عزیزانم هنگام نشستن, بزرگان و ریش سپیدان را بر خود مقدم بدانید.(کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » با اسید میوه پلینگ کنید!

با اسید میوه پلینگ کنید!

پلینگ کردن یا همان لایه بردازی، فقط با داروهای گران، امکان پذیر نیست. حتی شما می توانید با کمک

با اسید میوه پلینگ کنید!

پلینگ کردن یا همان لایه بردازی، فقط با داروهای گران، امکان پذیر نیست. حتی شما می توانید با کمک میوه هایی که در حال خراب شدن هستند و حتی با پوست میوه ها هم لایه برداری پوست را انجام دهید. با دکتر سلام همراه ما باشید.

یکی از کارهایی که در زمینه قشنگی پوست به خاص پوست صورت انجام میگیرد، لایهبرداری یا پیلینگ هست. دانشمندان دانشگاه سنتلویی در ایالت میسوری آمریکا به تازگی دریافتند که لایه برداری با اسید میوه <Peel with fruit acids>نوع آلفا و بتاهیدروکسی اسید، نتیجه مشابهی دارد.

با اسید میوه پلینگ کنید!

این خبر خوبی جهت کسانی است که هم حساساند و هم پیگیر مسایل مراقبتهای زیباییاند. راجع به این خبر مطالب دیگری هم وجود دارد که میخوانید.پیلینگ یا لایهبرداری روش درمانی جهت از بین بردن سلولهای مرده سطح پوست و کم کردن منافذ، لکههای سطحی، چین و چروک ظریف، جوشهای فعال، آثار جوشهای صورت و هموارتر کردن پوست صورت، گردن و دستها است…

پیلینگ شیمیایی با اسیدهای میوه
از قدیمالایام، بشر جهت طراوت بخشیدن و جوانسازی پوست از عصاره میوهها و گیاه های گوناگون استفاده کرده و در حال حاضر، استعمال اسیدهای میوه مانند سیب، لیمو و اسید حاصل از نیشکر با عنوان آلفاهیدورکسی اسید به عنوان لایهبردار و ترمیمکننده و شفافکننده سطح پوست مرسوم شده است هست. این فرآوردهها با غلظتهای ?? تا ۷۰ درصد از سوی دکتر در جلسات مکرر به فواصل سه تا چهار هفته مورد استفاده قرار میگیرد و نتیجه های مطلوبی دارد، به علت پوستهریزی سطح پوست و ایجاد زخم سطحی مواظبت از نظر آلودگیها و آفتاب تا ۱۰ روز بعد از پیلینگ مهم است.

پیلینگ فیزیکی

عبارات مهم : لایه برداری پوست – لایه برداری
در این روش از دستگاهی به نام میکرودرم ابریژن استفاده میشود که لایهبرداری ظریف و سطحی انجام میدهد. در این روش، پودر نرم کریستال اکسید آلومینیوم در سطح پوست پخش شده است و به وسیله دستگاه با مالش و مکش موجب پاکسازی سطح پوست میشود. به این وسیله، کک و مک، منافذ پوست، لکههای سطحی، چین و چروکهای سطحی، اسکارهای ناشی از آفتاب، جوش جوانی، آبلهمرغان و سالک و جراحی تا حدودی از بین بردن میشود. این روش نیاز به تکرار دارد (به طور معمول، چهار تا پنج بار به فاصله یک هفته) روش عمیقتر و موثرتر پیلینگ فیزیکی با لیزر انجام می شود. لایه برداری با اسیدهای میوه نوع آلفا و بتاهیدروکسی اسید جهت برطرف چین و چروکهای بسیار ظریف پوست و جوشهای آکنه یا جای آنها تفاوتی با هم ندارند و تاثیر متوسطی دارند. البته بتا هیدروکسی اسید عوارض کمتری دارد و تاثیر آن بر پوست، زیاد باقی میماند ولی هر دو نوع بهطور مشابهی موجب کم کردن ضایعات ناشی از آکنه میشود.

آکنه و اسیدهای میوه
آکنه صورت در میان ۸۵ درصد از افراد ۱۲ تا ۲۴ ساله بسیار مرسوم هست. این خبر جهت میلیونها فرد جوانی که به آکنه مبتلا هستند، مسرتبخش هست. آنها باید با مشورت با دکتر خود از فرآورده های متنوعی حاوی آلفا و بتاهیدروکسی اسید استفاده کنند.آلفاهیدروکسی اسید که گلایکولیک اسید و بتاهیدروکسی اسید که سالیسیلیک اسید نامیده میشود، اغلب جهت لایه برداری ملایم استفاده میشود و پزشکان جهت برطرف خطوط ریز و چروکهای ظریف و لکهای ناشی از جوش و برخورد نور آفتاب از این مواد استفاده میکنند. این مواد شیمیایی ، لایه بسیار ظریفی از پوست را برمیدارد و همین عنوان موجب تولید پوستی جدید، ظریف و صاف میشود.هر دو نوع اسید میوه از مواد ارگانیک یا آلی به دست میآید. اسید آلفا یا گلایکولیک از عصاره نیشکر، عصاره گوجه فرنگی و شیر ترشیده و اسید بتا یا سالیسیلیک از سالیسین که از عنصرهای فعال در آسپیرین و درخت بید هست، به دست می آید.

پلینگ کردن یا همان لایه بردازی، فقط با داروهای گران، امکان پذیر نیست. حتی شما می توانید با کمک

▪ نتیجه های یک تحقیق
در تحقیقی، ۲۰ بیمار مبتلا به ضایعات آکنهای میانگین تا شدید با میانگین سنی ۲۴ که ۱۳ نفرشان زن بودند، بررسی شدند و جهت آنان لایهبرداری انجام گرفت. هرکدام از بیماران به مدت شش هفته و هفتهای یک بار تحت عمل لایهبرداری قرار گرفتند و یکی دو ماه بعد از آخرین درمان مورد ارزیابی و معاینه جهت بررسی نتیجه درمان قرار گرفتند. جهت هر فرد، روی یک نیمه صورت، اسید آلفا و روی نیمه دیگر اسید بتا کار میشد تا نتیجه و اثر آن بهتر مقایسه شود. در این مطالعه مشخص شد که لایهبرداری شیمیایی در مدت دو هفته بعد از درمان اول، موجب کم کردن چشمگیری در ضایعات آکنهای شد و یک ماه بعد از آن، ۸۱ درصد از بیماران در طرفی که از اسید بتا استفاده شد و ۷۵ درصد از بیماران در طرفی که از اسید آلفا استفاده شده است بود، در برطرف ضایعات، اصلاح قابل قبولی در زمینه جوشهای آکنه و لک ناشی از آن نشان دادند.

در طرفی که از آلفاهیدروکسی اسید استفاده شده است بود، ضایعات اضافی به صورت عوارض ناشی از درمان به وجود آمد که از نظر بالینی مهم نبود. مهمترین عارضه جانبی استفاده از هر دو نوع لایه برداری که بعد از مدتی هم از بین میرفت، قرمزی و پوستهریزی بود که در هنگام استفاده از آلفاهیدروکسی اسید زیاد بود. دانشمندان به این نتیجه رسیدند که استفاده از هر دو نوع اسیدهای میوه که جهت پیلینگ یا لایه برداری به کار میرود، از اهمیت به سزایی برخوردار است و تاثیر مشابهی دارد. بهتر است با مشورت با پزشکان مجرب در امر درمان و برطرف ضایعات پوستی به برطرف چین و چروک و جای جوش آکنه اقدام کرد. چون پزشکان با تجربه اغلب طرح درمانی می ریزند و براساس آن، در بخشی از کار با استفاده از لایهبرداری که انواع و اقسامی دارد و بر اساس نوع پوست تصمیم گیری می شود ، به درمان فرد مبتلا به اینگونه ضایعات میپردازند.

شفا آنلاین

واژه های کلیدی: لایه برداری پوست | لایه برداری | شیمیایی | استفاده | درمان مو | پزشکان | ضایعات | درمانی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو