حافظه، پرونده تخيل و گنجينه عقل، دفتر ثبت وجدان و مخزن انديشه است.(بازيل
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » چرا پوست پاها پوسته پوسته می شوند

چرا پوست پاها پوسته پوسته می شوند

پوسته پوسته شدن پاها دلایل مختلفی دارند. یکی از عمده ترین دلایل بروز این مشکل تعریق بیش از حد

چرا پوست پاها پوسته پوسته می شوند

پوسته پوسته شدن پاها دلایل مختلفی دارند. یکی از عمده ترین دلایل بروز این مشکل تعریق بیش از حد و محیط مرطوب است. گرم شدن هوا شرایط را جهت پوسته پوسته شدن پاهای شما فراهم می کند. ما در این مطلب قصد داریم به بیان دلایل بپردازیم که باعث بروز این مسئله می شوند.

چرا پوست پاها پوسته پوسته می شوند

عفونت های قارچی

شایع ترین علت پوسته پوسته شدن پاها عفونت های قارچی، مانند پای ورزشکار، هستند، اگرچه همواره ممکن است تشخیص داده نشوند. عفونت های قارچی ممکن است بارها و بارها خود را در قالب پوسته پوسته شدن پوست نشان دهند، ولی چون بیماران خارشی احساس نمی کنند از این مساله آگاه نیستند که با یک عفونت قارچی مواجه شده است اند. اگر پوست شما به طور رازها آمیزی به ناگاه پوسته پوسته می شود، در کوتاه ترین وقت به دکتر مراجعه کنید تا علت دقیق آن مشخص شود. وجود عفونت قارچی روی پوست می تواند به آسانی ناخن های پا را نیز درگیر کند که درمان آن می تواند بسیار دشوارتر باشد.

تعریق زیاد

تعریق بیش از حد و محیط مرطوب اغلب موجب شکل گیری عفونت های پا می شوند که به پوسته پوسته شدن پوست منجر می شود. این به معنای آن است که رژیم ورزشی شما می تواند به شکل گیری عفونت های باکتریایی یا قارچی و در نتیجه پوسته پوسته شدن پاها منجر شود. اگر فکر می کنید با یکی از این عفونت ها مواجه شده است اید به دکتر مراجعه کنید.

پوسته پوسته شدن پاها دلایل مختلفی دارند. یکی از عمده ترین دلایل بروز این مشکل تعریق بیش از حد

آفتاب سوختگی

در شرایطی که قسمت هایی از بدن ماند صورت، پشت و شانه ها به طور معمول با استفاده از محصولات ضد آفتاب در برابر آفتاب سوختگی محافظت می شوند، ولی پاها کمتر در این زمینه مورد توجه قرار می گیرند. آفتاب سوختگی ها می توانند به پوسته پوسته شدن پوست و دیگر موارد ترسناک منجر شوند. اجازه ندهید پاها بدون محافظت در برابر پرتوهای مضر فرابنفش خورشید قرار بگیرند.

اگزما

اگزما یک بیماری پوستی است که می تواند خود را از طریق پوسته پوسته شدن پوست نشان دهد. اگزما می تواند موجب پوسته پوسته شدن، خارش، و خشکی در سراسر بدن از جمله کف پاها شود. اگرچه بسیاری از مردم اگزما را در کودکی تجربه می کنند، ولی امکان مبتلا شدن به آن در بزرگسالی نیز وجود دارد.

کم آبی بدن

کم آبی بدن می تواند موجب خستگی، کم شدن قیمت سوخت و ساز، پدیدار شدن جوش ها و البته پوسته پوسته شدن پوست شود. اگر به میزان کافی آب ننوشید، پوسته پوسته شدن پوست در هر نقطه از بدن شروع می شود. همواره به خاطر داشته باشید که آب دوست شما محسوب می شود. البته در مصرف آب نیز نباید زیاده روی کنید.

چرا پوست پاها پوسته پوسته می شوند

شرایط عادی بدن

اگرچه دلایل متفاوت و عجیبی جهت پوسته پوسته شدن پاها وجود دارند، ولی این مساله همواره بد نیست. بدن به طور طبیعی به خلاص شدن از شر سلول های مرده پوست میل به دارد و از این رو، لایه برداری پوست پاها به عنوان مثال با سنگ پا می تواند به از بین بردن سلول های مرده و بازتولید سلول های تازه کمک کند.

منبع: الف

واژه های کلیدی: ضد آفتاب | سوختگی | عفونت | آفتاب | دلایل پوسته شدن پاها | علت پوسته شدن پاها | عوامل موثر در پوسته شدن پاها |

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو