تنها راه تغییر یافتن یک تصمیم واقعی است.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » نوسان تالار شیشه‌ای در هفته‌ای که گذشت

نوسان تالار شیشه‌ای در هفته‌ای که گذشت

در نخستین روز از بازار سرمایه، معامله گران بازار معاملات کم حجم و کم نوسانی را در اغلب نمادهای معاملاتی به نظاره نشستند.

نوسان تالار شیشه‌ای در هفته‌ای که گذشت

به گزارش خبرنگار بورس، بانک و بیمه گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، شاخص کل قیمت و بازده نقدی، با زیاد کردن ۱۴ واحدی به عدد ۸۰ هزار و ۱۴۲ واحد دست یافته هست، این درحالی است که شاخص کل هم وزن با کم کردن ۶۳ واحدی به عدد ۱۷ هزار و ۵۶۶ واحد رسیده است.
معاملات سهام در نماد معاملاتی ۳ شرکت پتروشیمی مبین با ۳۴ واحد، هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با ۲۵ واحد و صنعتی و معدنی گل گهر با ۱۸ واحد زیاد کردن بیشترین تأثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

عبارات مهم : سرمایه گذاری – بازار سرمایه

ارزش کل معاملات بورس، به بیش از ۲۴۲ میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن ۷۸۵ میلیون و ۷۲۲ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۷ هزار و ۳۱۰ نوبت داد و ستد شده است است.
در بازار سرمایه، دو بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران که به معاملات درون گروهی اختصاص دارد اندکی بیش از ۱۰۹ میلیون سهم پتروشیمی مبین به ارزش بیش از ۴۴. ۵ میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده با معاملات انتقالی به کدهای درون گروهی روبرو بوده است.
*** در دومین روز از بازار سرمایه، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس، با کم کردن ۱۷۹ واحدی به عدد ۷۹ هزار و ۹۶۳ واحد رسید، درحالیکه شاخص کل هم وزن با کم کردن ۱۳۶ واحدی به عدد ۱۷ هزار و ۳۵۳ واحد رسید.
معاملات سهام در نماد معاملاتی ۳ شرکت پتروشیمی پردیس با ۲۵ واحد، مخابرات کشور عزیزمان ایران با ۲۳ واحد و گروه مپنا با ۱۴ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را برمحاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
ارزش کل معاملات بورس به بیش از ۲۴۰ میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن ۸۶۹ میلیون و ۷۰۲ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۹ هزار و ۳۸۸ نوبت داد و ستد شد.
بازار سهام، بازاری کم حجم و بی انگیزه بود که به علت فقر نقدینگی در بازار میان دوکانال ۷۹ و ۸۰ هزار واحدی شاهد رفت و برگشت ناپایدار نماگر بازار سهام بوده است.
*** درسومین روز از بازار سرمایه، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس با کم کردن ۵ واحدی به عدد ۷۹ هزار و ۹۵۷ واحد رسید، درحالیکه شاخص کل هم وزن با کم کردن ۲۹ واحدی به عدد ۳۲۳ واحد رسید.
معاملات سهام در نماد معاملاتی ۳ شرکت پالایش نفت اصفهان با ۲۰ واحد، مخابرات کشور عزیزمان ایران با ۱۴ واحد و سرمایه گذاری البرز با ۱۰ واحد زیاد کردن بیشترین تأثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
ارزش کل معاملات بورس، به بیش از ۲۲۰ میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن ۷۹۷ میلیون و ۱۳۲ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۳۸ هزار و ۵۱۱ نوبت داد و ستد شد.
بازار سرمایه در حالی معاملات کم حجم را در اغلب نمادهای معاملاتی نظاره گر بوده که با زیاد کردن معاملات درون گروهی و کد به کد حقوقی ها و شرکت های سرمایه گذاری شبه دولتی در کنار فعال شدن بازار گردان ها در گروه های شاخص ساز بازار، در نهایت اغلب معاملات سهام در محدوده صفر تابلو نوسان کرد، این در حالی است که به نظر می رسید با آخر اصلاح قیمت ها در گروه های پیشرو بازار سیگنال خرید جهت معامله گران کوتاه مدت نگر دوباره ایجاد شده است است.
*** درچهارمین روز از بازار سرمایه، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس، با زیاد کردن ۱۷۱ واحدی به عدد ۸۰ هزار و ۱۲۹ واحد دست یافت درحالیکه شاخص کل هم وزن با زیاد کردن ۷۴ واحدی به عدد ۱۷ هزار و ۳۹۸ واحد رسیده است.
ارزش کل معاملات بازار سرمایه به بیش از ۱۲۹ میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن ۵۱۲ میلیون و ۱۷۲ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۱ هزار و ۴۰۴ نوبت داد و ستد شده است است.
بازار سهام، بازاری کم عمق و بی حجم بوده که به لطف حمایت حقوقی های سنتی اغلب شبه دولتی از گروه های پیشرو همچون پالایشی ها و خودرویی ها شاهد جای گیری دوباره شاخص کل بورس در سطح ۸۰ هزار واحدی بوده است.
*** در آخرین روز از بازار سرمایه، شاخص کل قیمت با زیاد کردن ۲۱۴ واحدی به عدد ۸۰ هزار و ۳۴۴ واحد رسید درحالیکه شاخص کل هم وزن با زیاد کردن ۲۳ واحدی به عدد ۱۷ هزار و ۴۲۱ واحد رسید.
ارزش کل معاملات بازار سرمایه، به بیش از ۱۸۶ میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن ۹۴۳ میلیون و ۲۰۹ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۵۶ هزار و ۳۶۸ نوبت داد و ستد شده است است.
نماد معاملاتی شرکت های لیزینگ رازی، سیمان خزر، تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا، از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در برابر نماد معاملاتی شرکت های ماشین سازی اراک، سرمایه گذاری سبحان، کی بی سی، مدیریت سرمایه گذاری امید، شیر پاستویزه پگاه اصفهان، چرخشگر، سیمان شاهرود، خدمات انفورماتیک، مخابرات ایران، سبحان دارو، حق تقدم خرید سهام سیمان شاهرود و گسترش صنایع و خدمات کشاورزی متوقف شدند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سرمایه گذاری | بازار سرمایه | پتروشیمی | مخابرات | سیمان | بازار | ایران | میلیون

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو