به عهد و پیمان خود وفا کنید (قران کریم)
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » ریزش مو در فصل تابستان

ریزش مو در فصل تابستان

  تلاش کنید با عوامل تاثیرگذار بر ریزش مویتان آشنا شوید و با آن ها مقابله کنید. در فصول گرم سال ریزش مو

ریزش مو در فصل تابستان

سعی کنید با عوامل تاثیرگذار بر ریزش مویتان آشنا شوید و با آن ها مقابله کنید. در فصول گرم سال ریزش مو زیاد رخ میدهد. جهت مقابله با این امر می توانید از بعضی روش های راحت کمک بگیرید. آفتاب فصل تابستان جهت موها بسیار سوزاننده و مضر است همچنین تغییرات آب و هوایی نیز در این زمینه نقش موثری ایفا خواهند کرد.

ریزش مو در فصل تابستان

آیا شما هم در تابستان از میزان ریزش موی خود متعجب می شوید؟ آیا شما در فصل گرم سال زمانی که به برس موی خود نگاه می کنید دلواپس می شوید؟ فکر می کنید فصل ها چه تأثیری در زیاد کردن یا کم کردن میزان ریزش موی ما ایفا می کنند؟

 اگر شما هم احساس می کنید تابستان ها با ریزش موی بیشتری مواجهه هستید بدانید که تنها نیستید. در واقع، زیاد کردن میزان موهای مرده در گرم ترین اوقات سال امری طبیعی است که از نوع فعالیت بدن ما نشأت می گیرد. در واقع، این عنوان یک کچلی ناگهانی یا بیماری خاصی نیست بلکه تناوب طبیعی بدن است.

به گفته متخصصین پوست: فولیکول مو که در طول سال وظیفه تولید مو را به عهده دارند در تابستان ها قدرت عمل چندانی ندارند؛ و همین عنوان منجر به زیاد کردن ریزش مو می شود. این در حالی است که در ایام گرما سر به حجم بیشتری از مو جهت مواظبت از جمجمه برابر نور خورشید نیاز هست. از طرف دیگر، گرما باعث فعال شدن بخشی از هورمون های بدن می شود که ارتباط مستقیمی با زیاد شدن ریزش مو دارد.
زیاد کردن حجم موهای از دست رفته در تابستان اغلب موجب نگرانی و زیاد کردن مراجعه به دکتر و گاهی صرف هزینه های بسیار جهت درمان می گردد. در صورتی که باید همواره توجه داشت این عنوان امری است کاملاً طبیعی که در تناوب زیست انسان اتفاق می افتد؛ چراکه نمی توان از عوض کردن فصول و جَوی جلوگیری کرد.

هرچند جهت این مسئله راه حل قطعی وجود ندارد و هر چه انجام دهیم باز هم در گرم ترین فصول سال با میزان بیشتری موی از دست رفته رو به رو می شویم؛ ولی جهت کم کردن این روند باید تا حد ممکن از مو محافظت به عمل آورد. پوشاندن موها زیر آفتاب مستقیم و استفاده از کلاه یکی از عالی ترین راه کارها است.

  تلاش کنید با عوامل تاثیرگذار بر ریزش مویتان آشنا شوید و با آن ها مقابله کنید. در فصول گرم سال ریزش مو

منبع شفقنا زندگی

واژه های کلیدی: هورمون ها | تابستان | خورشید | ارتباط | طبیعی | صورتی | جمجمه | آفتاب | مقابله

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو