هیچ می دانی فرصتی که از آن بهره نمی گیری ،آرزوی دیگران است.(جک لندن)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » لزوم حمایت دولت از شرکت های حمل و نقل ریلی ، تغییر رویکرد مدیریتی چاره ساز خواهد بود

لزوم حمایت دولت از شرکت های حمل و نقل ریلی ، تغییر رویکرد مدیریتی چاره ساز خواهد بود

شیخ طاهری گفت:به منظور توسعه صنعت حمل و نقل ریلی کشور می بایست علاوه بر حمایت دولت، شیوه مدیریتی نیز در این بخش عوض کردن اساسی کندو برنامه

لزوم حمایت دولت از شرکت های حمل و نقل ریلی ، تغییر رویکرد مدیریتی چاره ساز خواهد بود

به گزارش خبرنگار راه و شهرسازیگروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، علیرضا شیخ طاهری مدیر عامل شرکت راه آهن شرق وابسته به بنیاد مستضعفان در نشست خبری حاشیه پنجمین نمایشگاه بین المللی راه آهن اظهار کرد: روزانه بیش از ۱۴ قطار در این شرکت در حال بهره برداری است و در سال گذشته بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار مسافر جابه جا شد که در میان رقبا بعد از شرکت رجا در شرکت های مسافری قرار می گیرد.
وی در خصوص اهمیت کیفیت در طول سفر افراد بیان کرد: معتقدیم افراد جهت سفر مجموعه ای از عواملی نظیر کیفیت، وقت و مقدار پولی که در قبال خدمات دریافت می کنند را در نظر خواهند گرفت به همین جهت بر اساس برنامه ریزی ها تلاش شده است تا قیمت بلیت ها از سقف قیمت مصوب شرکت راه آهن کشور کمتر باشد.

عبارات مهم : برنامه ریزی – بزرگراه

این مقام مسئول همچنین ادامه داد: بنیاد مستضعفان خود را موظف میداند تا میزان جابجایی مسافر را تا سال ۹۷ به عدد دو و نیم میلیون نفر برساند به این منظور تلاش شده است تا در وهله اول بهره وری واگن ها را زیاد کردن داده و بعد اقدام به توسعه ناوگان کنیم.
شیخ طاهری تصریح کرد: نگاه شرکت جهت توسعه ناوگان به تولیدکنندگان داخلی است البته با برطرف تقاضای کیفیت انتظاری و بعد از آن به سراغ شرکت های خارجی جهت توسعه ناوگان خواهیم رفت به این موجب با توجه به اینکه در حال حاضر شرکت ۱۲۰ دستگاه در اختیار دارد که نیاز به ۱۰۰ دستگاه دیگر جهت توسعه ناوگان خواهد بود.
مدیر عامل شرکت راه آهن شرقی در خصوص حال نامساعد بخش مسافری ریلی گفت: طبق نظریات کارشناسان و فعالان این صنعت در خصوص اوضاع نامساعد حمل و نقل ریلی با افراد هم عقیده هستم که این به باعث کشانیده شدن افراد به سمت مسافرت در بزرگراه ها است و به دنبال آن آمار تصادفات در بزرگراه ها و میزان مصرف سوخت در کشور زیاد کردن خواهد یافت به همین علت دولت باید از بخش ریلی حمایت کند.
وی در این خصوص افزود: صرفا حمایت از دولت نتیجه بخش نخواهد بلکه باید در کنار آن، شیوه مدیریتی در این بخش نیز عوض کردن اساسی کند همچنین باید مدیریت هزینه و برنامه ای جهت کم کردن هزینه ها از سوی افراد صورت گیرد .
علیرضا شیخ طاهری در ارتباط با بعضی بدقولی های تولیدکنندگان داخلی جهت تحویل سفارشات طبق وقت مقرر شده است در قرارداد ها، تصریح کرد:در راستای توسعه ناوگان ریلی با تولیدکنندگان داخلی قرار داد هایی منعقد شده است که اغلب وقت مقرر شده است از سوی تولیدکنندگان دستخوش عوض کردن قرار می گیرد که البته عمدتا نقدینگی این افراد جهت ساخت و تامین مواد اولیه به جهت کمبود نقدینگی باعث مسئله تراشی و دیرکرد در تحویل سفارشات می شود.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: برنامه ریزی | بزرگراه | دستگاه | برنامه | ناوگان ریلی | کمبود نقدینگی | مسافر ریلی | واگن قطار

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو