خوب بود و دوست داشتم. ولی اینکه من تصمیم گیرنده باشم که می خواهم این نقش را بازی کم؛ خیر در جریان نبودم و بزرگ ترها خودشان بریده و دوخته بودند. ولی طوری نبود که هنگامی که به من گفتند بازی کن دوست نداشته باشم. خیلی هم دوست داشتم و استقبال کردم.

زمانی که می خواستی برابر دوربین بازیکنی تصورت درباه بازی و بازیگری عوض کردن نکرد؟ یا قبل از آن هم به واسطه مادرت با بازیگری آشنا بودی؟
من تا حدی با سینما آشنا بودم و پشت صحنه یکسری از کارها حضور داشتم. واقعیت این است هنگامی که به عنوان بازیگر جلوی دوربین می روی خیلی چیزها برایت تازه هست. ضمن اینکه در عالم بچگی زیاد از اینکه تو بازی کنی ازت بازی می گیرند. در بچگی این تیم است که می تواند از تو بازی بگیرد. آنقدر سکانس ها خرد شده است هستند که بازیگر کودک قدرت تشخیص و حفظ کردن استمرار این سکانس ها را ندارد و جهت همین بار آن بر دوش کارگردان است.

 غزل شاکری یک بازیگر و طراح صحنه و لباس ایرانی هست. غزل شاکری حضور خویش را در سینما از سال ۱۳۶۶ با فیلم ماهی کارگردانی کامبوزیا پرتوی شروع کرد.

غزل شاکری حضور خویش را در سینما از سال ۱۳۶۶ با فیلم ماهی کارگردانی کامبوزیا پرتوی شروع کرد.

برای بار اول که گلنار را دیدی چه حسی داشتی؟
زمانی که جهت بار اول تصویر خودم را در برابر دوربین دیدم برایم خیلی عجیب بود. نمی دانستم دوست دارم یا نه و حتی قایم می شدم. ولی الان که فیلم را می بینم آن را دوست دارم. یعنی به عنوان بیننده دوست دارم و به این فکر نمی کنم که من الان گلنار فیلم هستم. هنگامی که خودم گلنار را مونتاژ شده، دوبله شده است و با موسیقی دیدم، نمی توان بگویم که کم تر از بقیه تحت تاثیر قرار گرفتم. من هم مثل بقیه فرزند ها درگیر داستان شده است بودم. حتی هنگامی که فیلم را جهت نخستین بار دیدم و در آخر فیلم، جمله های خداحافظی گلنار و زن خرسه را شنیدم، خیلی ناراحت شدم و گریه کردم.

تا الان چند بار فیلم گلنار را دیده ای؟
خیلی زیاد. آن وقت هرکس می خواست فیلم گلنار را ببیند من با او می رفتم. ولی سال ها بود ندیده بودم و الان که یک خواهرزاده کوچک دارم به بهانه او فیلم را دوباره می بینم.

از گلنار بعد از گذشت چند سال چه خاطراتی به یاد داری؟
بیشتر از خاطره های دوران فیلمبرداری، خاطره هایی بعد از نمایش فیلم به یادم مانده… آدم های بزرگ با وجود همه جدیت ارزش هنگامی که مرا می دیدند و می شناختند، شروع می کردند به خواندن آوازهای خاله قورباغه یا آقاخرسه! خاطرات زیادی مثل پاره شدن دامن بلند و چین دار، از درخت بالا رفتن، گردو چیدن، کنار رودخانه با قلاب ماهی گرفتن و… دارم.

چیزی هم از دوران به یادگاری داری؟
لباس های گلنار و دستمال آبی و عروسک ها (به جز آن ها که در موزه سینما هستند) در دفترخانه ادبیات نگهداری می شوند… من هم به جز چند تصویر قاب شده است در اتاقم، ضبط صوتی را که به عنوان دستمزد گرفته بودم و چند وقت پیش آن را به دختری هم سن همان روزهای خودم هدیه دادم چیز دیگری ندارم.

غزل شاکری زیاد به خاطر بازی در نقش گلنار در فیلمی به همین نام آشنا می شود

تصویرهای + غزل شاکری چگونه بازیگر شد؟

مردم در خیابان تو را می شناسند؟
در یک دوره ای دیگر کسی مرا نمی شناخت. ولی الان گاهی من را می شناسند. فکر می کنم یک نسلی فرزند هایشان دارند این فیلم را می بینند و جهت همین هنگامی که من را می بینند می شناسند. البته آدم های باهوش آن هم در موقعیت های خیلی عجیب و غریبی ناگهان می گویند من همان گلنارم. آن هم به این خاطر که فرزندشان به تازگی آن فیلم را دیده هست. به عنوان نمونه یکجا می روم آب میوه بخورم کسی که دارد آب میوه می گیرد سرش را بالا می گیرد و می گوید شما گلنار هستید؟ یا صندوق دار یک فروشگاه یا یک نفر در راهروی بیمارستان و… مکان هایی که اتفاقا آدم ها خیلی حضور ذهن ندارند این اتفاق می افتد.

بازیگرهایی که در دوران کودکی در فیلم های ماندگار بازی کردند به خاص در دوره تو زیاد بودند ولی اغلب هنگامی که بزرگ شدند نتوانستند در این عرصه موفق باشند یا اصلا دوباره در تصویر حضور داشته باشند به نظرت دلیلش چیست؟
برای اینکه در دوران کودکی؛ نویسنده، کارگردان و تیم فیلم ساز هستند که کسی را براساس فیلمنامه و کاراکتری که دارد گزینش می کنند و الزاما آن کودک بازیگری را گزینش نکرده هست. بعد هم اینکه تجربه بازی یک بخش است و اینکه بخواهی آن را ادامه بدهی و واقعا بازیگر باشی یک بخش دیگر. جهت خود من اینطور شد که بعد از بازی در فیلم گلنار آنقدر آشنا شده است بودم که حتی اذیت می شدم.

برای همین دوره ای از بازی و بازیگری فاصله گرفتم. الان بعد از چند سال با گزینش خودم دوباره برگشتم. البته پرکار نیستم و قبل از گزینش به این فکر می کنم که کار می تواند برایم خاص باشد یا اینکه بهترجبه اش می ارزد؟ یکسری از دوستانم که در کودکی بازی کردند شاید فقط جهت همان نقش مناسب بودند و بعدها زیاد مناسب بازیگری نبودند یا موقعیتش را نداشتند یا اصلا پیگیری و پشتکار جهت ادامه دادن نداشتند. ولی بر می گردم به همان حرف قبلم که این بازیگرهای کودک، گزینش شده است بودند جهت همان نقش و خودشان بازیگری را گزینش نکردند.

بین بازیگرهایی که هم دوره تو در کودکی ارزش نقش داشته اند بازی کدام را دوست داشتی؟
یادم است علی کوچولو را خیلی دوست داشتم. بازیگرهای فیلم پاتال و آرزوهای کوچک و پسری را هم که در مدرسه پیرمردها بازی می کرد دوست داشتم. در عالم بچگی هنگامی که فیلمی موفق می شود آدم دوست دارد جای شخصیت محبوب آن باشد. حتی فرقی نمی کند آن فیلم ایرانی است یا خارجی.

در حال حاضر مشغول چه کارهایی هستی؟
من مهندسی طراحی صنعتی خوانده ام و کارم طراحی داخلی و طراحی صحنه هست. گاهی هم بازی می کنم و در زمینه موسیقی هم در بخش آواز آن فعالیت دارم. هم چنین روی یکسری پروژه های شخصی ام کار می کنم و می نویسم طراحی هم می کنم و با یکسری از مستندسازان نیز همکاری دارم.

تصاویر غزل شاکری

غزل شاکری

عکس غزل شاکری

تصاویر اینستاگرام غزل شاکری

جدیدترین تصویر های غزل شاکری

عکس های تازه از غزل شاکری

تصاویر تازه از غزل شاکری

گردآوری:بخش بازیگران بیتوته

منابع:

مجله موزیک ایده آل

ویکی پدیا

واژه های کلیدی: اینستاگرام غزل شاکری | عکس غزل شاکری | طراحی داخلی | دوران کودکی | غزل شاکری | سینمایی | بازیگری | بازیگران | موسیقی | بازیگر | ایرانی

تصویرهای + غزل شاکری چگونه بازیگر شد؟

تصویرهای + غزل شاکری چگونه بازیگر شد؟

تصویرهای + غزل شاکری چگونه بازیگر شد؟

تصویرهای + غزل شاکری چگونه بازیگر شد؟

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو