به زبانت اجازه نده که قبل از اندیشه ات به کار افتد.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » کامپیوتر و اینترنت » تصاویر + فرمول خمیر دندان در هزاران سال پیش

تصاویر + فرمول خمیر دندان در هزاران سال پیش

آیا تا به حال با خود فکر کرده اید که در هزاران سال پیش به جای خمیر دندان از چه موادی استفاده می‌کردند؟

تصاویر + فرمول خمیر دندان در هزاران سال پیش

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان، شاید تصور اینکه فراعنه هر روز صبح قبل از رفتن به قصر حکومتی، دندان هایشان را مسواک می زدند، جهت خیلی ها قابل باور نباشد، لیکن در حقیقت مصری ها نخستین مللی بودند که در حدود هفت هزار سال پیش، خمیر دندان را اختراع کردند.
یک قطعه پایپروس به جای مانده از مصر قدیم که در موزه پاپیروس کتابخانه ملی اتریش در وین به نمایش گذاشته شده، نشان می دهد مصری ها از هزاران سال پیش به بهداشت دهان و دندان اهمیت می داده و از خمیر دندان استفاده می کردند.

عبارات مهم : خمیر دندان – خمیردندان

یک درخمه سنگ نمک، دو درخمه پونه، یک درخمه زنبق و بیست دانه فلفل سیاه فرمول مصری های قدیم جهت خمیر دندان، در آن وقت بوده هست. درخمه یکی از واحدهای وزنی مصر قدیم بوده که معادل ۳٫۷۵ گرم است.
فرمول خمیر دندان مصری نوشته شده است روی یک برگ پاپیروس
گزارش موزه اتریش راجع به خمیر دندان فراعنه
تحقیقات دانشمندان در عصر تازه ثابت کرده است که زنبق می تواند در پیشگیری از بیماری های لثه، موثر باشد. مدیر بخش مصر در موزه سان خوزه در این باره گفته است: مصری ها جهت بهداشت دهان و دندان اهمیت خاص ای قائل بودند. آنها روش های مختلفی جهت سلامت دندان و درمان بیماری های لثه به کار برده اند. مصری ها نوعی ماده قابل جویدن، شبیه آدامس امروزی اختراع کردند که جهت خوشبو کردن دهان به کار می رفت. آنها بعدها عسل، نعناع و مواد دیگری جهت درمان بیماری های لثه به آن افزودند.
درباره محتویات خمیردندان زریاب اطلاعات چندانی در دست نیست، لیکن گزارش شده است که این خمیردندان علاوه بر طعم خوب، کارکرد مناسبی نیز داشته هست. در سال ۱۸۸۰ دکتر واشنگتن شفیلد، نسخه اول خمیردندان های امروزی را که مخلوطی از بی کربنات سدیم و هیدروژن پروکساید بود را به صورت معجون ارائه کرد. معجون ساخت دکتر شفیلد نخستین بار به وسیله شرکت کولگیت و پالرمو در سال ۱۸۹۶ به صورت تجاری وارد بازار شد.
نخستین خمیردندان در عصر جدید

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: خمیر دندان | خمیردندان | بیماری | بهداشت | اختراع | فرمول | شفیلد | دندان | اتریش

تصاویر + فرمول خمیر دندان در هزاران سال پیش

تصاویر + فرمول خمیر دندان در هزاران سال پیش

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو