گفتگو با خردمندان و دانشوران ، پاداشی کمیاب است.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » با اصول اولیه لاغری شکمی آشنا شوید

با اصول اولیه لاغری شکمی آشنا شوید

از دست دادن چربی و لاغری شکمی با ساخت عضلات در ارتباط هست. عضله سازی می تواند قیمت سوخت و ساز را بالا نگه دارد و حساسیت به

با اصول اولیه لاغری شکمی آشنا شوید

از دست دادن چربی و لاغری شکمی با ساخت عضلات در ارتباط هست. عضله سازی می تواند قیمت سوخت و ساز را بالا نگه دارد و حساسیت به انسولین را اصلاح ببخشد تا از تجمع چربی ها در شکم و میانه بدن جلوگیری شود

قوانین پایه جهت آب کردن چربی شکم

برای بسیاری از بانوانی که در پی چربی سوزی خود هستند، دست یافتن به شکمی صاف و بدون چربی هدفی بزرگ محسوب می شود.

به گزارش “ویمنز هلث”، ولی اگر برنامه مشخصی جهت نشانه قرار دادن چربی های ناحیه شکم نداشته باشید، تمام تلاش هایی که در قالب رژیم غذایی و ورزش انجام می دهید تا از شر این چربی های مزاحم و سرسخت خلاص شوید، ممکن است بی نتیجه باقی بمانند.

با اصول اولیه لاغری شکمی آشنا شوید

پیش از آن که ماموریت آب کردن چربی های شکم را شروع کنید به چند مساله باید توجه داشته باشید که در ادامه زیاد به آنها می پردازیم.

چربی شکمی چیزی فراتر از ظاهر است

پژوهش دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن نشان داده هست، افرادی که از چربی دور کمر قابل توجهی برخوردار هستند با خطر زیاد کردن یافته مبتلا شدن به بیماری های مزمن مانند بیماری قلبی و دیابت نوع ۲ مواجه هستند. بر خلاف چربی های زیر پوستی که به طور مستقیم زیر پوست قرار دارند، چربی شکمی (به نام چربی احشایی نیز آشنا می شود) در اطراف اندام های حیاتی نیز تجمع می کند. این مساله حتی جهت بانوانی که از وزن سالم نیز برخوردار هستند، صدق می کند.

نخستین کاری که باید انجام دهید بررسی اندازه دور کمر هست. در بانوان، اندازه ۳۵ اینچ (۸۹ سانتیمتر) و زیاد با خطر چشمگیر مبتلا شدن به بیماری های مزمن پیوند خورده است.

از دست دادن چربی و لاغری شکمی با ساخت عضلات در ارتباط هست. عضله سازی می تواند قیمت سوخت و ساز را بالا نگه دارد و حساسیت به

ژنتیک در ایجاد چربی شکمی نقش بازی می کند

هنگامی که راجع به چربی شکم صحبت می شود ممکن است در میان افرادی قرار داشته باشید که از نظر ژنتیکی چندان خوش شانس نبوده اند. پژوهشی که در سال ۲۰۱۳ در نشریه Human Molecular Genetics منتشر شد، نشان داد که پنج ژن متفاوت بر میزان چربی که در میانه بدن ذخیره می شود، تاثیرگذار هستند. البته به خاطر داشته باشید که ژنتیک تنها بر استعداد دور کمر بزرگتر تاثیرگذار است و این سبک زندگی شما است که در نهایت نقش مهم را ایفا می کند.

هنگامی که عنوان چربی شکم مطرح می شود، واقع بین باقی ماندن اهمیت دارد. با دنبال کردن یک رژیم غذایی سالم و مغذی، ورزش هدفمند و مدیریت استرس در نهایت می توانید به اهداف چربی سوزی خود دست یابید ولی نباید انتظار داشته باشید در مدت زمانی کوتاه به تمام اهداف خود دست یابید.

عضله سازی می تواند به آب کردن چربی شکمی کمک کند

از دست دادن چربی با عضلات در ارتباط هست. عضله سازی می تواند قیمت سوخت و ساز را بالا نگه دارد و حساسیت به انسولین را اصلاح ببخشد تا از تجمع چربی ها در میانه بدن جلوگیری شود. مطالعه ای که در سال ۲۰۱۵ به وسیله دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد با حضور ۱۰ هزار و ۵۰۰ شرکت کننده انجام شد، نشان داد که جهت مقابله با چربی تمرینات قدرتی از عملکرد بهتری در مقایسه با تمرینات هوازی برخوردار هستند. در همین راستا، انجام تمرینات قدرتی سه یا چهار روز در هفته را می توانید مد نظر قرار دهید.

در شرایطی که کار با وزنه و عضله سازی می تواند تاثیر چشمگیری در از دست دادن چربی داشته باشد، شما می توانید از فایده های قابل توجه ترکیب تمرینات قدرتی منظم با یک رژیم غذایی سرشار از پروتئین بهره‌مند شوید. مطالعه انجام شده است به وسیله دانشگاه مک مستر نشان داد، بانوانی که ۳۰ درصد از کالری روزانه خود را از پروتئین دریافت می کردند، دو برابر زیاد از بانوانی که رژیم های غذایی کم پروتئین را دنبال می کردند، چربی شکم از دست دادند. با مد نظر قرار دادن این مساله، شما می توانید بین ۲۵ تا ۳۰ گرم پروتئین – معادل نصف یک سینه مرغ – در هر وعده غذایی خود مصرف کنید.

با اصول اولیه لاغری شکمی آشنا شوید

کیفیت کالری های دریافتی در ایجاد چربی شکمی مهم است

حتی اگر به میزان درست درشت مغذی ها (مانند کربوهیدارت ها و پروتئین) را دریافت می کنید، باز هم نمی توان اهمیت کیفیت منابعی که این مواد مغذی از آنها تامین می شود را نادیده گرفت. بسیاری از غذاهای فرآوری شده است فاقد فیبر و سرشار از مواد شیمیایی و مضر هستند که می توانند بر سطوح هورمونی و این که بدن چگونه چربی را ذخیره می کند، تاثیرگذار باشند. مواد غذایی کامل و با کیفیت مانند میوه ها، سبزیجات، غلات کامل، و گوشت قرمز تهیه شده است از دام هایی که با علف تغذیه شده است اند می توانند ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان های مورد نیاز جهت از بین بردن چربی های شکم را در اختیار شما قرار دهند.

باید سطوح استرس و خواب خود را مدیریت کنید

سطوح همواره بالای هورمون استرس کورتیزول نه تنها ذخیره چربی را تشویق می کند، بلکه آن را مستقیم به دور کمر ارسال می کند.

از دست دادن چربی و لاغری شکمی با ساخت عضلات در ارتباط هست. عضله سازی می تواند قیمت سوخت و ساز را بالا نگه دارد و حساسیت به

عوامل استرس‌زا مرسوم که در مسیر اهداف سوزاندن چربی ما قرار دارند مشمول بر ورزش بیش از اندازه، حجم کار دیوانه کننده، و کمبود خواب می شوند. در حقیقت، نتیجه پژوهش دانشگاه فارست نشان داد که خواب شبانه پنج ساعته یا کمتر با زیاد کردن چربی احشایی پیوند خورده است.

هفت تا نه ساعت خواب شبانه را مد نظر قرار دهید و تکنیک های تنفس عمیق جهت کم کردن استرس در محیط کار را فراموش نکنید.

عبارات مهم : تمرینات قدرتی – مواد غذایی

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: salamatnews.com

واژه های کلیدی: تمرینات قدرتی | مواد غذایی | رژیم غذایی | وعده غذایی | دانشگاه | بیماری | پروتئین | سلامت | استرس

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو