در این جهان، همواره برای كسانی كه از خطری بهراسند، خطری وجود خواهد داشت.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » از بین بردن خط لبخند با این روش ها

از بین بردن خط لبخند با این روش ها

جهت از بین بردن خط لبخند چه کنیم؟ شاید زیاد افراد فکر می کنند که علت بوجود آمدن خط لبخند، به خاطر بالا رفتن سن

از بین بردن خط لبخند با این روش ها

برای از بین بردن خط لبخند چه کنیم؟ شاید زیاد افراد فکر می کنند که علت بوجود آمدن خط لبخند، به خاطر بالا رفتن سن باشد. ولی واقعا اینگونه نیست و حتی افرادی هستند که در دوران جوانی هم خط لبخند در صورت آنها پدیدار شده است است و میل به زیادی جهت از بین بردن آن دارند. درست است که خط خنده ی هر فرد نشان از زندگی شاد او دارد ولی از طرفی هم سن او را بالا تر نشان می دهد.

از بین بردن خط لبخند با این روش ها

دلایل ایجاد چین و چروک صورت و خط خنده: 

  • صحبت کردن
  • خندیدن
  • غذا خوردن
  • افزایش سن با کم کردن حجم بافت نرم زیر پوست
  • ژنتیک
  • لاغری
  •  تحلیل بافت فک بالا و لثه

درمان خط خنده با این روش ها

برای از بین بردن خط خنده  راههای متفاوتی وجود دارد که در ادامه به این روش ها اشاره می کنیم.

۱- درمان خط خنده و تزریق بوتاکس

قبلا در مورد برطرف چین و چروک صورت و خط لبخند با بوتاکس زیاد صحبت کرده ایم و حتما تا به حال با این روش آشنا شده است اید. با فلج کردن ماهیچه ی زیر چین و چروک صورت، بوتاکس می تواند در از بین بردن این چین و چروک ها، به شما کمک کند. البته بعد از ۶ ماه، خط لبخند شما به حالت اول بر می گررد که باید دوباره آن را تمدید کنید.


در این مورد زیاد بخوانید: عملکرد بوتاکس روی پوست 

جهت از بین بردن خط لبخند چه کنیم؟ شاید زیاد افراد فکر می کنند که علت بوجود آمدن خط لبخند، به خاطر بالا رفتن سن


۲-درمان خط خنده و تزریق ژل

تزریق ژل یکی دیگر از روش های درمان و از بین بردن خط اخم و خط خنده می باشد، به این علت که در ساخت این ژل ها از مواد طبیعی استفاده می شود، لذا حساسیت زا نمی باشند و نیاز به آزمون ندارند.

۳- درمان خط خنده و هایفوتراپی

هایفو HIFU نیز یک روش از بین بردن خط خنده است و یکی از مؤثرترین و مدرن ترین تکنیک های لیفت صورت با روش غیر جراحی است که مکانیزم عملکرد آن با امواج صوتی اولتراسوند راحت (دقیقاً مانند دستگاه سونوگرافی معمولی) می باشد. با تقبل هزینه برطرف خط خنده ، از دستگاه هایفوتراپی دارای یک تنظیمات خاص جهت کم کردن خطوط سطحی در اطراف دهان است استفاده میگردد. هایفو در یک جلسه کوتاه (حدود ۴۵ دقیقه) و بدون درد انجام می شود که نتیجه آن لیفت صورت آن هم با نتیجه های کاملاً ماندگار می باشد. در هایفو کم کردن خط خنده میزان کمی از گرمای متمرکز در زیر سطح پوست اعمال می شود. گرما موجب جنبش رشد کلاژن تازه می گردد. کلاژن باعث زیاد کردن رشد پوست تازه و در نتیجه جوان تر، شاداب تر و احیا شدن صورت می شود. این روش می تواند ناحیه پایین صورت را بالا کشیده و سفت کند بطوری که عمق خطوط خنده و ماریونت کم کردن یابد و از برجستگی نواحی پایین فک کاسته شود.


در این مورد زیاد بدانید: همه چیز در مورد هایفوتراپی


۴- درمان خط خنده و لیفت با نخ

از بین بردن خط لبخند با این روش ها

استفاده از نخ های نامرئی یک روش بافایده جهت پیشگیری از تغییرات پوستی وابسته به سن می باشد. این روش نتیجه های عالی قشنگی داشته و جهت مدت ها دوام دارد. این روش قادر است یک لیفت مناسب جهت آن دسته از افرادی که بنا به دلایل زیاد تمایلی به انجام عمل جراحی به سبک کلاسیک ندارند، فراهم سازد. از این روش جهت از بین بردن چین وچروک صورت و بدن، کم کردن قابل توجه و نابود کردن خط خنده و کم کردن افتادگی فک، لیفت ابرو و گردن، از بین بردن خط لبخند و حتی امروزه جهت لیفت واژن و بازوها هم استفاده می شود.


در این مورد زیاد بخوانید: مزایا و معایب لیفت صورت با نخ


۵- درمان خط خنده و لیزر

یکی از عالی ترین روش ها جهت از بین بردن خط لبخند ، استفاده از لیزر می باشد. در این روش لایه رویی پوست با استفاده از اشعه لیزر برداشته می شود و بدن مجبور به ساخت این لایه و در نتیجه از بین بردن چروک پیشانی می شود، لایه تازه تشکیل شده است بدون چین و چروک و صاف می باشد، این روش همچنین می تواند باعث از بین رفتن لکه های پوستی، برطرف جای جوش و… شود. منابع نوری جهت جنبش رشد کلوژن ها استفاده می کند به جای اینکه سطوح خارجی پوست را ازبین ببرند.

جهت از بین بردن خط لبخند چه کنیم؟ شاید زیاد افراد فکر می کنند که علت بوجود آمدن خط لبخند، به خاطر بالا رفتن سن

۶- درمان خط خنده و میکرودرم

میکرودرم برای رفع خط خنده و خط اخم بسیار روش کارآمد و راحتی است.کل پوست در معرض تماس با یک ماده معدنی بی ضرر که پودر اکسید آلومینیوم است قرار می گیرد که این پودر با داشتن کریستال های ریز باعث ساییده شدن سطح پوست شده است و بافت های مرده را از بین می برد و مکانیزم ترمیم پوست را فعال می کند.

ماسک درمان خط لبخند با زیتون

ماسک صورت یکی از راحت ترین و موثرترین درمان های خانگی جهت خلاصی از خطوط خنده هست. به همین علت بهتر است ماسکروغن زیتون و دانه کدو تنبل را حتما امتحان کنید. کافی است دانه کدو تنبل را در روغن زیتون بریزید و له کنید. بعد این مخلوط را روی خط خنده بمالید. این درمان یکی از عالی ترین درمان ها جهت از بین بردن خطوط اطراف دهان هست. کار راحت تری که می توانید انجام دهید این است که فقط روغن زیتون را روی لب ها و اطراف دهان استفاده کنید و شب تا صبح بگذارید روی پوست و لب های تان باقی بماند تا چین و چروک های عمیق اطراف دهان را بپوشاند.
 

آب رسانی به پوست جهت رفع خط لبخند

ژل آلوئه ورا یک عامل مرطوب کننده پوست است و می تواند جهت درمان خط خنده مورد استفاده قرار بگیرد. ژل آلوئه ورا را می توانید از برگ آن گرفته و به آرامی روی چین و چروک اطراف دهان بمالید. این ژل بی نظیر جهت کمک به از بین رفتن خط خنده استفاده می شود. بعد از حدود ۲۰ دقیقه می توانید این ژل را با آب ولرم بشویید و صورت تان را خشک کنید. اگر می خواهید از این روش نتیجه ای مطلوب بگیرید، هر روز آن را تکرار کنید تا شاهد تغییرات چشمگیری باشید.

از بین بردن خط لبخند با این روش ها

ماساژ درمانی جهت از بین بردن خط لبخند

امروزه استفاده از متدها و تکنیک های ماساژ درمانی جهت حفظ جوانی و شادابی پوست در کشورهای متفاوت و به وسیله متخصصان و کارشناسان پوست و مو اثبات شده است هست. این شیوه شاید کم خطرترین و کم هزینه ترین روش جهت حفظ جوانی و نشاط در زن های جوان محسوب شود که امروزه در میان زن های میانسال نیز طرفداران زیادی پیدا کرده است.

طریقه ی انجام ماساژ خط لبخند: 

برای از بین بردن خط خنده کافی است که با لبان خود یک O بزرگ ایجاد کنید و با دو انگشت گوشه های دهانتان را بالا بکشید.

عوارض جانبی درمان خط لبخند

عوارض جانبی مرتبط با درمان خط خنده با تزریق بوتاکس خفیف و جزئی است و مشمول بر قرمزی، ورم و کبودی می شود. با دوری از مالش یا ماساژ نواحی درمان شده است به مدت ۴ ساعت از گسترش بوتاکس صورت به عضلات مجاور می توان جلوگیری کرد.

پس از برطرف خط خند و خط اخم با تزریق ژل عوارض جانبی از قبیل ورم، قرمزی، درد، خارش، عوض کردن رنگ و التهاب ناحیه تزریق ممکن است اتفاق بیفتد. ای عوارض عموما در عرض دو تا ده روز به صورت خود به خود برطرف می گردند. کبودی یا قرمزی خفیف در ناحیه تزریق بلافاصله بعد از درمان ظاهر می شود و بعد از گذشت ۲ الی ۱۰ روز برطرف می شوند.

روش های درمانی لیزر و میکرودرم عارضه ای ندارند و مانع شکل گیری و حتی به مرور وقت باعث از بین رفتن خط اخم و خط لبخند می شوند. بااهمیت ترین مزیت میکرودرم ابریژن این است که این روش کاملا بدون عوارض هست، بنابراین یکی از عالی ترین روش های درمان  و برطرف خط اخم و خط خنده می باشد.

هزینه و قیمت روش های درمان خط لبخند

نمیتوان جهت انجام هر یک از این روش ها، یک قیمت واحد گذاشت چون به عوامل مختلفی بستگی دارد. عواملی همچون استحکام عضله و میزان چین و چروک و همچنین جنسیت فرد. بهتر است بعد از معاینه، هزینه ی از بین بردن خط خنده در شما به وسیله دکتر معالجتان برآورد گردد.


منابع: سایت دکتر مهدوی نیا، کلینیک سیب سرخ، تک رژ،  آذین کلینیک، نمناک


واژه های کلیدی: بوتاکس صورت | روغن زیتون | استفاده | استفاده | ماساژ | لبخند | تزریق | درمانی | بوتاکس

از بین بردن خط لبخند با این روش ها

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو