اینترنت همانند دریاست ، کسی که آن را نمی شناسد همانند کسی ست که شنا را نمی داند.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » ميكرواسكالپ و میکروپیگمنتیشن

ميكرواسكالپ و میکروپیگمنتیشن

تا چه اندازه با ميكرواسكالپ و میکروپیگمنتیشن آشنایی دارید؟ آیا ميكرواسكالپ و میکروپیگمنتیشن، دو روش متفاوت هستند یا هر دو یکی هستند؟ ميكرواسكالپ یا همان هاشور سر، یک

ميكرواسكالپ و میکروپیگمنتیشن

تا چه اندازه با ميكرواسكالپ و میکروپیگمنتیشن آشنایی دارید؟ آیا ميكرواسكالپ و میکروپیگمنتیشن، دو روش متفاوت هستند یا هر دو یکی هستند؟ ميكرواسكالپ یا همان هاشور سر، یک روش خیلی مناسب جهت برطرف کردن طاسی سر می باشد. با استفاده از این روش جاهایی از سر که به دلایل متفاوت مثل جراحی یا ضربه و یا … خالی شده است است و رویش مو ندارد، پر می شود.

ميكرواسكالپ و میکروپیگمنتیشن

روش پر كردن جاهاي سر با استفاده از پيگمنت براي آقايان به صورت نقطه اي انجام مي شود و در صورتي كه به جايي ختم شود كه مو داشته باشد به صورت هاشور انجام مي شود ولی در زن ها بيشتر از تكنيك شبيه سازي مو در قسمت هاي كم پشت استفاده مي شود .

میکرو اسکالپ سر،(کلا منطقه کف سر را اسکالپ میگویند ) میکرو اسکالپ پر کردن جاهای خالی سر با پیگمنت میباشد که جهت مردها بصورت نقطه ای است و اگر به جایی ختم بشود که مو داشته باشد نقطه ها تبدیل به هاشور میشود. ولی جهت زن زیاد از تکنیک شبیه سازی مو(hair by hair) در قسمت های کم پشت سر استفاده می شود.

فرق ميكرواسكالپ و میکروپیگمنتیشن

نام های دیگری هم جهت ميكرواسكالپ بکار برده می شئد مثل میکروپیگمنتیشن، اسکالپ،اسکالپ سر،هاشور سر،هاشور کف سر،تاتو سر یا پیگمنت سر و…

اسکالپ یا میکروپیگمنتیشن محدودیت سنی و جنسیت ندارد.این کار هم جهت زن ها و هم جهت مردها انجام می شود.

تا چه اندازه با ميكرواسكالپ و میکروپیگمنتیشن آشنایی دارید؟ آیا ميكرواسكالپ و میکروپیگمنتیشن، دو روش متفاوت هستند یا هر دو یکی هستند؟ ميكرواسكالپ یا همان هاشور سر، یک

 

كاربرد ميكرواسكالپ :

  • پوشش دهي قسمت هاي طاس و كم پشت مو
  • پوشاندن زخم حاصل شده است از عمل جراحي و يا اسكار ناشي از شكستگي روي سر يا ابرو
  • مخفي كردن سوختگي ، زخم و يا خال مادر زادي
  • محو نمودن جاي بخيه بعد از كاشت مو و يا هر نوع اسكار موجود بر روي سر
  • بيشتر كردن اثر بصري بعد از انجام پيوند مو
  • پنهان کردن یا پوشاندن انواع اسکار مانند اسکار جراحی یا رد تصادفات و زخم های قدیمی

انواع روشميكرواسكالپ سر:

روش اس ام پی  یا اسکالپ سر ،هم با دستگاه میکروپیگمنتیشن و هم  رول انجام میشود.ظرافت کار در میکرو زیاد از رول است چون مناطق خالی رابا طراحی و دور و نزدیک کردن نقاط ،سایه گذاری میکند
تنها حسن رول ،حجم وسیع کار با فواصل منظم است ،که در هر صورت بهتراست منظم نباشد و جهت کسانی که مو دارند و نواحی خالی سر زیر مو پوشش داده میشود ،سرعت عمل را  بالا میبرد.

مراقبت هاي بعد از ميكرواسكالپ :

پس از ميكرواسكالپ نبايد تا ۳ روز استحمام كرد و از استخر و سونا نيز نبايد استفاده نمود و همچنين در معرض شديد نور آفتاب نيز نبايد قرار داده شد . بعد از ۳ روز مي توان براي شستشو از شامپو فرزند استفاده كرد و به دليل اينكه كف سر خود چربي توليد مي كند از پماد نبايد به ميزان زياد استفاده كرد .

زمان اسکالپ سر:

اسکالپ یا میکروپیگمنتیشن سر ٢ تا ٥ جلسه وقت می برد که هر جلسه ٢تا ٤ ساعت طول میکشد ،کل این مراحل تقریبا ٥ ماه طول می کشد.

 استفاده از روش پیگمنت جایگزین کاشت مو

از این متد جهت شبیه سازی مو در قسمتهای کم پشت،مثل ابرو،ریش و سبیل و یا سر میتوان استفاده کرد.که مهمترین آن در پوشش نواحی طاس سر و استتار زخم ناشی از عمل جراحی ویا اسکار شکستگی روی سریاابرو،افزایش اثر بصری بعد از پیوند مو،که در واقع مکمل کاشت مومیباشد،پیگمنت سر ٢ تا ۵ جلسه که هر جلسه ٢ تا ۴ساعت طول میکشد ،کل این مراحل تقریبا ۵ماه وقت میبرد. مراقبتهای خاص بعد از انجام این متد ،نداشتن استحمام ،استخرو سونا تا ٣ روز و و نبودن در معرض مستقیم نور آفتاب میباشد .

ميكرواسكالپ و میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن یا تاتوی پزشکی به معنی کاشت رنگدانه در زیر پوست هست. این تکنیک که در آرایش دائم ابرو، پلک و لب مرسوم است در استتار طاسی یا کم پشتی موهای سر و مخفی کردن اسکارها نیز موثر هست. جهت میکروپیگمنتیشن پوست سر از ترکیب رنگ های تیره استفاده می شود تا فضای بین موها را بپوشاند و موهای سر را پرپشت تر نشان دهد. در این روش با ترسیم نقطه های کوچک رنگی یا خطوط باریک هاشورمانند، اشکالی شبیه مو در ناحیه طاسی ایجاد می شود که حتی از فاصله نزدیک از موی طبیعی قابل تشخیص نیست.

نحوه انجام میکروپیگمنتیشن پوست سر(SMP)

میکروپیگمنتیشن یا تاتوی پزشکی به معنای کاشت پیگمان یا رنگدانه در عمق کم پوست هست. این کار با دستگاه مخصوص و با بیحسی موضعی انجام می شود. دستگاه میکروپیگمنتیشن دارای سوزن ظریفی است که با سرعت زیاد حرکت می کند و با هر ضربه سوزن از اپیدرم رد می شود و ذره ای از رنگ را وارد پوست می کند که به صورت نقطه رنگی کوچک دیده می شود. از قرارگرفتن تعداد بسیار زیادی از نقطه های رنگی در کنار هم تصویری بوجود می آید که شبیه موی طبیعی سر است.

یادآوری می شود میکروپیگمنتیشن آسیبی به موهای سر نمی رساند چون عمق نفوذ سوزن و محل تجمع رنگ سطحی تر از محل قرارگرفتن ریشه فولیکول های مو است.

تا چه اندازه با ميكرواسكالپ و میکروپیگمنتیشن آشنایی دارید؟ آیا ميكرواسكالپ و میکروپیگمنتیشن، دو روش متفاوت هستند یا هر دو یکی هستند؟ ميكرواسكالپ یا همان هاشور سر، یک

مزایای میکروپیگمنتیشن پوست سر(SMP)

میکروپیگمنتیشن جایگزین دائمی خوبی جهت پودر تاپیک است لیکن پودر تاپیک ثبات و قشنگی میکروپیگمنتیشن را ندارد و استفاده روزانه از آن خسته کننده هست. در روش SMP از رنگ های با کیفیت و ایمن استفاده می شود و احتمال حساسیت پوست کم است و چون از سوزن استریل و کارتریج یک بار مصرف استفاده می شود خطر انتقال عفونت هایی مانند هپاتیت یا ایدز نیز وجود ندارد.

محدودیت های میکروپیگمنتیشن پوست سر(SMP)

تاتوی پوست سر به مرور وقت کم رنگ تر می شود و بعد از چند سال به ترمیم یا تکرار نیاز دارد. دوام تاتو بسته به جنس پوست سر و نوع رنگ بکار رفته از یک سال تا پنج سال متغیر است البته هر لحظه سایه ای از رنگ باقی می ماند و بیماران می دانند در سن بالا که موهای سر سفید می شود باید موهایشان را رنگ کنند تا رنگ تاتو مشخص نباشد.

توجه: مورد نیاز است میکروپیگمنتیشن پوست سر زیر نظر متخصصین پوست و مو انجام شود. متخصص پوست و مو با در نظر گرفتن علت ریزش موهای سر در درجه اول درمان طبی و کاشت موی طبیعی و در موارد خاص میکروپیگمنتیشن را پیشنهاد می کند. توصیه مهم دیگر پاک کردن تاتو در صورت پشیمانی فرد هست. در نظر داشته باشید که امکان پاک کردن فوری تاتوی سر وجود ندارد و پاک کردن تاتو مستلزم چند جلسه لیزر درمانی (لیزر کیو سوئیچ ) است.

ميكرواسكالپ و میکروپیگمنتیشن

گرد آوری تدوین فرزانه پاشایی

هرگونه استفاده با درج نام دکتر سلام مجاز می باشد.

واژه های کلیدی: میکروپیگمنتیشن | عمل جراحی | استفاده | دستگاه | استفاده | طبیعی | جراحی | انواع

ميكرواسكالپ و میکروپیگمنتیشن

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو